Samorząd Uczniowski

Sprawozdanie z działalności Samorządu Uczniowskiego za I półrocze roku szkolnego 2015/2016

Biały Kościół,15.01.2016 r

W bieżącym roku szkolnym Samorząd Uczniowski działał w następującym składzie:

1.Przewodniczący-Patryk Jopek kl. II a

2. Zastępca- Wiktoria Krawiec kl. III a

3. Skarbnik- Aleksandra Wolińska kl. II b

oraz następujące sekcje: dekoracyjna, kronikarska, dziennikarska, fotograficzna, twórcza

oraz porządkowa.

Nowy rok szkolny, a jednocześnie nowy rok pracy rozpoczęliśmy we wrześniu od wyboru opiekuna SU, którym została p. Magdalena Zięcina.

Na pierwszym spotkaniu został opracowany plan pracy SU na rok szkolny 2015/ 2016 oraz wybrani liderzy poszczególnych sekcji. Plan został przestawiony przez opiekuna oraz radę SU Dyrektorowi szkoły. Ustaliliśmy, że zebrania będą odbywać się w miarę potrzeb i możliwości członków. Na bieżąco kontaktować się będziemy za pośrednictwem dziennika elektronicznego.

Samorząd Uczniowski starał się przygotowywać jak najwięcej ciekawych wydarzeń i akcji, aby uczniowie naszej szkoły się nie nudzili. We wrześniu oprócz wyborów opiekuna, zorganizowaliśmy wybory Mistera Gimnazjum z okazji Dnia Chłopaka oraz dyskotekę.

Przygotowaliśmy wspólnie z opiekunem apel poświęcony 77 rocznicy wybuchu II wojny światowej.

W październiku SU włączył się w przygotowania Ślubowania klas pierwszych oraz obchodów Dnia KEN. Naszym nauczycielom oraz pracownikom wręczyliśmy samodzielnie wykonane kartki z życzeniami.

W listopadzie współorganizowaliśmy Dzień Niepodległości, dbając o nagłośnienie, dekorację

oraz konferansjerkę koncertu pieśni patriotycznych. Ponadto odbyła się druga dyskoteka andrzejkowa połączona z wróżbami.

W grudniu uczniowie z samorządu przebrali się w świąteczne stroje i rozdawali cukierki

z okazji św. Mikołaja. Orszak mikołajowy ze słodkościami odwiedził też dzieci z zaprzyjaźnionego przedszkola z Białego Kościoła.

Sekcja porządkowa pomagała przy organizacji szkolnej wigilii, a sekcja dekoracyjna wykonała kartki świąteczne. Zostały one wręczone Gronu Pedagogicznemu, pracownikom oraz paniom z GOKiS-u.

Włączyliśmy się po raz kolejny w akcję „Góra grosza”. Niestety tylko trzy klasy wzięły w niej udział. Udało nam się zebrać 126 zł/41 groszy. Całą akcję z ramienia SU nadzorowała Aleksandra Wolińska, angażując w liczenie groszy swoich najbliższych. W styczniu odbyło się spotkanie, na którym rada SU oraz liderzy sekcji podsumowali pracę w I półroczu.

Sekcja dekoratorska dbała o aktualizację gazetki samorządowej zgodnie z przygotowanym harmonogramem.

Budżet SU na koniec I półrocza wynosi około 560 zł. Pieniądze pozyskaliśmy ze sprzedaży biletów na szkolne dyskoteki, napojów oraz cegiełek(620 –szkolne cegiełki; 333-dyskoteki).

Na bieżącą działalność Samorządu wydaliliśmy 393zl.

Wiktoria Krawiec