Informacje Regulamin TWiS W zdrowym ciele zdrowy duch Palenie jest słabe Biegaj z nami - biegnij z ojcem do Ojcowa Trzymaj Formę 2015 Trzymaj Formę 2016

Projekt "Trzymaj formę"

Palenie jest słabe

W Polsce każdego dnia ok. 500 dzieci rozpoczyna palenie papierosów. 19% nastolatków w wieku 13-15 lat pali. W odpowiedzi na te niepokojące statystyki uczniowie z Gimnazjum w Białym Kościele oraz Modlnicy, rozpoczęli kampanię „Palenie jest słabe”, przy wsparciu Stowarzyszenia MANKO oraz Ministerstwa Zdrowia.

Celem kampanii jest zniechęcenie młodych ludzi do sięgania po papierosy i na zasadzie oddziaływań rówieśniczych przekazanie informacji na temat szkodliwości palenia. Do kampanii zaangażowały się gwiazdy muzyki i sportu. Kampania jest realizowana w 5 województwach: małopolskim, śląskim, świętokrzyskim, podkarpackim i lubelskim. Patronat honorowy nad kampanią objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej i Kuratoria Oświaty.

Uczniowie z gimnazjum przez dwa miesiące pracowali nad zdjęciem antynikotynowym, mającym promować kampanię. W szkole przeprowadzono prelekcje na temat szkodliwości tytoniu. Uczniowie przygotowali kampanię informacyjną skierowaną do rówieśników: gazetki, prelekcje, broszury. Wzajemne uczenie się i dyskusje to najlepszy sposób dotarcia do młodych ludzi. Ambasadorem projektu została: Natalia Nowotarska z Gimnazjum w Białym Kościele , która reprezentowała naszą Gminę w czasie konferencji naukowej Krakowie.

tekst i foto: M. Biniek

Palenie jest słabe grupa z Białego Kościoła