Linki

Menu

  • Spotkanie z rodzicami

    Spotkanie z rodzicami

     

    Spotkanie z rodzicami dnia 16 marca 2017 r.

    Plan spotkania:

    • godz. 16:45  klasy III - sprawy organizacyjne w związku z egzaminami - sala nr 17
    • godz. 17:00  klasy I - III - szkolenie "Substancje psychoaktywne" - sala gimnastyczna
    • godz. około 18:00 - spotkanie z wychowawcą.

     

    Serdecznie zapraszamy

  • MISS SZKOŁY 2017 została wybrana

       W dniu 7 marca w Święto Kobiet w naszej szkole Samorząd Uczniowski zorganizował wybory Miss Szkoły. Kandydatki rywalizowały odpowiadając na pytania przygotowane przez swoich kolegów oraz wykonując proste czynności „kobiece” – obieranie owoców,  przewijanie misia smiley.

    Wszystkie kobiety z gracją  udzielały zabawnych i  przewrotnych odpowiedzi na pytania z męskiego  świata motoryzacji i sportu.

    Miss Szkoły została Katarzyna Mosur uczennica klasy II a.

    Foto galeria

     

  • Gminny Konkurs Fotograficzny "Eko - selfie - czyli: jestem zielony"

    Gminny Konkurs Fotograficzny "Eko - selfie - czyli: jestem zielony"

    Serdecznie zapraszam do udziału w trzeciej edycji Gminnego Konkursu Fotograficznego  "Eko - selfie - czyli: jestem zielony".

    Koordynatorem konkursu na terenie szkół w Modlnicy, Wielkiej Wsi i Bęble jest p. Marta Duda.

    Czekamy na Wasze wspaniałe prace!

    W załącznikach znajduje się regulamin oraz oświadczenie.

    REGULAMIN_konkursu_foto_2017.odt

    selfie_oswiadczenie_2017.odt

    Mirosława Szeptycka

     

  • Zawody narciarskie w Kluszkowcach 18 lutego 2017 r.

    Zawody narciarskie w Kluszkowcach 18 lutego 2017 r.

    Jak co roku świetnie przygotowane stoki w Kluszkowcach,czekały na narciarzy z gminy Wielka Wieś. 18 lutego uczniowie podstawówek, dwóch gimnazjów, absolwenci rodzice oraz nauczyciele mogli wziąć udział w zawodach narciarstwa alpejskiego slalomu gigant o Puchar Wójta Gminy Tadeusza Wójtowicza. Na starcie stanęło ok. 140 zawodników i zawodniczek w różnych kategoriach. Nasze gimnazjalistki zajęły całe podjum oraz miejsca obok. Alicja Kolodziejczyk w tym dniu okazała się w najlepszej formie zdobywając złoto. Druga była Ola Wolińska a trzecia Natalia Żołnierek. Nawet ten dzień nie spisala na straty Martyna Ogrodnik, prowadząca po pierwszym zjeździe w klasyfikacji czasowej. Upadek w drugiej kolejce, który pozbawił ją medalu oraz stłuczony bark nie wygrały z pogodą ducha i dobrym nastrojem. Wojciech Skwierawski w tym dniu wspiął się na trzeci stopień "pudła", ratując honor chłopców z naszego gimnazjum.

    Wspaniała atmosfera, wspaniali ludzie i czysty profesjonalizm organizatorów sprawiają, że z niecierpliwoscią oczekujemy następnego wyjazdu.

     

     

    M. Rabczyńska

     

  • Zostań Stypendystą Programu „Marzenie o Nauce” (MoN)

    Zostań Stypendystą Programu „Marzenie o Nauce” (MoN)

    Zostań Stypendystą Programu „Marzenie o Nauce” (MoN)

    15 lutego Edukacyjna Fundacja im. prof. Romana Czerneckiego EFC rozpocznie rekrutację do siódmej edycji programu stypendialnego „Marzenie o Nauce”. Wnioskiem zgłoszeniowym I fazy rekrutacji jest wyłącznie formularz on-line wysłany przez Kandydata w terminie od 15 lutego do 31 marca 2017 roku za pośrednictwem strony ww.efc.edu.pl. Wyniki I fazy zostaną ogłoszone 13 kwietnia 2017 roku. Osoby zakwalifikowane otrzymają informację drogą mailową. Wybranych kandydatów odwiedzą osobiście w miejscu zamieszkania Koordynatorzy regionalni. Ostateczne wyniki rekrutacji zostaną opublikowane na stronie internetowej Fundacji  14 czerwca 2017 roku.

