Linki

Menu

 • Dzień Patrona - "Twardowski dzieciom"

    Dnia  24 listopada 2015 roku społeczność Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiegovw Białym Kościele po raz kolejny spotkała się na uroczystych obchodach Dnia Patrona. W tym roku tematem przewodnim naszej imprezy, przygotowanej przez p. Elżbietę Glanowską, był związek księdza Jana z dziećmi: to, co o nich mówił, pisał, jak wspominał swoją pracę z najmłodszymi.

    Aby zbadać ten temat, reporterzy z klasy III a: Krystian Sroka, Filip Nowakowski, Daniel Piwowarczyk, Adrian Mirek oraz Piotr Dudziak udali się do Przedszkola Samorządowego w Bęble i nakręcili tam arcyciekawy materiał. Dzieci wiedziały bardzo wiele o naszym Patronie i wykonały mnóstwo pięknych rysunków do wiersza księdza Jana o arce Noego. Materiał filmowy, nakręcony w czasie tych zajęć, został wyświetlony na uroczystości. W tym miejscu pragniemy podziękować pani dyrektor Lucynie Kurek za możliwość nakręcenia tego materiału oraz nauczycielce oddziału przedszkolnego - pani Elżbiecie Adamczyk za przygotowanie dzieci do spotkania.

    Uczniowie zaprezentowali także wiersze i rozważania księdza Jana Twardowskiego, poświęcone najmłodszym. Program uświetniły piosenki zaśpiewane przez zespół muzyczny pod kierownictwem p. Mariusza Wiecha oraz duet wokalny Patryka Jopka i p. Eweliny Doktór.

    W nastrój poetyckiej zadumy wprowadził nas także recital artysty Piwnicy pod Baranami- pana Sergiusza Orłowskiego, który zaprezentował utwory własne oraz pieśni do słów znanych poetów: K.K. Baczyńskiego i L. Staffa oraz barda Wojciecha Bellona.

    Dziękujemy wszystkim Gościom za udział w naszym święcie i zapraszamy za rok.

  Zapraszamy do albumu

   

      Mirosława Szeptycka

   

 • Projekt: „Czytanie - lubię to!”

  Rusza kolejna edycja projektu: „Czytanie- lubię to!”.

  Załączniki:

  Regulamin_konkursu_na_opowiadanie_2015.doc

 • Dzień Patrona

  Już po raz kolejny Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego w Białym Kościele oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Wielkiej Wsi wspólnie zapraszają na Dzień Patrona. Tym razem motywem przewodnim będzie motto „Szczęście zawsze ogromne, gdy lat jeszcze mało".

  Uroczystości rozpoczną się 24.11.2015 r. o godz. 16:00 mszą święta w kościele pw. św. Mikołaja w Białym Kościele. Następnie o godz. 17:00 w budynku gimnazjum rozpocznie się wieczór-literacko muzyczny w trakcie którego  uczniowie zaprezentują krótką inscenizację słowno-muzyczną "Twardowski dzieciom".

  Po występie uczniów odbędzie się koncert Sergiusza Orłowskiego – artysty „Piwnicy pod Baranami”.

  Sergiusz Orłowski -  pieśniarz, poeta, kompozytor, bard. Laureat licznych festiwali piosenki poetyckiej i autorskiej. Przez kilka lat występował w Kabarecie literackim "Błazen" w Częstochowie. Związany z Kabaretem Piwnicy pod Baranami w Krakowie. Wykonuje piosenki autorskie, jak i do tekstów uznanych poetów.

                                  

 • Nasi uczniowie na warsztatach w Instytucie Fizyki UJ

  Warsztaty z fizyki dla uczniów gimnazjów w Instytucie Fizyki UJ.
  Spotkania są adresowane do uczniów zainteresowanych fizyką w wymiarze przekraczającym program szkolny. Podczas zajęć uczniowie będą rozwiązywać zadania teoretyczne, a także przeprowadzać doświadczenia z różnych działów fizyki. Pierwsze spotkanie 13.11.2015r.

