Informacje Regulamin TWiS W zdrowym ciele zdrowy duch Palenie jest słabe Biegaj z nami - biegnij z ojcem do Ojcowa Trzymaj Formę 2015 Trzymaj Formę 2016

Projekt "Trzymaj formę"

W zdrowym ciele zdrowy duch

„W zdrowym ciele zdrowy duch" to hasło tegorocznej  kampanii realizowanej w ramach Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Trzymaj formę!". Jej celem jest zwrócenie uwagi młodzieży na konieczność kształtowania prawidłowych nawyków żywieniowych oraz promowania aktywności fizycznej.

Dnia 25 marca w Gimnazjum w Białym Kościele odbył się turniej ,, W zdrowym ciele zdrowy duch ". Brali w nim udział uczniowie naszego gimnazjum, a także goście z Modlnicy. W rozgrywkach udział wzięły po trzy drużyny z każdej szkoły (przedstawiciele klas pierwszych, drugich i trzecich). Uczestnicy rozpoczęli turniej od rozgrzewki, potem uczestniczyli w następujących konkurencjach:
sztafecie, przejściu trawersem po ściance wspinaczkowej, skokach przez linę, piramidzie gimnastycznej, przeciąganiu liny, a także teście wiedzy z zakresu zdrowego żywienia. Po zsumowaniu punktów z poszczególnych konkurencji podium prezentowało się następująco:

Pierwsze miejsce - reprezentacja klas III z Białego Kościoła
Drugie miejsce -     klasy III z Modlnicy
Trzecie miejsce -    klasy II z Białego Kościoła

W klasyfikacji szkół – pierwsze miejsce zdobyło Gimnazjum w Białym Kościele i  tym samym wywalczyło PUCHAR  PRZECHODNI TURNIEJU TRZYMAJ FORMĘ.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

Ogólnopolski Program Edukacyjny „Trzymaj formę!" jest realizowany od 2006 roku pod patronatem m.in. Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Sportu i Turystyki, Ministerstwa Zdrowia oraz Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. „Trzymaj formę!" to pierwsza na tak szeroką skalę inicjatywa, której celem jest edukacja żywieniowa i promocja aktywnego trybu życia wśród polskiej młodzieży.

Fakt, że obecnie trwa już VIII edycja "Trzymaj Formę" potwierdza zarówno coraz większą popularność programu w środowisku szkolnym, jak i zapotrzebowanie na wiedzę o racjonalnym żywieniu dzieci i młodzieży oraz roli aktywności fizycznej w ich prawidłowym rozwoju.

Organizatorzy: Małgorzata Biniek, Małgorzata Rabczyńska, Dorota Tracz