    Program „Marzenie o Nauce” adresowany jest do uczniów III klas gimnazjów, którzy uzyskali średnią ocen za I semestr III klasy co najmniej 4,5 i zamieszkują na stałe w miejscowości do 30 tysięcy mieszkańców. Dochód na jedną osobę w gospodarstwie domowym kandydata nie może przekraczać 900 zł netto. Warunkiem otrzymania stypendium jest przyjęcie do jednego z liceów współpracujących z Fundacją (pełna lista placówek udostępniona jest na stronie www.efc.edu.pl).

    W ramach stypendium Fundacja EFC pokrywa opłaty szkolne, koszty ubezpieczenia oraz zakwaterowania i wyżywienia w szkolnej bursie, udostępnia podręczniki, finansuje wycieczki klasowe i naukę języka angielskiego, a podczas ferii i wakacji zapewnia swoim Stypendystom wyjazdy na obozy narciarskie i windsurfingowe.

    Wszystkim Kandydatom życzymy powodzenia!

     

  • NOCNY MARATON NAUKOWY już za nami (2017)

    NOCNY MARATON NAUKOWY  już za nami (2017)

    NOCNY MARATON NAUKOWY  już za nami.

    Po raz kolejny odbył się  w naszej szkole „Nocny Maraton Naukowy”. Od godziny 20.00 do 6.00 uczniowie klas trzecich uczestniczyli w zajęciach z chemii, biologii i matematyki. Pod okiem nauczycieli przeprowadzali doświadczenia i rozwiązywali zadania.

    Zdobywanie o tak późnej porze wiedzy nie było łatwym zadaniem.

    Nie zabrakło również stałych elementów nocy naukowców takich jak seans filmowy oraz pizza.

       

     

    Organizatorzy: M.Biniek, G.Pogan, M.Habuda-Szumiec

  • Spotkanie informacyjne w sprawie reformy systemu oświaty w naszej gminie

    Spotkanie informacyjne w sprawie reformy systemu oświaty w naszej gminie

    Wójt Gminy Wielka Wieś zaprasza rodziców uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Białym Kościele  na spotkanie informacyjne w sprawie reformy systemu oświaty w naszej gminie.

    Spotkanie odbędzie się w czwartek 16 lutego 2017 r. o godz. 18:30 na hali GOKiS.

    Zapraszamy!

  • Spotkanie z rodzicami

    Spotkanie z rodzicami

    Spotkanie z rodzicami dnia 26 stycznia 2017 r. o godz. 17:00

    Plan spotkania:

    • "Kolęda płynie z wysokości i uczy miłości" - przegląd kolęd i pastorałek w wykonaniu społeczności gimnazjum;
    • omówienie zakończonego projektu "Magia Matematyki" realizowanego w ramach programu mPotęga finansowanego przez Fundację mBanku;
    • podsumowanie I półrocza 2016/2017 oraz spotkanie z wychowawcą.

     

    Serdecznie zapraszamy

  • Wigilia w szkole 2016

    Wigilia w szkole  2016

    Wręczono ANIOŁY EDUKACJI

    Wigilia w szkole  to szczególny dzień dla całej społeczności szkolnej. Wspólna uroczystość integruje uczniów, nauczycieli i pracowników oraz zaproszonych gości: rodziców  i przyjaciół szkoły.
     Tegoroczne spotkania rozpoczęło się przeglądem kolęd i pastorałek „Kolęda płynie z wysokości i uczy radości” -  w wykonaniu uczniów naszej szkoły.

    W tym roku Samorząd Szkolny postanowił przyznać szczególne wyróżnienia dla nauczycieli – ANIOŁY EDUKACJI.