  I oto foto galeria:

  https://plus.google.com/photos/117083402763941316848/albums/6217486334355678097?banner=pwa

 • „Wolność- to ta najjaśniejsza z gwiazd …”

  9 listopada Samorząd Uczniowski przygotował uroczysty apel poświęcony 97 rocznicy odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę.

  W przedstawieniu pt. „Długa droga do wolności” przypomnieliśmy 123 lat walki naszych przodków o suwerenność od powstania kościuszkowskiego aż po I wojnę światową. Walki, która przyniosła wreszcie upragnioną wolność 11 listopada 1918 roku. Młodzi strzelcy i legioniści, którzy o niepodległość tak ofiarnie walczyli , spełnili marzenia kilku pokoleń Polaków. Tą radosną datę uczciliśmy nie tylko strofami wiersza, ale także piosenką. Powstawały  one w okopach, na froncie, w marszu. Pozwalały przetrwać trudy walki, dodawały otuchy, rozweselały.

  Każda klasa wykonała wybraną przez siebie pieśń. Zabrzmiały znane melodie: „Szara piechota”, „Rozkwitały pęki białych róż”, „Wojenko, wojenko”, „My Pierwsza Brygada” oraz „Dziś idę walczyć, mamo”. Apel zakończył utwór z repertuaru Marka Grechuty „Wolność” w wykonaniu nauczycieli, za który zebraliśmy gromkie brawa od publiczności.

  Wspólne śpiewanie to był  hołd, jaki złożyliśmy tym, którzy w wielkim trudzie i poświęceniu wywalczyli nam przed laty wymarzoną niepodległość.

    Magdalena  Zięcina

 • Zebranie z rodzicami

  W dniu 12.11.2015 r. ( czwartek) o godz. 17:00  odbędzie się zebranie z rodzicami uczniów klas I – III.

  Plan zebrania:

  godz. 17:00 -   na sali gimnastycznej - spotkanie z psychoprofilaktykiem Dawidem  Droździkowskim – wykład ekspercki dla rodziców nt. środków psychoaktywnych, w tym dopalaczy

  godz.17.30 – zebrania z wychowawcami w klasach.

  Serdecznie zapraszamy.

 • "SZKOŁA DLA RODZICÓW"

                                                                                   

  Punkt Wsparcia i Pomocy Rodzinie w Wielkiej Wsi

  zaprasza na zajęcia

  SZKOŁY DLA RODZICÓW

  Warsztaty będą się odbywać raz w tygodniu w godzinach 17:30 do 20:30 w Klubie „Pozytywka” w Białym Kościele, ul. Krakowska 172 (budynek Gimnazjum).
   

   Prowadzący warsztaty to certyfikowani realizatorzy programu „Szkoła dla Rodziców”.

  Rozpoczęcie zajęć po zebraniu się grupy, nie wcześniej niż w styczniu 2016 roku. Program Szkoły obejmuje 10 spotkań.

  PROGRAM WARSZTATÓW TO M.IN. ZAGADNIENIA DOTYCZĄCE:

  1. Jak określać dziecku granice?
  2. Jak zachęcać dziecko do współpracy?
  3. Czy powinno się karać dzieci?
  4. Jak zachęcać dziecko do samodzielności?
  5. Jak uwolnić dziecko od narzuconych mu ról?
  6. Jak mądrze chwalić dzieci?

  Osoby zainteresowane wzięciem udziału w warsztatach prosimy o kontakt z prowadzącymi zajęcia, zapisy przyjmujemy do dnia 31.12.2015r.:  Anna Nowak tel. 605-306-630, Małgorzata Mróz tel. 792-214-001.

  Ilość miejsc ograniczona.         

 • GMINNY KONKURS FOTOGRAFICZNY - „Selfie w barwach jesieni”

  Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z terenu gminy Wielka Wieś do udziału w konkursie fotograficznym: „Selfie w barwach jesieni” (ubiegłoroczna edycja „Selfie z pupilem”).

  Jeśli lubisz jesienną przyrodę i robisz fajne  smileysłitfociesmiley   -  ZGŁOŚ SIĘ!

