Linki

Menu

 • Aktualizacja danych

  25.02.2015 Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
 • Moduł Projekt „Comenius 2013 – 2015” został zmodyfikowany  Konkurs fotograficzny - „Wir kochen ungarisch”

 • Moduł Projekt „Comenius 2013 – 2015” został zmodyfikowany "Wyniki konkursu o sportowcach"

 • Moduł w kąciku bibliotecznym  Projekt: „Czytanie - lubię to!” został zmodyfikowany - konkurs na plakat

 • 9 rocznica śmierci patrona naszej szkoły- księdza Jana Twardowskiego

  „Można odejść na zaw­sze, by sta­le być blisko.”

  9 rocznica śmierci patrona naszej szkoły- księdza Jana Twardowskiego.

   

  Jezu ufam Tobie

  Zamiast śmierci

  racz z uśmiechem

  przyjąć Panie

   

  pod Twe stopy

  życie moje

  jak różaniec

  Warszawa, Szpital przy ulicy Banacha, 18.01 2006

 • Świąteczne życzenia

  Z okazji Świąt Bożego Narodzenia wielu głębokich i radosnych przeżyć,
  wewnętrznego spokoju, wytrwałości i radości
  oraz błogosławieństwa Bożego w każdym dniu nadchodzącego Roku 2015
  życzy
  Dyrektor wraz z współpracownikami Gimnazjum.
   

   

  "Wiersz staroświecki"
  Pomódlmy się w Noc Betlejemską,
  W Noc Szczęśliwego Rozwiązania,
  By wszystko się nam rozplątało,
  Węzły, konflikty, powikłania.
  Oby się wszystkie trudne sprawy
  Porozkręcały jak supełki,
  Własne ambicje i urazy
  Zaczęły śmieszyć jak kukiełki.
  Oby w nas paskudne jędze
  Pozamieniały się w owieczki,
  A w oczach mądre łzy stanęły
  Jak na choince barwnej świeczki.
  Niech anioł podrze każdy dramat
  Aż do rozdziału ostatniego,
  I niech nastraszy każdy smutek,
  Tak jak goryla niemądrego.
  Aby wątpiący się rozpłakał

  Na cud czekając w swej kolejce,
  A Matka Boska - cichych, ufnych -
  Na zawsze wzięła w swoje ręce.

          Ks. Jan Twardowski

   

 • Zebranie z rodzicami

  Informacja dla rodziców w sprawie zebrania rodzicielskiego.

  Dzień otwarty dla rodziców 18 grudnia 2014 r. godzina 17:00 - sala gimnastyczna.

        WSZYSTKICH RODZICÓW SERDECZNIE ZAPRASZAMY.

 • World Press Photo 2014

  W dniu 26 listopada grupa uczniów wraz z panią Anną Krzyżan w ramach działalności kółka fotograficznego wybrała się do Krakowa na coroczną wystawę World Press Photo. Wystawa ta, jak co roku miała miejsce w Bunkrze Sztuki przy placu Szczepańskim. Jest to wydarzenie w którym uczestniczą fotografowie prasowi, agencje, gazety i magazyny z całego świata. W tym roku nadesłano prawie 100000 zdjęć wykonanych przez prawie 6000 fotografów ze 132 krajów. Zwycięskie fotografie grupowane w 9 różnych kategoriach można było zobaczyć w Krakowie. Każde zdjęcie opatrzone było opisem sytuacji, w której powstało by w pełni ukazać jego znaczenie. Przy okazji udało się nam zobaczyć jeszcze dwie inne wystawy tj. „Kałasznikow” (nacjonalizm jako fenomen związany z wizualną przemocą i wykluczaniem Innych) oraz „Rodzina człowiecza” Michała Jelskiego. 

  Zdjęcia tutaj

  Więcej informacji na temat wystaw:   http://www.worldpressphoto.org/awards/2014

  http://bunkier.art.pl/?page_id=2

  Anna Krzyżan

 • Nobel od uczniów dla księdza Jana Twardowskiego

  Jak co roku dnia 24 listopada obchodzimy bardzo ważny dzień dla naszego gimnazjum – święto patrona szkoły. Od jego śmierci minęło już 8 lat. Cały czas powstają kolejne książki, których autorzy próbują pokazać księdza Jana w pełniejszym świetle, gdyż on sam niewiele o sobie mówił, ponieważ chciał zostać zapamiętany jedynie poprzez swoje wiersze. Ostatnio ukazała się książka wieloletniego znajomego, a potem przyjaciela poety – Waldemara Smaszcza  - pt. „Serce nie do pary. O księdzu Janie Twardowskim i jego wierszach”. Stała się ona inspiracją dla tegorocznych obchodów święta, które przygotowaliśmy we współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną w Wielkiej Wsi.