    To prestiżowe nagrody dla nauczycieli mających najwyższe oceny u uczniów. Młodzież szkolna dokonała wyboru w sześciu kategoriach:

    • ANIOŁA EDUKACJI kategorii nauczyciel „ZŁOTA PIŁA- czyli najbardziej wymagający nauczyciel” zdobyła pani Magdalena Zięcina
    • ANIOŁA EDUKACJI w kategorii „PROSTE ZADANKO – czyli nauczyciel zadający nieskończoną ilość prac domowych, w celu osiągnięcia mistrzowskiego poziomu” otrzymała pani Joanna Nowakowska-Niemiec
    • ANIOŁA EDUKACJI w kategorii „ZŁOTY WYKŁADOWCA –czyli nauczyciel prowadzący najciekawsze lekcje” zdobyła pani Małgorzata Biniek

    I wreszcie nauczyciel, który zdobył ANIOŁY EDUKACJI, aż w trzech kategoriach: „ŻARTOWNIŚ ROKU”, „ZŁOTE SERCE” i  „OAZA SPOKOJU” – pani Dorota Tracz.

    Wszystkim nagrodzonym wręczono symboliczne Anioły.
    Po wyróżnieniach i życzeniach odbyło się spotkania opłatkowe uczniów i rodziców z wychowawcami. Wspólnie spożywano przygotowane potrawy wigilijne przy tradycyjnie nakrytych stołach.

      

    SU

  • "Tajemniczy labirynt" programu mPotęga Fundacji mBanku

    "Tajemniczy labirynt" programu mPotęga Fundacji mBanku

    16 grudnia 2016 roku w Gimnazjum w Białym Kościele odbyła się gra terenowa „Tajemniczy labirynt”, będąca zwieńczeniem projektu „Magia matematyki” odbywającego się w ramach programu mPotęga Fundacji mBanku. Uczniowie podzieleni na grupy rozwiązywali zadania związane z wykładami i sesjami projektu, które odbywały się od września 2016 roku. Poza wiedzą i umiejętnościami oceniana była również współpraca między członkami zespołów. Rywalizacja była bardzo wyrówna, a różnice punktowe pomiędzy grupami niewielkie. Zwycięzcami zostali: Damian Janowiak, Kamil Kowalik, Mateusz Kowalski, Sebastian Kwaśny i Wojciech Seweryn.

     

    koordynatorzy projektu

    mgr Joanna Nowakowska - Niemiec

    mgr Grażyna Pogan

  • Nasze Gimnazjum jest partnerem projektu Wielkowiejska Misja Niska Emisja (patronat: PAWF)

    EKOLOGICZNA AKCJA – ODPADÓW SEGREGACJA

       Nad polskimi miastami i miasteczkami każdej jesieni i zimy snuje się coraz bardziej niepokojący i coraz groźniejszy smog. Zima 2016/2017 roku bije rekordy. Zjawisko jest groźne, bo jeśli oddychamy zanieczyszczonym powietrzem przez wiele dni, w każdym miesiącu i przez kolejne jesienie i zimy to chorobotwórcze cząstki kumulują się i pewnego dnia „czarka się przepełni”! To oznacza zwiększające się kłopoty z infekcjami górnych dróg oddechowych, astmą, dusznościami, zatorami płuc i mózgu, nowotworami, zawałami serca.