  1. Zrób od 1 do 3 zdjęć w jesiennej scenerii (selfie - czyli zdjęcia wykonane samemu sobie, techniką „z ręki” przy użyciu telefonu).
  2. Wywołaj odbitki w formacie 20x 30 (koszt: ok. 6 zł/szt).
  3. Opisz odbitki i pliki JPEG ze zdjęciami w sposób podany w regulaminie (pkt 6).
  4. Dostarcz prace do Gimnazjum w Białym Kościele wraz z wypełnionym formularzem zgody rodziców/opiekunów, a pliki prześlij na adres biblioteki (regulamin pkt 7).
  5. Wygraj atrakcyjną nagrodę!

   

  Czekamy!!!

  Organizatorzy: Gimnazjum im. Ks. Jana Twardowskiego

   i

  Szkoła Podstawowa im. Św. Jadwigi Królowej w Białym Kościele.

  W załacznikach znajdują się:

  REGULAMIN_konkursu_foto_2015a.doc

  Oswiadczenie_-_wyrazenie_zgody.doc

 • „Krok do Gimnazjum"

  W dniu 27 października 2015 r. w naszym gimnazjum odbył się projekt  „Krok do Gimnazjum", który miał na celu integrację uczniów klas szóstych ze środowiskiem gimnazjalnym. Gimnazjaliści z klas pierwszych rywalizowali ze swoimi młodszymi kolegami i koleżankami w konkurencjach sportowych, umysłowych a nawet i smakowych. Nowością było rozpoznawanie smaków wielu warzyw, owoców i soków owocowych. Zaproszeni goście mieli również okazję pod opieką p. pedagog M. Dyrdy wesoło spędzić czas w Młodzieżowym Klubie Pozytywka.

  Zapraszamy do galerii:

   

  Małgorzata Rabczyńska

 • Projekt "Żywność strajkuje"

  16 października -  Światowy Dzień Żywności

  Wydawać  by się mogło, że w dzisiejszych czasach, kiedy w każdym momencie można wejść do sklepu i kupić to, na co ma się ochotę, marnowanie żywności nie powinno mieć miejsca. Tymczasem jest zupełnie inaczej. Do marnowania jedzenia w swoim domu przyznaje się aż 30 % Polaków! Najczęściej wyrzucamy pieczywo, wędliny  i warzywa.  Dla statystycznej polskiej rodziny zakup żywności to aż 25% wszystkich wydatków. Co trzeci Polak przyznaje, że zdarza mu się wyrzucać jedzenie. Średnio w miesiącu każdy z nas marnuje żywność o wartości 50 złotych. Oznacza to, że czteroosobowa rodzina miesięcznie traci 200 złotych, a w skali roku 2400 złotych. Najczęściej żywność wyrzucają osoby pracujące lub mieszkające w dużych miastach.

  Można doszukiwać się wielu przyczyn tego zjawiska: zbyt wiele kupujemy, nie wiemy jak przechowywać produkty żywnościowe, kupujemy produkty niskiej jakości, nie mamy pomysłów na powtórne wykorzystanie produktów.

  Młodzież ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Białym Kościele, w ramach Światowego Dnia Żywności, wzięła udział w warsztatach „Marnowanie jedzenia to śmierdząca sprawa”. Uczestnicy warsztatów zdobywali wiedzę dotyczącą zapobiegania zjawisku marnowania jedzenia i przekazywali ją młodszym kolegom i koleżankom. Warsztaty zorganizowane zostały we współpracy z Bankiem Żywności w Krakowie.

  Projekt współfinansowany jest ze środków Gminy Wielka Wieś, w ramach realizacji zadania publicznego w zakresie ekologii i ochrony dziedzictwa przyrodniczego.

  Więcej zdjęć

  Małgorzata Biniek

 • Ślubowanie uczniów klas pierwszych

  „Ślubuję Tobie Szkoło- strzec wiernie Twego honoru, pracą i nauką rozsławiać Twoje imię, swym zachowaniem sprawiać radość rodzicom i nauczycielom” -  wraz z wypowiedzeniem słów roty uczniowie klas pierwszych stali się pełnoprawnymi członkami szkolnej braci.