  O godzinie 16:00 wzięliśmy udział w uroczystej mszy świętej w kościele parafialnym w Białym Kościele. Następnie udaliśmy się do szkoły, gdzie już po raz trzynasty miłośnicy poezji licznie zgromadzili się w sali, w której w 2001 roku był obecny nasz patron na uroczystości nadania jego imienia szkole. Zebrani goście oraz społeczność gimnazjum usłyszeli mniej znane wiersze poety oraz nowe informacje dotyczące jego życia. Myślą przewodnią naszego programu było odniesienie do słów W. Smaszcza, który stwierdził w swojej książce, że ksiądz był poetą na miarę Nobla. W trakcie trwania występu uczniów staraliśmy się udowodnić prawdziwość tego zdania. Rozważania były przeplatane piosenkami. Szczególne uznanie publiczności zyskał przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Łukasz Mazela z klasy III a, który zachwycił nas, śpiewając piosenki pt. „Spieszmy się kochać ludzi” oraz „Dni, których jeszcze nie znamy”. Również pozostali wykonawcy z klas pierwszych i drugich zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

  Wszyscy zgodziliśmy się ze słowami autora książki, który napisał, że (…) „podziwiamy Czesława Miłosza, zachwycamy się Wisławą Szymborską, ale kochamy księdza Twardowskiego!”. Wielu znakomitych krytyków wróżyło poecie ogromną popularność, ale nie miał szans na literackiego Nobla, gdyż protestanccy Szwedzi nie daliby tej nagrody katolickiemu księdzu. Jednak nakłady książek pokazywały, kto jest ważny dla czytelników. Poeta, zawsze niezmiennie skromny, był zdziwiony swoją popularnością. My - nie jesteśmy… Każdy z nas odnajduje w jego wierszach to, czego szuka i tak już pozostanie.

  Pani dyrektor Bożena Turek wraz z panem wójtem Tadeuszem Wójtowiczem wręczyli pamiątkowe dyplomy oraz upominki zwycięzcom z klasy I a oraz uczniom z klasy I b za udział w konkursie „Znam Patrona”. Obie klasy wykazały się bardzo dobra znajomością biografii i twórczości księdza w części teoretycznej konkursu. Przygotowały także prace plastyczne, które stanowiły ilustrację do jednego z wierszy poety pt. ,,Nienazwane’’.

  Drugą część wieczoru stanowił występ duetu gitarowo – wokalnego w składzie Hanna Jakubowska oraz Zbigniew Dobrzyński, określającego się mianem „Prawie poeci piszący prawie poezję”. Wokalistka przepięknie wyśpiewała teksty o miłości, porach roku, przemijaniu i codzienności. Na twarzach słuchaczy można było zauważyć ogromne wzruszenie, a nawet łzy. Zadowolone i uśmiechnięte twarze żegnających się gości mówiły, że chętnie odwiedzą szkołę za rok, by znów spotkać się z Janem od biedronki i jego poezją.

  Imprezie towarzyszył kiermasz, na którym można było kupić ozdoby świąteczne oraz pierniczki upieczone przez uczniów klasy II b.

  Na zakończenie wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek, który przygotowały mamy naszych uczniów, za co serdecznie im dziękujemy.

                                           Zobacz więcej zdjęć:

  Elżbieta Glanowska

   

 • Spotkanie z poezją ks. Jana Twardowskiego

  Serdecznie zapraszamy przyjaciół Gimnazjum w Białym Kościele na spotkanie z poezją ks. Jana Twardowskiego

  „Poeta na miarę Nobla”

   które odbędzie się 24 listopada 2014 o godzinie 17:00 w budynku szkoły.

  W drugiej części programu zapraszamy na duet gitarowo – wokalny w składzie: Hanna Jakubowska (śpiew, gitara) oraz Zbigniew Dobrzyński (gitara, śpiew). Początek swego istnienia datują na rok 2010 i w swoich piosenkach opiewają prozę życia.

