Informacje Regulamin TWiS W zdrowym ciele zdrowy duch Palenie jest słabe Biegaj z nami - biegnij z ojcem do Ojcowa Trzymaj Formę 2015 Trzymaj Formę 2016

Projekt "Trzymaj formę"

Biegaj z nami - biegnij z ojcem do Ojcowa

Pierwszy bieg rodzinny pod hasłem „Biegaj z nami – biegnij z ojcem do Ojcowa” już za nami. 14 czerwca 2014 r.  w sobotni poranek na placu przy Gimnazjum w Białym Kościele spotkało się grono młodszych i starszych fanów biegania. Do startu zagrzewała uczestników pani Dorota Tracz – nauczycielka wychowania fizycznego w gimnazjum.

Gdyby spośród wielu pozytywnych skutków wzrastającej fali popularności biegania w Polsce wymienić jeden, na pewno byłby to sport uprawiany przez całą rodzinę, nie pojedynczych jej członków. I to od razu nasuwa się pytani: po co? Otóż dla zabawy, dla przygody, dla przyjemności, dla relaksu, dla zdrowia, dla wartościowych chwil z najbliższymi - ile rodzin, tyle powodów. Sobotni poranek należał właśnie do rodzin, a właściwie do ojców, którzy ruszyli do biegu z własnymi pociechami, by spędzić z nimi aktywnie wolny czas.

Po  wystąpieniu pani Bożeny Turek – dyrektora gimnazjum i wiceprezes Stowarzyszenia „Pozytywka” -  zwarta grupa 70 zawodników ruszyła malowniczą trasą o długości 5 km, która wiodła z Białego Kościoła, Doliną Prądnika  aż do Bramy Krakowskiej.

Zawodnicy startowali w trzech kategoriach wiekowych: open, klasy IV-VI szkoły podstawowej oraz gimnazja. Wszyscy przy pięknej pogodzie dobiegli do mety przy Bramie Krakowskiej, gdzie czekał na każdego pamiątkowy medal.

W każdej kategorii wyłoniono zwycięskie pary.

W kategorii OPEN:

I miejsce: Karłowski Dawid i Wojciech

II miejsce: Księżyc Jakub i Tomasz

III miejsce: Seweryn Łukasz i Michał

Kategoria Szkoły Podstawowe – klasy IV- VI:

I miejsce: Górniak Gabriela i Tomasz

II miejsce: Szostok Franciszek i Tomasz

III miejsce: Fryz Maciej i Lech

Kategoria Gimnazja:

I miejsce: Mazela Łukasz i Zbigniew

II miejsce: Gorajczyk Weronika i Artur

III miejsce: Nowak Maksymilian i Andrzej

Dodatkowo nagrodzono pucharem najmłodszego i najstarszego uczestnika biegu. W kategorii najmłodszy zawodnik – puchar otrzymał Dawid Karłowski.

Jednym z najstarszych uczestników biegu został pan Lucjan Czyż, który odebrał puchar z rąk pani Bożeny Turek- wiceprezes stowarzyszenia oraz pana Dariusza Wolaka- prezesa. Natomiast najstarszym uczestnikiem biegu startującym poza listą był pan Adam Knapik, który rekreacyjnie pokonał wyznaczoną trasę razem ze swoją córką, zięciem i wnukami. Była to najliczniej reprezentowana, trzypokoleniowa rodzina uczestnicząca w zawodach.

Podsumowanie biegu i dekoracja zwycięzców odbyły się na placu Szkoły Podstawowej w Białym Kościele, gdzie zawodnicy zostali dowiezieni autokarem.

W czasie oczekiwania na wyniki i dekorację wszyscy uczestnicy raczyli się barszczykiem i kiełbaskami z grilla. Drużyna OSP z  Białego Kościoła - na którą zawsze można liczyć – zabezpieczała całą trasę  biegu oraz pomagała w obsłudze imprezy. Zaprzyjaźnione Panie z zespołu „Białokościelanki” zajęły się obsługą uczestników, którzy ukończyli bieg.

Sponsorem głównym przedsięwzięcia  była Gmina Wielka Wieś. Imprezę wsparły także firmy i osoby prywatne: Hurtownia Napojów BOZBI p. Bożeny i Zbigniewa Klimek, Zakład piekarniczo-cukierniczy p. Beaty Cader, p. Marek Krasowski  - prezes Gminnego Zakładu Komunalnego w Wielkiej Wsi, p. Teresa Stochalska i Bogdan Stochalski – właściciele sklepu LEWIATAN, Sklep Ogólnospożywczy p. Agaty Szumnej, p. Józef Wojdała – radny gminy Wielka Wieś oraz Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Białym Kościele. Bez wsparcia sponsorów organizacja tego wydarzenia byłaby niemożliwa.

Składamy także podziękowania wszystkim osobom, które przyczyniły się do organizowania tej imprezy sportowej. W szczególności dziękujemy dyrektor Elżbiecie Seweryn i pracownikom GOKiS-u, którzy poświęcili swój czas na pomoc w działaniach organizacyjnych, wolontariuszom, uczniom i nauczycielom z Gimnazjum w Białym Kościele, kierowanego przez dyrektor Bożenę Turek. Dziękujemy drużynie OSP w Białym Kościele oraz Paniom z zespołu „Białokościelanki” za wkład w organizację poczęstunku dla zawodników oraz zabezpieczenie imprezy.

Dziękujemy za pomoc w organizacji biegu Szkole Podstawowej w Białym Kościele. Podziękowania przekazujemy na ręce p. dyrektor Anny Zajączkowskiej.

Serdecznie dziękujemy również  panu Krzysztofowi Kędziorowi, który zapewnił zabezpieczenie medyczne biegu.

Liczymy, że impreza ta na stałe wpisze się w tradycje naszej gminy.

Galeria zdjęć znajduje się w albumie fotograficznym.

Organizatorzy: Małgorzata Biniek, Małgorzata Rabczyńska, Dorota Tracz