Rekrutacja do gimnazjum

Relacja z dnia otwartego 2016

DZIEŃ OTWARTY DLA KLAS VI W GIMNAZJUM IM. KS. JANA TWARDOWSKIEGO

Dnia 08.04, w godz. 17.00 - 18.30 odbyła się kolejna edycja dnia otwartego organizowanego dla uczniów klas VI szkół podstawowych. Jak co roku, gimnazjum odwiedziła młodzież z terenu naszej gminy wraz z rodzicami.

Dla miłych Gości zaplanowano wiele atrakcji przygotowanych przez ich starszych kolegów - gimnazjalistów pod kierunkiem nauczycieli przedmiotów ścisłych. Klasa II a pod kierunkiem pani mgr Małgorzaty Biniek przygotowała dwa projekty z dziedziny biologii. Pierwszy z nich, pod intrygującym tytułem: „Czy te oczy mogą kłamać?” ukazał iluzje i złudzenia optyczne, wprowadzające w błąd narząd wzroku. Drugi z nich - „Wiem, co jem” polegał na wykrywaniu na języku pól smakowych oraz wykazywaniu zawartości witaminy C w produktach żywnościowych.

Klasa II b pod kierunkiem pani mgr Bożeny Turek oraz pani mgr Marii Habudy - Szumiec przygotowała projekty z zakresu fizyki i chemii („Co ma pływać, nie utonie”, „Oddziaływania w przyrodzie”, „Chemia w kuchni”, „Zdrowe żywienie”).

Nie zabrakło także innych rozrywek. Uczniowie brali udział także w warsztatach integracyjnych prowadzonych przez panią pedagog, mgr Małgorzatę Dyrdę oraz spróbowali sił

w sportowej rywalizacji: zmagali się między innymi w przeciąganiu liny oraz innych konkurencjach skocznościowo - siłowych z wykorzystaniem liny pod opieką pani mgr Doroty Tracz i pani mgr Małgorzaty Rabczyńskiej.

Rodzice uczniów klas VI uczestniczyli w spotkaniu z dyrektorem szkoły, panią mgr Bożeną Turek, podczas którego otrzymali wyczerpujące informacje na temat funkcjonowania gimnazjum.

Wszyscy goście zwiedzali także szkołę, oprowadzani przez przedstawicieli klas pierwszych, którzy zaprezentowali młodszym kolegom i ich rodzicom nauczycieli poszczególnych przedmiotów i pokazali bogato wyposażone sale lekcyjne.

Mamy nadzieję, ze wielu szóstoklasistów powitamy w przyszłym roku jako uczniów naszego gimnazjum!

Opracowanie: mgr Mirosława Szeptycka