Linki

Menu

 • Zebranie z rodzicami

  Dnia 14 września 2017r. (czwartek) odbędzie się zebranie z rodzicami.

  Zebranie ogólne dla rodziców dzieci z klas I-VI oraz oddziałów przedszkolnych – godz. 17:00 (budynek szkoły podstawowej – sala gimnastyczna), po nim zebrania klasowe.

  Zebranie ogólne dla rodziców kl. VII i oddziałów gimnazjalnych – godz. 17:30 (budynek gimnazjum), po nim zebrania w klasach.

  Godz. 18:30 – zebranie przedstawicieli Rady Oddziałowej poszczególnych klas I-VII, oddziałów przedszkolnych i oddziałów gimnazjalnych w budynku gimnazjum.

 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
 • INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

  INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

  W SZKOLE PODSTAWOWEJ IM. ŚW. JADWIGI KRÓLOWEJ W BIAŁYM KOŚCIELE

  4 WRZEŚNIA 2017 R.

   

  1) dla dzieci oddziłów przedszkolnych i uczniów klas I - VI, uczeszczających do budynku SP przy ul. Królowej Jadwigi 4:

  8:15 - msza św. w kościele parafialnym w Białym Kościele;

  9:00 - oficjalna uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2017/2018 na placu przy Szkole Podstawowej w Białym Kosciele, ul. Królowej Jadwigi 4;

  9:30 - spotkania z wychowawcami;

  ok. 10:30 - rozejście się uczniów do domów (odjazd busa i gimbusa).

  W tym dniu nie odbywają się zajęcia dydaktyczne.

  Oddziały przedszkolne działają od godziny 7:00 do 17:00.

  Rozkład jazdy gimbusów dla uczniów klas I - VI na stronie szkoły podstawowej https://spbialykosciol.edupage.org/

  2) dla uczniów oddziłów gimnazjalnych i uczniów klasy VII, uczeszczających do budynku SP przy ul. Krakowskiej 172:

  9:00 - msza św. w kościele parafialnym w Białym Kościele;

  10:00 - oficjalna uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2017/2018 na sali gimnastycznej  w budynku SP przy ul. Krakowskiej 172;

  10:30 - spotkania z wychowawcami;

  ok. 11:30 - rozejście się uczniów do domów (odjazd busa i gimbusa).

  W tym dniu nie odbywają się zajęcia dydaktyczne.

  Rozkład jazdy gimbusów (dotyczy gimnazjum):

  8:15 - Będkowice

  8:30 - Czajowice

  8:45 - Wierzchowie

  8:30 - Szyce.

   

 • Jest rzeczą łatwą oprzeć ład jakiejś społeczności na zasadzie podporządkowania każdego jej członka ustalonym prawom.
  Jest rzeczą wygodną urobić tak człowieka, by ślepo bez protestu poddawał się władcy lub przepisom Koranu.
  Ale o wiele większe osiągnięcie polega na tym by nauczyć go kierować samym sobą i przez to uczynić wolnym.


  Antoine de Saint-Exupéry, Mały książę

 • KOMERS KLAS TRZECICH GIMNAZJUM 2017

  „Nie możesz zatrzymać żadnego dnia, ale możesz go nie stracić"

  Zgodnie z wieloletnią tradycją naszej szkoły, dla uczniów klas trzecich gimnazjum, zorganizowano w dniu 13 czerwca 2017 roku - KOMERS. Młodzież uroczystość rozpoczęła polonezem, który wywarł duże wrażenie na zebranych elegancją i piękną choreografią. Miła atmosfera, dobra muzyka i wspaniała zabawa na zakończenie nauki pozostawiła niezapomniane wrażenia.

  Więcej zdjęć: https://drive.google.com/drive/folders/0B30V0Ad3q7UNRU1vYnJ4UXFqQWM

   

 • "TRZYMAJ FORMĘ 2017"

  Po raz kolejny spotkały się drużyny z obu gimnazjów z terenu Gminy Wielka Wieś, by rywalizować w konkursie Trzymaj Formę.

  Oprócz typowych konkurencji sportowych: przeciąganie liny, sztafeta, rzuty do kosza, czy strzały na bramkę, młodzież musiała wykazać się wiedzą z zakresu zdrowego żywienia.

  Każda drużyna miała za zadanie rozpoznać jak największą ilość prezentowanych przypraw.

  Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni.

 • JAK UDZIELIĆ PIERWSZEJ POMOCY?

  Każdy z nas może stać się świadkiem wypadku lub nagłego zachorowania, które będzie stanowiło zagrożenie dla zdrowia lub życia osoby poszkodowanej. Ponieważ czas niezbędny na przybycie pierwszych zespołów ratunkowych to co najmniej kilka minut, bardzo ważne jest podjęcie właściwych działań mających na celu podtrzymanie życia lub zminimalizowanie niekorzystnych skutków zdarzenia.

  Uczniowie klasy IIa,  w ramach realizacji projektu edukacyjnego, przeprowadzili warsztaty z zakresu pierwszej pomocy. W warsztatach uczestniczyli uczniowie klas pierwszych i drugich.

 • IX Gminny Konkurs Recytatorski (2017)

  Dnia 31 maja br. już po raz dziewiąty w gimnazjum w Białym Kościele odbył się Gminny Konkurs Recytatorski. Tematem tegorocznej edycji była „Flora w poezji”.

  Do konkursu przystąpili uczniowie ze szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu naszej Gminy.