  14 października 2015 roku w Gimnazjum im. ks. J. Twardowskiego odbyła się uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych. W tym szczególnym dniu młodzieży towarzyszyli nauczyciele, rodzice oraz starsi koledzy. Włodarzy naszej Gminy reprezentowała Pani Krystyna Hrabia - kierownik GZEAS. W tym dniu nie zapomnieliśmy również o emerytowanych pedagogach naszego gimnazjum.

  Nauczycielom życzenia z okazji Dnia KEN w imieniu uczniów złożył przewodniczący Samorządu Uczniowskiego - Patryk Jopek, a symbolem wdzięczności za trud i cierpliwość były kwiaty.

  Uczniowie klas pierwszych przygotowali na ten dzień specjalny występ artystyczny, udowadniając wierszem, śpiewem oraz tańcem, iż są godni włączenia do społeczności gimnazjalnej. Zaprezentowany show bardzo podobał się publiczności, która nagrodziła młodych artystów brawami.

   Po części artystycznej głos zabrała Pani dyrektor Bożena Turek, która podziękowała uczniom za chwilę wzruszenia oraz wyraziła nadzieję, że swoją podstawą młodzież przyniesie chlubę rodzicom i szkole.

   Pedagogom, którzy z okazji Dnia KEN zostali nagrodzeni za swoje zaangażowanie oraz wszystkim zgromadzonym piosenką podziękowały pani Ewelina Doktor (nauczycielka języka niemieckiego) oraz Jadwiga Marschalko.

  Uroczystość wspólnie z uczniami przygotowały wychowawczynie klas pierwszych: Ewelina Doktór oraz Magdalena Zięcina. Dziękujemy również rodzicom za pomoc i zaangażowanie, aby ten dzień na długo pozostał w pamięci ich dzieci.

  Zapraszamy do galerii:

  Magdalena Zięcina, Ewelina Doktór

 • Dzień Edukacji Narodowej

  Dnia 14 października 2015 r. (środa) -  zmiana organizacji planu zajęć.

  8:30 - 10:00 - uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych oraz obchody Dnia Edukacji Narodowej (hala sportowa)

  10:00 - 11:00 - klasy pierwsze poczęstunek od rodziców, klasy drugie i trzecie - lekcja wychowawcza
   

  (Obecność wszystkich uczniów obowiązkowa; obowiązuje strój galowy)

  Przyjazd uczniów wg codziennego harmonogramu

  ok. 11:00     -  odjazdy uczniów

 • Wyjazd integracyjny pierwszoklasistów do Jodłówki Tuchowskiej

  Pierwszy wyjazd tegorocznych pierwszoklasistów za nami. Na początku października klasy pierwsze wzięły udział w pięciodniowym wyjeździe integracyjnym, którego celem było bliższe zapoznanie oraz integracja z innymi uczniami i ich wychowawcami. Wydarzenie to miało miejsce w Domu Wczasów Dziecięcych w Jodłówce Tuchowskiej.

  Na młodzież naszego gimnazjum czekała moc atrakcji. Ośrodek wypoczynkowy posiadał doskonale rozbudowane zaplecze edukacyjno-rekreacyjnie, dzięki czemu uczniowie mogli podejmować różne aktywności, zarówno fizyczne, jak i umysłowe. Sala komputerowa, sprzęt sportowy, duże boisko oraz plac zabaw to tylko niektóre elementy, dzięki którym przyjemnie spędzaliśmy czas. Do najważniejszych punktów programu należały piesze i rowerowe wycieczki po okolicy oraz podchody, które dostarczyły wielu wrażeń zarówno szukającym, jak i ukrywającym zadania.

  Uczniowie szczególnie miło wspominają wieczory w Jodłówce, w czasie których odbywały się dyskoteki, karaoke, pokazy mody i fryzur, ognisko oraz wspólne kibicowanie polskiej drużynie piłkarskiej.