                                                

  Społeczność Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego

  oraz Gminna Biblioteka w Wielkiej Wsi

   

 • GALA FINAŁOWA GMINNEGO KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO „SELFIE Z PUPILEM”

  Dnia 21 listopada 2014 o godz. 12.00 na sali gimnastycznej Gimnazjum im. Ks. Jana Twardowskiego w Białym Kościele odbyła się gala finałowa Gminnego Konkursu Fotograficznego „Selfie z pupilem”, zorganizowanego przez Gimnazjum  im. Ks. Jana Twardowskiego w Białym Kościele we współpracy ze Szkołą Podstawową  im. Św. Jadwigi Królowej w Białym Kościele oraz Gminnym Ośrodkiem Kultury i Sportu.

  Celem konkursu była popularyzacja fotografii wśród uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych na terenie Gminy Wielka Wieś, rozbudzanie pasji artystycznej oraz kształtowanie postawy wrażliwości na los zwierząt.

  W szranki rywalizacji stanęło 47 uczestników ze wszystkich szkół. Prace przedstawiały dzieci i ich jakże różnorodnych ulubieńców- od krów i koni do szczeniąt i chomików- maleństw mieszczących się w dłoni. Prym wiedli właściciele psów i kotów, jednak na zdjęciach zagościli także dość niezwykli ulubieńcy: gołąb, paw czy królik. Wodny świat reprezentowały żółwie i rybki.

  Jurorzy pod przewodnictwem p. Marty Dudy stanęli przed bardzo trudnym zadaniem, bowiem w tym wspaniałym konkursie niezwykłe i godne nagrodzenia było absolutnie każde zdjęcie- pełne miłości i niezwykłych wzruszeń. „Żaden konkurs nie wzbudził jeszcze tylu pozytywnych emocji”- komentowała przewodnicząca jury.

  Gala finałowa zgromadziła wszystkich uczestników oraz wielu znakomitych gości: pana Tadeusza Wójtowicza- wójta gminy Wielka Wieś, panią Krystynę Hrabię- dyrektora Gminnego Ośrodka Ekonomiczno- Administacyjnego oraz pana Jarosława Janeckiego- p.o dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu, a  także dyrektorów szkół: panią Martę Stochalską - Budzyn, panią Dorotę Nowak, panią Annę Zajączkowską. Radę Rodziców Gimnazjum w Białym Kościele reprezentowała jej przewodnicząca - pani Agnieszka Seweryn.

  Laureaci i finaliści oraz uczestnicy konkursu „Selfie z pupilem” odebrali gratulacje i nagrody z rąk Wójta Gminy Wielka Wieś-  pana Tadeusza Wójtowicza, dyrektora Gimnazjum Ks. Jana Twardowskiego w Białym Kościele -  pani Bożeny Turek oraz dyrektora Szkoły Podstawowej  im. Św. Jadwigi Królowej w Białym Kościele – pani Anny Zajączkowskiej.

  Wszystkich zaproszonych gości zachwyciła towarzysząca gali konkursowej wystawa prac uczestników. Zwiedzający z uwagą oglądali każde zdjęcie, a śmiechom, żartom i komentarzom dotyczącym niezwykłych bohaterów fotografii nie było końca. Bo czy można nie uśmiechnąć się na widok chomika- rajdowca w sportowym samochodzie,  trzech słodkich kociaków, z których jeden jakby wołał: spaaaadam! (z ręki swego pana) czy też elegancko stąpającej pół kroku za właścicielką krowy Mućki? Ale zdjęcia dzieci wraz z ich pupilami ukazywały także coś znacznie ważniejszego: miłość i szacunek dzieci do zwierząt oraz bezwarunkowe oddanie ich czworonożnych przyjaciół.

  Trafnego podsumowania idei i misji konkursu dokonał w swoim wystąpieniu pan wójt, zwracając się do uczniów słowami: „Ten, kto kocha zwierzęta, musi być dobrym człowiekiem, dlatego bardzo się cieszę z tego, ze taki konkurs się odbył i z tego, że tak licznie wzięliście w nim udział”. Wyraził także nadzieję, że w podobnie licznym gronie spotkamy się przy nagradzaniu uczestników kolejnych zmagań młodych mistrzów fotografii.

  Zapraszamy zatem dzieci i młodzież z całej gminy do udziału w kolejnych edycjach!

