Informacje Regulamin TWiS W zdrowym ciele zdrowy duch Palenie jest słabe Biegaj z nami - biegnij z ojcem do Ojcowa Trzymaj Formę 2015 Trzymaj Formę 2016

Projekt "Trzymaj formę"

Regulamin TWiS

REGULAMIN TURNIEJU WIEDZY I SPORTU
          SPORT I DIETA TWOJA ZALETA

Konkurs dla uczniów  gimnazjów z terenu Gminy Wielka Wieś promujący aktywność fizyczną i zasady zdrowego żywienia.

Zasady konkursu:
W konkursie startują drużyny 8 osobowe – 4 dziewczynki i 4 chłopców. Drużyna reprezentuje poziom edukacyjny: z każdego gimnazjum wystawiane są 3 drużyny.

KONKURENCJA WIEDZY:
Drużyna otrzymuje test dotyczący ogólnej wiedzy o zdrowym żywieniu i zdrowiu człowieka. Zespół, który zdobędzie najwięcej  punktów/każda poprawna odpowiedź to 1 punkt/ otrzymuje I miejsce w tej konkurencji i co za tym  idzie w klasyfikacji końcowej 5  punktów, II miejsce – 4 punkty itd.

PRZECIĄGANIE LINY:
W konkurencji startuje cała drużyna. Wszystkie drużyny rywalizują ze sobą. Za I miejsce – 5 punktów, miejsce II -  4 punkty, itd.

SKOKI PRZEZ LINĘ:
Udział bierze cała 8 – osobowa drużyna. Uczniowie kolejno dołączają się do skoków. Liczy się ilość przeskoków całej drużyny. Za I miejsce – 5 punktów, miejsce II -  4 punkty, itd.

BUDOWA PIRAMIDY GIMNASTYCZNEJ:
Uczniowie losują przedmiot/figurę do wykonania. Prezentują ją przed jury. Ocenie podlega estetyka, trwałość i stopień trudności. Maksymalnie 3 punkty.

SZTAFETA:
W konkurencji biorą udział przedstawiciele drużyn: 1 chłopiec i 1 dziewczynka. Za I miejsce – 5 punktów, miejsce II -  4 punkty, itd.

ŚCIANKA WSPINACZKOWA:
Każda drużyna typuje jednego przedstawiciela, który wyznaczoną drogą pokonuje ściankę. Uczestnik wspina się na tak zwanej „wędce”- jest asekurowany przez nauczyciela. Trasę pokonuje w jak najkrótszym czasie. Zespół który uzyskuje najlepszy czas otrzymuje 5 punktów, za miejsce 2-4 punkty itd. Odpadnięcie od ścianki to 0 punktów.