http://www. Już wyjeżdżamy Regulamin wyjazdów zagranicznych Comenius 2013-2015 – inauguracja Drugie spotkanie partnerów Konkurs wiedzy - rozstrzygnięty!!! Wizytówki Czy odżywiamy się zdrowo? Konkurs fotograficzny Regulamin Rozdanie nagród i dyplomów EAT ART Smacznie, kolorowo, wesoło i profesjonalnie Wyniki konkursu o sportowcach Sport quiz Konkurs fotograficzny „Wir kochen ungarisch” TYDZIEŃ PROJEKTU COMENIUSA NA WĘGRZECH

Projekt „Comenius 2013 – 2015”

Drugie spotkanie partnerów

Spotkanie partnerów Comeniusa w Białym Kościele

W dniach 17-19 marca 2014r.  Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego w Białym Kościele było gospodarzem drugiego spotkania szkół partnerskich w projekcie Comenius. Przybyli nauczyciele i dyrektorzy  szkół  z Węgier, Niemiec, Słowenii i Czech. Przedmiotem narady było podsumowanie dotychczasowych działań w ramach projektu oraz zaplanowanie pobytu młodzieży ze wszystkich krajów partnerskich w Niemczech w maju 2014r.

Rozpoczęliśmy od zaprezentowania naszej szkoły, goście mieli okazję przyjrzeć się codziennym zajęciom, a młodzież mogła sprawdzić swoje umiejętności językowe, odpowiadając na pytania.

Po zwiedzeniu naszego gimnazjum i wymianie spostrzeżeń na temat nauczania i wychowania  omówiliśmy zagadnienia związane z funkcjonowaniem strony internetowej projektu „W zdrowym ciele zdrowy duch” i wymieniliśmy uwagi dotyczące zaangażowania młodzieży naszych szkół. Przedyskutowane zostały propozycje nowych działań projektowych.

Gospodarze tygodnia Comeniusa w Norymberdze – Mittelschule Bismarckstrasse przedstawili szczegółowy harmonogram spotkania, w którym przewidziano dla uczniów wiele interesujących zajęć mających na celu wykazanie się znajomością zdrowego stylu życia i nawiązanie osobistych przyjaźni.

Wszyscy nasi goście popołudnia spędzali na zwiedzaniu Krakowa, który mimo niesprzyjającej pogody prezentował się doskonale. Opiekowały się nimi panie M.Biniek, M.Rabczyńska, D.Tracz, a tłumaczyła M.Sadowska.

Wizyta minęła niepostrzeżenie, lecz cieszymy się już na następne spotkanie w Norymberdze.