  Obok przyjemności miały miejsce również obowiązki. Codzienne sprzątanie pokoi, nakrywanie do stołów, lekcje matematyki, historii i języka niemieckiego, jak również intensywne próby do ślubowania, to tylko niektóre z nich.

  Zdaniem zarówno wychowawców, jak i samych uczniów pobyt w Jodłówce Tuchowskiej należy uznać za bardzo udany. Dzięki niemu osiągnęliśmy najważniejszy cel - integrację obu zespołów klasowych. Wierzymy, że to bliższe poznanie pozwoli nam w ciągu następnych trzech lat wydać wiele dobrych owoców.

  Galeria zdjęć:

  Ewelina Doktór, Magdalena Zięcina

  - wychowawcy klas pierwszych

   

 • "Dobrane małżeństwo czyli fizyka i muzyka"

  07.10.2015 r. pod opieką Pani Dyrektor Bożeny Turek i Pani Doroty Tracz pojechaliśmy na lekcję fizyki.  W Auli Instytutu Fizyki Jądrowej im. H. Niewodniczańskiego Polskiej Akademii Nauk w Krakowie uczestniczyliśmy w wykładzie i pokazie pt.: „Dobrane małżeństwo Fizyka i Muzyka”. Wykład ten miał na celu uświadomić uczniom, że fizyka jest bardzo podobna do muzyki. Pan prowadzący - Wiktor Niedzicki - pokazywał nam instrumenty z różnych stron świata. Niektóre były naprawdę dziwne. Wszystkie wydawały niesamowite dźwięki. W pewnym momencie Pan zaprosił na środek zgłaszające się osoby, z naszego gimnazjum poszła Natalia Sobocińska i Mateusz Główczyński. Prowadzący rozdał wszystkim uczestnikom zabawy różne instrumenty, po czym liczył do 4 i każdy w odpowiednim momencie zagrał na nim.
  Prowadzący: redaktor Wiktor Niedzicki – popularyzator nauki, dziennikarz, redaktor programów telewizyjnych oraz radiowych, nauczyciel akademicki, pracownik IFJ PAN. Jego życiowym celem jest promocja polskiej nauki i techniki a jego hobby to muzyka klasyczna, zabawki naukowe i podróże.

  Zobacz zdjęcia:tutaj

   

   Paulina Seweryn

 • Mister Gimnazjum

  30 września z okazji Dnia Chłopaka w naszej szkole przeprowadzono konkurs na Mistera Gimnazjum. W konkursie wzięli udział reprezentanci klas: 1a – Rafał Gąska, 2a – Wojtek Seweryn, 2b – Hubert Filipowski, 3a – Filip Nowakowski. Z klasy 3 b aż czwórka chłopców- tj.: Tomek Brożek, Bartosz Biernat, Dawid Krężołek oraz Karol Bieniek- walczyła o ten zaszczytny tytuł . W jury zasiedli: panie - dyrektor Bożena Turek, Małgorzata Rabczyńska, a z ramienia Samorządu Uczniowskiego Wiktoria Krawiec oraz Patryk Jopek

  Pierwszym zadaniem chłopców było zrobienie profesjonalnego makijażu wybranym koleżankom. Wysiłki kandydatów na bieżąco komentowane były przez publiczność. Po upływie przewidzianego czasu na wykonanie zadania jury oceniło ostateczny rezultat. Modelki zostały nagrodzone gromkimi brawami. Druga konkurencja to taniec towarzyski na gazecie. Po każdorazowym zatrzymaniu piosenki kandydaci składali gazetę na coraz mniejsze części. Gdy piosenka się zatrzymywała, gazeta musiała zostać złożona na pół. Pomysłowość tancerzy, aby zmieścić się na gazecie, nie znała granic. Publiczność zgromadzona na sali dopingowała występujących. Po wysiłkach tanecznych naszych chłopców nadszedł czas na sprawdzenie wiedzy przyszłego Mistera. Quiz dotyczył sportowców, gier komputerowych i komputerów. Po konkursie nadszedł czas na obrady jury. Prowadzące poprosiły kandydatów o krótką wypowiedź na postawione im pytania: Czy pieniądze są w życiu najważniejsze? Co sądzą na temat równouprawnienia kobiet i mężczyzn? I na koniec: czy gimnazja powinny być zlikwidowane? Chłopcy poradzili sobie brawurowo i z tym zadaniem.