  Lista uczestników konkursu

  Laureaci

  Szkoła Podstawowa

   

  I miejsce: „Kociaki- słodziaki” Patryk Kołodziejczyk, klasa III, SP w Białym Kościele

  II miejsce: „Bez tytułu” Nadia Ziarko, klasa II, SP w Białym Kościele

  II miejsce: „Rudy przyjaciel” Weronika Wojdała, klasa VI, SP w Bęble

  III miejsce: „Kierowca rajdowca” Maciej Kukla, klasa IV,  SP w Modlnicy, pupil: Kuleczka

  I miejsce: „Selfie z Mućką” Alicja Kołodziejczyk, klasa VI, SP w Białym Kościele

  II miejsce:  „Bez tytułu” Aleksandra Wojtaszek, SP w Modlnicy

  III miejsce: „Selfie z rybką” Szymon Borusiewicz, klasa IV, SP w Wielkiej Wsi, pupil: Kazio Bąbelek

  Gimnazjum

  III miejsce: „Nasza hybryda” Katarzyna Zielińska, klasa III a , GIMNAZJUM w Modlnicy, pupil: Kicia

  II miejsce: „Orzełek z azylu…” Aleksandra Żurek, klasa III b,  GIMNAZJUM w Białym Kościele, pupil: Robson 

  III miejsce: „Bez tytułu” Weronika Solarz, klasa III a, GIMNAZJUM w Modlnicy

  I miejsce: „Z LesiemJ” Paulina Szumna, klasa III b, GIMNAZJUM w Białym Kościele, pupil: Lech IV  

  II miejsce: „Jesienna sielanka z Lirą” Weronika Gorajczyk,  GIMNAZJUM w Modlnicy

   

  Wyróżnieni

  Szkoła Podstawowa

  Wyróżnienie: „Lola i ja” Amelia Gajewska, klasa V, SP w Wielkiej Wsi

  Wyróżnienie: „Kotki dwa” Konstancja Więckowska, klasa IV, SP w Wielkiej Wsi, pupil: kot Miao

  Wyróżnienie: „Moja przyjaciółka” Szymon Wójcik, klasa IV,   SP w Bęble

  Wyróżnienie: Natalia Żołnierek, klasa V, SP w Białym Kościele

  Wyróżnienie: Mateusz Widera, klasa IV, SP w Wielkiej Wsi

  Wyróżnienie: Nikodem Mika, kl. IV, SP w Bęble

  Wyróżnienie: „Najmilsza podusia” Radosław Biedak, Klasa V, SP w Bęble

  Wyróżnienie: Wiktoria Wojdała, klasa II, SP w Białym Kościele

  Wyróżnienie: Wiktoria Dominik, klasa IV b, SP w Modlnicy

  Wyróżnienie: Julia Kralka, klasa VI, SP w Modlnicy

  Wyróżnienie: Bartosz Panasiuk, klasa V, SP w Bęble

  Gimnazjum

  Wyróżnienie: „Pies- najlepszym przyjacielem człowieka” Emilia Grzybowska, klasa III b, GIMNAZJUM w Białym Kościele, pupil: Sara

   

  Uczestnicy

  Szkoła Podstawowa

  Gabrysia Sroka, kl. IV,  SP w Wielkiej Wsi,

  Filip Żołnierczyk, kl. IV a, SP w Bęble

  Jakub Stuczyński, kl. IV,  SP w Wielkiej Wsi

  Tomasz Dziób, klasa V, SP w Modlnicy

  Wiktoria Nędzka, klasa IV, SP w Modlnicy

  Michał Okun, klasa V a, SP w Modlnicy

  Martynka Kawa, klasa IV a, SP w Modlnicy

  Gabrysia Handzel klasa IV c, SP w Modlnicy

  Oliwia Woźniak, SP w Bęble

  Wiktoria Tekieli, klasa V, SP w Modlnicy

  Weronika Szewczuk, klasa V b, SP w Modlnicy

  Szymon Plebańczyk, SP w Bęble,

  Otylia Kozera, klasa IV b, SP w Bębl

  Martyna Paściak, klasa V, SP w Bęble,

  Julia Pac, klasa V, SP w Wielkiej Wsi

  Kasia Miazga, klasa V, SP w Bęble

  Lena Pater, klasa IV a, SP w Bęble

  Jakub Kwiecień, klasa VI a, SP w Modlnicy

  Joanna Nowakowska, klasa IV a, SP w Bęble

  Gabriela Mirek, klasa V, SP w Bęble

  Justyna Noga, klasa II, SP w Białym Kościele

  Wiktoria Kluczewska, klasa V, SP w Bęble, pupil: Harry

  „Pupilek” Julia Stachyra, klasa VI b, SP w Modlnicy

  „Mniam- mniam” Justyna Gąska, SP w Bęble

  Weronika Solarz klasa V SP Modlnica

  Mirosława Szeptycka

 • Przebieg Dnia Patrona 24 listopada 2014 roku

  Przebieg Dnia Patrona 24 listopada 2014 roku.