      Rocznie w Polsce, tylko ze względu na zły stan powietrz i uporczywy smog, umiera ok. 50 000 osób. Przyczyną smogu w większości są nasze nieekologicznie zachowania i wybory konsumenckie. W domowych piecach c.o. i paleniskach      spalamy bardzo złej jakości węgiel i zbyt często domowe śmieci! W ogień idą butelki PET, folie, plastiki, gumy, styropian, plastikowe buty i zabawki, lakierowane i klejone płyty meblowe, kolorowe gazety i pokryte folią kartony. Taki wsad do kotła jest przyczyna ogromnego (najwyższego w Europie!) stężenia pyłów PM 10, PM 2,5, benzo(a)pirenu, czy tlenków siarki. O ile tańszy węgiel bywa uzasadniany oszczędnościami w budżecie domowym (w którym za chwile pojawią się wydatki na lekarstwa), o tyle nic nie tłumaczy spalania śmieci! Dioksyny i furany oraz benzo(a)pirenu pochodzący ze spalania opakowań PET (takich po wodzie i napojach gazowanych) są śmiertelne. Wiele unoszących się w powietrzu cząstek pyłów PM 2,5 pochodzi ze spalanych kolorowych gazet. Farby drukarskie są toksyczne i po spaleniu sieją dookoła domowego komina trujący, choć niewidoczny całun. A przecież każdy dom w naszej gminie został wyposażony w odpowiedni  worek. To jedyne miejsce gdzie mogą zostać wrzucone zgniecione opakowania plastikowe, folie, opakowania kartonowe, butelki PET, plastikowe zabawki, papier grubo i kolorowo zadrukowany. Jeśli chcemy walczyć ze smogiem i żyć zdrowiej, niezbędny jest segregowanie odpadów.

    Koło czystego wolontariatu systematycznie zachęca swoich rówieśników do zbierania surowców wtórnych. Zbieramy makulaturę i zakrętki plastikowe.

    Takimi małymi kroczkami kształtujemy postawy proekologiczne.

    Działania prowadzone w ramach projektu:  „Wielkomiejska misja – niska emisja”

    Członkowie Koła:

     A.Kiszka, A.Kołodziejczyk, A. Kutaj, P. Budziak, D. Janowiak.

  • Maratonu Pisania Listów

    Maratonu Pisania Listów

    Maraton Pisania Listów Amnesty International w naszej szkole:

    maraton_zaswiadczenie.pdf

     

  • Gwiazdka dla Zwierzaka

    Gwiazdka dla Zwierzaka
    BARDZO DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM UCZNIOM I ICH RODZICOM
    ZA POMOC W ZBIÓRCE KARMY DLA ZWIERZAKÓW ZE SCHRONISKA.
     
    Samorząd Uczniowski
  • "Ofiarom stanu wojennego. Zapal Światło Wolności”

    "Ofiarom stanu wojennego. Zapal Światło Wolności”

    Zachęcam do włączenia się w akcję organizowana przez Instytut Pamięci Narodowej, której celem jest upamiętnienie ofiar stanu wojennego. W akcji może wziąć udział każdy, zapalając świeczkę w oknie lub wirtualnie na stronie swiatlowolnosci.ipn.gov.pl.

    W wigilię Bożego Narodzenia 1981 roku w oknie Pałacu Watykańskiego zapłonęła świeca zapalona na znak jedności z rodakami  przez papieża Jana Pawła II. Do podobnej akcji wezwał prezydent USA Ronald Reagan, który powiedział: „Polacy zostali zdradzeni przez własny rząd. Ci, którzy nimi rządzą, oraz ich totalitarni sojusznicy obawiają się wolności, którą Polacy tak bardzo umiłowali. (…) Niech płomień milionów świec w amerykańskich domach będzie świadectwem, że światła wolności nie uda się zgasić”.

    13 grudnia w 35 rocznicę tamtych  wydarzeń nie zapomnijcie o tych, którzy Wam tę wolność wywalczyli.

    Magdalena Zięcina

  • "Mikołajki" 2016

    "Mikołajki" 2016

    Mikołaj odwiedził gimnazjalistów

    Jest gdzieś taki ktoś… Ktoś dla kogo wystarczy, że jesteś grzeczny i już zostajesz jego przyjacielem. Postać, którą każdy rozpozna po jego białej brodzie  z wąsami, czerwonym stroju, worku pełnym prezentów i towarzystwie reniferów – Święty Mikołaj.