  Bo burzliwych obradach pani dyrektor ogłosiła wyniki: tytuł wice - mistera ex equo otrzymali Filip Nowakowski z klasy 3a oraz Karol Bieniek z klasy 3b.

  Misterem Gimnazjum głosem jury został Bartosz Biernat. Dopełnieniem konkursu była koronacja. Wieczorem odbyła się dyskoteka.

  Wszystkim chłopcom składamy spóźnione życzenia z okazji Waszego święta życzymy Wam, abyście nigdy nie tracił nadziei, zawsze słuchali głosu swojego serca i odważnie kroczyli przez życie.

  Zapraszamy do galerii:

  https://plus.google.com/photos/117083402763941316848/albums/6200730709504114513?banner=pwa

    Aleksandra Wolińska II b

   

 • Zdrowo jemy, zdrowo żyjemy - warsztaty kulinarne w ramach projektu "Żywność srtajkuje"

  Brak świadomości na temat prawidłowego odżywiania jest poważnym problemem społecznym w Polsce, skutkującym niepokojąco częstym występowaniem nadwagi i otyłości we wszystkich grupach populacji. Badania wykazują, że ok. 25% chłopców i ok. 18% dziewcząt poniżej 15 roku życia w Polsce ma nadwagę. Liczba młodzieży oraz osób dorosłych z nadwagą i otyłością w Polsce rośnie szybciej niż w innych krajach. Przygotowanie posiłków to nie tylko umiejętność doboru produktów, ale także zapobieganie marnowaniu żywności. Stąd konieczne jest prowadzenie działań edukacyjnych z wykorzystaniem różnych metod i środków, celem ograniczenia tych niekorzystnych zjawisk.

  W ramach projektu „Żywność strajkuje”, młodzież z Gimnazjum i Szkoły Podstawowej w Białym Kościele wzięła udział w kolejnych warsztatach, Tym razem były to zajęcia kulinarne, w czasie których uczniowie przygotowywali śniadanie. Uczestnicy zajęć uczyli się dokonywania właściwych wyborów przy komponowaniu posiłku, poznawali sposoby wykorzystania produktów i zapobiegania marnowaniu żywności.

  Projekt współfinansowany jest ze środków Gminy Wielka Wieś, w ramach realizacji zadania publicznego w zakresie ekologii i ochrony dziedzictwa przyrodniczego.

  Więcej zdjęć

  Małgorzata Biniek

 • Europejski Dzień Językow Obcych

  Dnia 26 września br w ramach obchodów Europejskiego Dnia Językow Obcych młodzież naszego gimnazjum (mimo niesprzyjającej spacerom aury) odwiedziła instytuty językowe w Krakowie.

  Uczestniczyliśmy w lekcjach pokazowych języka francuskiego i hiszpańskiego. W Goethe Institiut zwiedzaliśmy tamtejszą bibliotekę, braliśmy udział w quizach. Ponadto smakowaliśmy pyszne szwajcarskie i niemieckie czekolady oraz francuskie croissants. Niestety zabrakło nam czasu na udział w warszratach na temat tapas, które obiecaliśmy sobie odwiedzić w przyszłym roku.

       

   Urszula Kubisiowska – nauczyciel j.angielskiego

 • „Żywność strajkuje” – zwiedzanie Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania w Krakowie

  Nie orientujemy się w terminach przydatności, kupujemy za dużo i w sposób nieprzemyślany.