  W tym dniu wszyscy uczniowie przychodzą do szkoły w galowym stroju.

  Godz. 08:15
  Program artystyczny „Poeta na miarę Nobla” poświęcony rocznicy nadania szkole imienia ks. Jana Twardowskiego dla klas II i III  -  sala nr 17.  Po obejrzeniu programu lekcje wg planu.
  Klasy I uczą się wg planu do godz. 11:45. Po przerwie obiadowej uczniowie Ci mają zorganizowany odjazd do domu ze względu na ponowny przyjazd i udział w popołudniowej części obchodów Dnia Patrona.

  Godz. 16:00  
  Msza św. w kościele parafialnym w Białym Kościele z udziałem pocztu sztandarowego szkoły, rodziców i uczniów Gimnazjum, zaproszonych gości oraz społeczności Gminy. Bardzo prosimy rodziców o pomoc w organizacji dowozu uczniów na mszę św. w miarę posiadanych możliwości.  

  Godz. 17:00
  Program artystyczny „Poeta na miarę Nobla” -  sala nr 17
  Poczęstunek dla gości -  sala nr 16.

  Przyjazd uczniów klas I na uroczystość:
  Bębło              - 15:30
  Czajowie        - 15:35
  Wierzchowie - 15:40
  Szyce             - 15:45

  Odjazdy uczniów  po zakończeniu uroczystości ok. godz. 19:00.
  Wychowawcy sprawują opiekę nad uczniami podczas całej uroczystości oraz podczas odjazdu.

 • Smacznie, kolorowo, wesoło i profesjonalnie

  Zespół Comeniusa gościł dzisiaj (18.11.2014 r.) w naszej szkole ekspertów żywieniowych: p. Monikę Dymacz, p. Izabellę Kulon i p. Katarzynę Żurek. Na warsztatach gimnazjaliści poznali przepisy na szybkie i zdrowe potrawy w oparciu o zbilansowaną dietę. Pod czujnym okiem ekspertów nasi uczniowie przygotowywali przekąski i desery. Mieli również okazję nauczyć się jak wykonać i efektownie przyozdobić tartinki, sałatki i jak oryginalnie podać owoce, zawracając uwagę na odpowiednią dietę dla gimnazjalisty. Na koniec każdy mógł spróbować swoich sił w ozdabianiu pierników na zbliżające się święta.

  Więcej zdjęć w albumie fotograficznym  kliknij tutaj

  Małgorzata Rabczyńska

 • Święto Niepodległej

  7 listopada tradycyjnie koncertem pieśni legionowych uczciliśmy 96 rocznicę odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości. W wykonaniu naszych uczniów usłyszeliśmy „Warszawiankę”, „Piechotę”, „Rozkwitały pąki białych róż” oraz „Przybyli ułani pod okienko”. Koncert poprowadziły Wiktoria Chwast oraz Karolina Szeleźnik. Nasze świętowanie odzyskania wolności zakończył mecz piłki nożnej rozegrany przez uczniów pierwszych klas - na pamiątkę meczów piłki ręcznej rozgrywanych przez internowanych po kryzysie przysięgowych legionistów w Szczypiornie. Właśnie tą drogą ta dyscyplina sportowa została spopularyzowana w Polsce i stąd jej potoczna nazwa szczypiorniak.

  11 listopada Poczet Sztandarowy Gimnazjum wziął udział we mszy świętej w intencji Ojczyzny odprawionej w kościele parafialnym w Białym Kościele.

  Zdjęcia

  Magdalena Zięcina

   

 • Spotkanie z rodzicami

  Dnia 6 listopada 2014 r. o godz. 17:00 odbędzie się spotkanie z rodzicami uczniów naszej szkoły  wg ustalonego harmonogramu:

  • klasy I -    z pedagogiem (bezpieczeństwo) i wychowawcą
  • klasy II  -  z psychologiem (relacje rówieśnicze) i wychowawcą
  • klasy III  - z M. Szeptycką (egzaminy), G. Pogan (rekrutacja) i wychowawcą.

    

  Serdecznie zapraszamy.

   

 • Comenius 2014/15

  W dniach 20 – 22.10 2014 opiekunki projektu Comeniusa „ W zdrowym ciele zdrowy duch” – panie Małgorzata Rabczyńska i Małgorzata Sadowska uczestniczyły w spotkaniu krajów partnerskich, które odbyło się w miejscowości Miklavż w Słowenii.