    Dnia 6 grudnia do naszej szkoły zawitał Święty Mikołaj. Jednak w tym roku    z nieco mniejszym brzuchem niż zwykle. Orszak został zorganizowany przez Samorząd Uczniowski Gimnazjum. Wszystkie klasy, zostały obdarowane cukierkami po wcześniejszym „charakterystycznym” zapukaniu do drzwi. Na tę niesamowitą wizytę z niecierpliwością czekali uczniowie, którzy z radością siadali Mikołajowi na kolanach, opowiadali, czy byli grzeczni i dostawali prezenty. Ci niegrzeczni musieli wykonać karne zadanie, by zostać obdarowanym smiley

    Niestety, już tego samego dnia musieliśmy pożegnać Świętego Mikołaja, który „odleciał” do swojego domu na Biegunie północnym. Jednak możemy być pewni, że zaglądnie do naszej szkoły także i w następnym roku.

    Samorząd Uczniowski

  • Zakończył się kolejny projekt "Anioły" realizowany przy współpracy ze Stowarzyszeniem POZYTYWKA

    Zakończył się kolejny projekt Stowarzyszenie POZYTYWKA, w którym wzięli udział uczniowie ze szkół położonych na terenie gminy Wielka Wieś.

    Podejmowane w ramach tego projektu zadania miały na celu aktywizację dzieci poprzez kreatywne spędzanie czasu wolnego. Działania miały na celu stworzenie warunków do odkrywania w sobie artystycznych form wyrazu, odkrywania talentów. Szczególną uwagę zwracano w projekcie na rozwój społecznych i emocjonalnych kompetencji oraz poszerzenie twórczych horyzontów uczestników. W ramach projektu zorganizowano zajęcia dla dzieci ze środowisk wiejskich, o utrudnionym dostępie do kultury. Podejmowane działania wypełniły lukę w ofercie lokalnej i pozwoliły młodym mieszkańcom aktywnie i twórczo spędzać czas wolny. Zajęcia prowadzone od września do listopada. W ramach zajęć odbyły się warsztaty, w czasie których uczestnicy wykonali anioły. Przeprowadzono zajęcia z ceramiki oraz filcowania. Istotnym elementem zajęć była integracja środowisk lokalnych, w warsztatach wzięły udział dzieci i młodzież, które chętnie dzieliły się własnymi doświadczeniami.

     

  • Warsztaty profilaktyczne – STOP DOPALACZOM

    Uczniowie klas drugich i trzecich wzięli udział w warsztatach profilaktycznych.

    Co jakiś czas media informują  o ofiarach dopalaczy. Środki te są poważnym zagrożeniem dla ludzkiego zdrowia. Są bez przerwy modyfikowane, stosunkowo niedrogie i dla chcących je zdobyć wcale nie tak trudno dostępne. Uczniowie stanowią grupę szczególnie zagrożoną, bo to właśnie w wieku szkolnym pojawia się chęć eksperymentowania.

    Warsztaty miały za zadanie uświadomienie młodzieży niebezpieczeństw, jakie niesie ze sobą kontakt z substancjami psychoaktywnymi.

  • KOŁO CZYSTEGO WOLONTARIATU Z GIMNAZJUM W BIAŁYM KOŚCIELE

    Koło Czystego Wolontariatu oprócz edukacji za pośrednictwem gazetek szkolnych, prowadzi także zbiórkę surowców wtórnych.

    Plastik, makulatura  - to najczęstsze odpady z gospodarstw domowych, które trafiają na wysypiska lub są spalane w piecach.

    NIewielu z nas zdaje sobie sprawę z tego, jak groźna dla nas i dla środowiska jest tzw. „niska emisja” powodowana przez spalanie śmieci w niskich temperaturach! Podczas gdy spalanie odpadów w  profesjonalnych spalarniach śmieci następuje w bardzo wysokich temperaturach, co unieszkodliwia wiele szkodliwych związków chemicznych powstałych w tym procesie, spalanie śmieci w domowych piecach powoduje uwolnienie do powietrza setek trujących, toksycznych substancji tj. metali ciężkich, tlenku węgla, tlenku azotu, dwutlenku siarki, chlorowodoru, cyjanowodoru, dioksyn i furan, których systematyczne wdychanie może nawet doprowadzić do nowotworów układu oddechowego!

        

     

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. św. Jadwigi Królowej w Białym Kościele
    ul. Krakowska 172
    32-089 Biały Kościół
  • tel: (+12) 419-03-80
    tel/fax: (+12) 419-19-18

Galeria zdjęć