  To, co już kupiliśmy, przechowujemy niewłaściwe. W końcu jedzenie się psuje i ląduje w koszu. Efekt? W polskich domach każdego roku wyrzucamy nawet dwa miliony ton żywności. Nie potrafimy również racjonalnie gospodarować odpadami. Wszystkie nieprzemyślane przez nas działania szkodzą środowisku. Młodzież ze Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjum w Białym Kościele miała możliwość zwiedzenia obiektów MPO. Uczestnicząc w warsztatach, młodzi ludzie poznawali  funkcjonowanie  systemu przetwarzania odpadów. Zajęcia miały na celu podniesienie świadomości młodzieży na temat segregacji odpadów i recyklingu.

  Projekt współfinansowany jest ze środków Gminy Wielka Wieś, w ramach realizacji zadania publicznego w zakresie ekologii i ochrony dziedzictwa przyrodniczego.

  Więcej zdjęć

  Małgorzata Biniek

 • Uczniowie przygotowują mozaikę ceramiczną

  Fundacja WyspArt realizuje projekt Zielony Dom czyli spotkania natury ze sztuką, do którego zaprosiła uczniów ze Szkoły Podstawowej  im. ks. S. Konarskiego w Wielkiej Wsi  oraz z Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego w Białym Kościele. Trzecią grupą beneficjentów są dzieci i młodzież ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących z ulicy Tynieckiej w Krakowie.

  We wrześniu rozpoczęły się zmagania z materiałem,  uczestnicy warsztatów ceramicznych przygotowują elementy mozaiki ceramicznej, która zostanie zrealizowana na domku z gliny, słomy i drewna, zbudowanym przez fundację w 2014 roku w Prądniku Korzkiewskim.

  W międzyczasie domek jest tynkowany zaprawą glinianą przygotowywaną przez uczniów ze szkół w  Małopolsce podczas warsztatów dotyczących naturalnej architektury.

  Więcej informacji i fotorelacje z warsztatów na stronie www.wyspart.pl oraz na  profilu www.facebook.com/FundacjaWyspArt

  Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

  Partnerzy i patroni medialni projektu:

  Gmina Wielka Wieś
  Szkoła Podstawowa im. ks. S. Konarskiego w Wielkiej Wsi
  Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego w Białym Kościele
  Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących
  Stowarzyszenie Miłośników Doliny Prądnika

  Stowarzyszenie "Ceramika bez granic"
  Platforma Kultury portal Narodowego Centrum Kultury
  Dziennik Polski
  Radio RMF Classic

             

 • Akademickie Centrum Kreatywności

  Zespół Szkolno-Przedszkolny w Modlnicy, jako jedna z czterech szkół z województwa małopolskiego, uczestniczył w projekcie Akademickie Centrum Kreatywności, finansowanym przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego w ramach Programu Innowacyjna Gospodarka.

  Projekt dotyczył badania sposobów wdrożenia metodologii „odkrywania poprzez dociekanie" (IBL) wraz ze spójną z nią strategią kształtującego oceniania uczniów na lekcjach przyrody w szkole podstawowej.

  Podsumowaniu projektu towarzyszyła wizyta ekspertów z Europy  w Gimnazjum w Modlnicy. Naukowcy mieli możliwość uczestnictwa w lekcji biologii, poznania opinii uczniów i nauczycieli na temat metody IBL i oceniania kształtującego.

  W czasie konferencji ,podsumowującej projekt, eksperci z Europy przedstawili nowoczesne metody edukacji uczniów, młodzieży oraz nauczycieli. Prelegentem z terenu naszej gminy była pani Bożena Turek – dyrektor z Gimnazjum w Białym Kościele, która przedstawiła realia dotyczące wdrażania oceniania kształtującego w szkołach /Zmiana roli nauczyciela: z nieomylnego solisty w przyjaznego inspiratora /. Po wykładach odbyła się  dotycząca przyszłości edukacji w Polsce i w Europie oraz możliwości wprowadzenia metodologii IBL do szkół na szeroką skalę.

    

  Małgorzata Biniek

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego w Białym Kościele
  ul. Krakowska 172
  32-089 Biały Kościół
 • tel: (+12) 419-03-80
  tel/fax: (+12) 419-19-18

Galeria zdjęć