  Omówiono plan działań w ciągu roku szkolnego 2014/2015 i ustalono terminy kolejnych spotkań partnerów Comeniusa.  Z przyjemnością powiadamiamy,  że drugie spotkanie młodzieży będzie miało miejsce w połowie maja 2015 na Węgrzech.  Zajęcia w trakcie tygodniowego pobytu koncentrować się będą wokół aktywności sportowej.

  Zachęcamy wszystkich uczniów Gimnazjum do podejmowania zadań projektowych, które nagradzane będą punktami potrzebnymi do kwalifikacji wyjazdowej.

                     

  Małgorzata Sadowska, Małgorzata Rabczyńska

 • Studio filmowe - Bielsko Biała

  W dniu 17 października 2014 roku uczestniczy zajęć artystycznych i pasjonaci  sztuki i kultury  odwiedzili  Studio Filmów Rysunkowych w Bielsko  Białej. Początkowo sam  pomysł wyjazdu do studia wywołał uśmiech na twarzy z racji  wydawałoby się tematu dla małych dzieci. Celem  tego wyjazdu było przybliżenie młodzieży  historii animacji oraz procesu produkcji filmu animowanego. Uczniowie poszerzyli swoją wiedzę z takich tematów jak: scenariusz filmowy, scenopis, animacja, fazowanie, filmowanie, efekty specjalne i dźwiękowe oraz dowiedzieli się na czym polega skład komputerowy. W trakcie pobytu w studio uczestnicy obcowali z prawdziwymi dekoracjami, rekwizytami, postaciami i rysunkami animacyjnymi. Zwiedzali pracownie komputerową, w której powstają najnowsze produkcje filmowe. Podsumowaniem zwiedzania i pozyskanej wiedzy z zakresu edukacji medialnej była projekcja bajek zrealizowanych przez SFR. Po obejrzeniu wszystkich etapów tworzenia filmu animowanego, okazało się, że animacja to nie taka prosta sprawa i trzeba mieć spore doświadczenie zarówno w rysowaniu, udźwiękowieniu jak i grafice komputerowej by powstał film krótkometrażowy. Będąc przed telewizorem nigdy nie zastanawialiśmy się nad powstaniem filmu czy bajki – teraz wiemy, że bez ciężkiej pracy ludzi studia filmowego nie mielibyśmy wspomnień z dzieciństwa.

  Marta Duda

 • 14 października 2014 – ŚLUBOWANIE UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH

  Tradycją Gimnazjum jest uroczystość w trakcie której uczniowie klas pierwszych w obecności Dyrekcji szkoły, Grona Pedagogicznego, rówieśników i swoich rodziców składają ślubowanie. Od tego momentu stają się pełnoprawnymi członkami społeczności uczniowskiej naszej szkoły. Podniosła atmosfera, oprawa artystyczna, tekst przysięgi, symboliczny moment pasowania na ucznia nie pozwalają wymazać ze wspomnień tej uroczystości.

  Każdego roku w do naszej szkoły trafiają absolwenci szkół podstawowych. To oni przez najbliższe trzy lata tworzyć będą "wizerunek" szkoły biorąc aktywny udział w życiu szkoły, licznych konkursach i olimpiadach przedmiotowych, zawodach sportowych itp.. Wszystko zaczyna się od uroczystej imprezy (ŚLUBOWANIA) podczas której przyjęci zostają w szeregi uczniowskie!

  Po uroczystym ślubowaniu, uczniowie złożyli życzenia wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły z okazji ich święta.

  Małgorzata Biniek, Maria Habuda - Szumiec

 • Dzień Edukacji Narodowej

  Dnia 14 października 2014 r. zmiana organizacji planu zajęć.

  8:30 - 10:00 - uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych oraz obchody Dnia Edukacji Narodowej (hala sportowa)

  10:00 - 11:00 - klasy pierwsze poczęstunek od rodziców, klasy drugie i trzecie - lekcja wychowawcza
   

  (Obecność wszystkich uczniów obowiązkowa; obowiązuje strój galowy)

  Przyjazd uczniów wg codziennego harmonogramu

  ok. 11:00     - odjazdy uczniów

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego w Białym Kościele
  ul. Krakowska 172
  32-089 Biały Kościół
 • tel: (+12) 419-03-80
  tel/fax: (+12) 419-19-18

Galeria zdjęć