Sprawozdanie z działalności Samorządu Uczniowskiego- II półrocze 2015/2016

Działalność Samorządu Uczniowskiego w II półroczu przebiegała w oparciu o plan pracy na rok 2015/2016

W lutym zorganizowano pocztę Walentynkową. Uczniowie mieli okazję składać sobie miłe życzenia i obdarowywać się kolorowymi kartkami. Popołudniu zaprosiliśmy wszystkich na dyskotekę.

Z okazji międzynarodowego Dnia Kobiet odbyły się Wybory Miss Gimnazjum. Do rywalizacji stanęły przedstawicielki sześciu klas. Jury w składzie pani dyrektor B. Turek, pan M. Więch oraz Bartosz Biernat tytuł Miss przyznało Alicji Kiszce z klasy II a, wicemiss zostały Sylwia Rokicka oraz Kinga Maciąg.

Samorząd Uczniowski z okazji świat wielkanocnych zorganizował konkurs na świąteczny stroik oraz pisankę. Jury w osobach pani dyrektor B. Turek, pań; Doroty Tracz oraz Małgorzaty Dyrdy wyłoniło zwycięzców. W kategorii stroik nagrody przypadły:klasom II a,II b, III b oraz I a, w kategorii - pisanka uznanie jurorów zdobyli M. Karoń, K. Szeleźnik, K. Kowalik i A. Żurek.

Wspólnie ze scholą przygotowaliśmy spektakl wprowadzający w atmosferę Świąt Wielkiej Nocy.

Sekcja dekoratorska przygotowała świąteczne kartki dla Grona Pedagogicznego oraz pracowników szkoły.

W kwietniu z okazji rocznicy zbrodni katyńskiej ogłosiliśmy konkurs na plakat upamiętniający tamte tragiczne wydarzenia. Odbył się jak co roku apel poległych przy „Dębie Pamięci”.

Włączyliśmy się w przygotowanie Dnia otwartych drzwi dla uczniów klas szóstych szkół podstawowych.

W maju współorganizowaliśmy z Zespołem Przedmiotów Humanistycznych VIII Gminny Konkurs Recytatorski. Byliśmy, jak co roku, fundatorami Nagrody Publiczności.

Sekcja porządkowa odpowiedzialna była przez cały rok za stronę techniczną szkolnych uroczystości oraz imprez. Sekcja kronikarska wspólnie z fotograficzną utrwalały ważne wydarzenia z życia naszej szkoły. Wydawana była szkolna gazetka, za którą odpowiedzialna była sekcja dziennikarska.

Sekcja dekoracyjna wykonywała dekoracje okolicznościowe: Walentynki, Dzień Kobiet, Pierwszy Dzień wiosny, Wielkanoc, Konstytucja 3 Maja, Dzień Matki, „ Już wakacje”. Członkowie sekcji dbali o estetyczny wygląd dekoracji i zajmowali się ciągłym zbieraniem materiałów na poszczególne tematy gazetek.

Sekcja twórcza przez cały rok szkolny była odpowiedzialna za scenariusze imprez organizowanych przez Samorząd Uczniowski. W czerwcu odbył się Dzień Talentów przygotowany przez Zuzannę Kozień i Krystiana Srokę. Nasi koledzy i koleżanki mieli niepowtarzalna okazję pochwalić się swoimi talentami. Wszystkich uczestników nagrodziliśmy drobnymi upominkami.

W czerwcu przeprowadzone zostały też wyboru do Samorządu Uczniowskiego. Najwięcej głosów zdobył Filip Gałczyk i on w przyszłym roku obejmie funkcję przewodniczącego. Do władz weszli też Paweł Budziak, Andrzej Kołodziejczyk i Alicja Kiszka. Równocześnie odbyły się wybory opiekuna Samorządu, którym została pani Małgorzata Biniek. Gratulujemy.

Na ostatnim zebraniu przewodniczący wspólnie z opiekunem SU panią Magdaleną Zięciną podsumowali pracę w roku szkolnym 2015/2016.Wypracowaliśmy wnioski do pracy na przyszły rok:

• Jeszcze bardziej zachęcić uczniów do podejmowania działań na rzecz szkoły i klasy.
  • Rozbudzenie kreatywności i zainspirowanie do wychodzenia z własnymi inicjatywami, propozycjami i pomysłami.

Na zakończenie chcemy podziękować Dyrekcji, Gronu Pedagogicznemu, Radzie Rodziców, Opiekunowi Samorządu Uczniowskiego i wszystkim uczniom biorącym udział w pracach samorządu za życzliwość, zrozumienie i dobre słowo.

Przewodniczący SU

Patryk Jopek