http://www. Już wyjeżdżamy Regulamin wyjazdów zagranicznych Comenius 2013-2015 – inauguracja Drugie spotkanie partnerów Konkurs wiedzy - rozstrzygnięty!!! Wizytówki Czy odżywiamy się zdrowo? Konkurs fotograficzny Regulamin Rozdanie nagród i dyplomów EAT ART Smacznie, kolorowo, wesoło i profesjonalnie Wyniki konkursu o sportowcach Sport quiz Konkurs fotograficzny „Wir kochen ungarisch” TYDZIEŃ PROJEKTU COMENIUSA NA WĘGRZECH

Projekt „Comenius 2013 – 2015”

TYDZIEŃ PROJEKTU COMENIUSA NA WĘGRZECH

W dniach 10 do 15 maja 2015 r. jedenastu gimnazjalistów z Białego Kościoła wzięło udział w drugim wyjeździe zagranicznym w ramach międzynarodowego projektu Comeniusa „W zdrowym ciele zdrowy duch”.  Tym razem partnerzy z pięciu krajów spotkali się na Węgrzech.

Nasi węgierscy partnerzy z miejscowości Kaposmero znaleźli dla nas zakwaterowanie w pięknym ośrodku wypoczynkowym nad Balatonem. Powitanie uczestników obyło się w szkole w Kaposmero, ale już po wylosowaniu składu grup międzynarodowych udaliśmy się na farmę Lajosa Kassai, gdzie po wielu przygodach czekał nas kociołek gulaszu. Po południu zażywaliśmy kąpieli w Balatonie i poznawaliśmy okolicę.

Każdy dzień pobytu wypełniony był po brzegi zajęciami sportowymi. Rywalizowaliśmy między sobą w dyscyplinach sportowo – zręcznościowych, uczyliśmy się strzelania z łuku, próbowaliśmy swoich sił w biegu na orientację, uczyliśmy się elementów jogi, równowagę ćwiczyliśmy na szczudłach, a wytrwałośc i kondycję prezentowaliśmy zdobywając czterystumetrowej wysokości  wzgórze wulkaniczne w miejscowości Badacsony.

Nadzwyczaj szybko minął nasz pobyt w Balatonlelle. Spotkaliśmy starych znajomych – uczniów poznanych ubiegłego roku na spotkaniu w Norymberdze oraz poznaliśmy nowych przyjaciół. Językiem projektu był język niemiecki, ale w grupie uczestników byli uczniowie kilkunastu narodowości. Przyrzekliśmy sobie, ze za pośrednictwem internetu pozostaniemy w kontakcie jeszcze długo po zakończeniu projektu.

M.Sadowska