  Uczestnicy zaprezentowali utwory opiewające piękno i tajemnice natury, zachęcające do ochrony przyrody ale też traktujące o pospolitych warzywach.

  Jury w składzie: przewodniczący - Krzysztof Wołos, zastępca wójta gminy Wielka Wieś, oraz członkowie: pani Joanna Patej - dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej,  pani Magdalena Szymańska - dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu oraz była dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Giebułtowie pani Stanisława Szumiec przyznało w kategorii Szkoły Podstawowe I miejsce Patrykowi Kołodziejczykowi ze szkoły w Białym Kościele za deklamację wiersza Jana Brzechwy pt. „Drzewa”.

  Miejsce II zajęła Julia Jawor ze szkoły w Modlnicy za recytację wiersza, również Jana Brzechwy pt: ”Chrzan”. III miejsce otrzymała Gabriela Kolarska ze szkoły w Białym Kościele za utwór Stanisława Kraszewskiego pt. „Apel do ludzi”.

  Nagroda publiczności trafiła do Julii Jawor.

  Wśród gimnazjalistów najlepszy okazał się Jakub Hojda, który za ciekawą interpretację krótkiego wiersza „Trawa” zdobył I miejsce. Tuż za nim na II miejscu uplasował się Paweł Budziak z utworem Wisławy Szymborskiej „Milczenie roślin”. Obaj uczniowie reprezentowali gospodarza konkursu czyli Gimnazjum w Białym Kościele, której to szkoły patronem jest wszak poeta ks. Jan Twardowski. III miejsce trafiło do Klaudii Szumny z Gimnazjum w Modlnicy i ta uczennica otrzymała również nagrodę publiczności w swojej kategorii.

  Jury zgodnie podkreśliło  bardzo wysoki poziom tegorocznej edycji.

  Konkurs został okraszony występami artystycznymi: piosenkami i zabawnymi skeczami uczniów z Koła Teatralnego działającego w Gimnazjum w Białym Kościele.

                                                                                    Urszula Kubisiowska

 • Biegnij z ojcem do Ojcowa IV

                              

   

   

  Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału

  w IV Biegu z ojcem do Ojcowa,

  który odbędzie się 24 czerwca 2017 roku.

  Rekrutacja do tegorocznego biegu odbywa się wyłącznie drogą elektroniczną - bezpośredni link do zgłoszeń to:

  http://orientharper.pl/?cmp=entries&action=entryList&id=8
   

  Na stronie

  http://orientharper.pl/?page=competition&action=competition&id=177 

  znajduje się regulamin biegu oraz oświadczenie zawodnika, które należy dostarczyć w dniu zawodów.

   

  Ogłoszenie i linki są również dostępne na stronie Gminy Wielka Wieś oraz na stronach szkół.

  Pytania proszę kierować na adres: 
  ralm@poczta.onet.pl

  Zapraszamy do udziału w biegu.

 • Wycieczka do Krynicy

  Najpiękniejsza wizytówka Beskidu Sądeckiego – Krynica Zdrój, to miejsce do którego wracamy co roku z wielką przyjemnością. W dniach 20 – 22 maja uczniowie klas pierwszych wraz ze swoimi wychowawcami, spędzili aktywnie czas w tej malowniczej miejscowości. Po przybyciu na miejsce wyruszyliśmy zdobyć najwyższy szczyt Jaworzynę Krynicką (1114 m.n.p.m.),  na którą dotarliśmy w imponującym tempie i świetnej kondycji. Po odpoczynku  w drodze powrotnej wydłużyliśmy dystans przechodząc pieszo przez przełęcz Krzyżową prosto do centrum Krynicy. Drugi dzień obfitował w atrakcje parku linowego i udział w leśnej potyczce  paint ball. W ostatni dzień pobytu zwolniliśmy tempo, zwiedzając centrum zdrojowe miasteczka. Weszliśmy na Górę Parkową, gdzie młodzież doskonale bawiła się na tamtejszych ślizgawkach. Pobyt zakończyliśmy degustacją lodów i zakupem pamiątek. Pogoda nam dopisała i był to bardzo udany wyjazd. A teraz czekamy do jesieni na udział w Krynickim festiwalu Biegowym.    

                   

   

                                                                                                       Małgorzata Rabczyńska

 • Dzień Języków Obcych 2017

  Dnia 18 maja, w naszej szkole, odbył się Dzień Języków Obcych zorganizowany przez panią Annę Krzyżan (j. ang.), Urszulę Kubisiowską (j. ang.) oraz panią Ewelinę Doktór (j. niem.).W dniu tym klasy konkurowały o przywilej, który wybrał Samorząd Uczniowski tj. trzydniowy okres ochronny (bez karkówek, pytania, sprawdzianów). Klasy konkurowały w 4 kategoriach.

  • Konkurs wiedzy (przysłowia, ludzie i miejsca anglojęzyczne i niemieckojęzyczne), w którym to wygrana przypadła uczniom klasy IA (Paweł Sioła, Maciej Rybicki, Dawid Nabagło)
  • konkurs piosenki obcojęzycznej,
  • konkurs poezji obcojęzycznej (Alicja Kiszka zajęła pierwsze miejsce)
  • konkurs filmowy „My hobby”,

  W jury zasiedli zaproszeni goście: pani Anna Zajączkowska (dyrektor SP w Białym Kościele), pani Magdalena Szymańska (dyrektor GOKiS w Białym Kościele), pan Krzysztof Wołos (wice wójt Gminy Wielka Wieś). Po zaciętej walce, klasa IIA odniosła zasłużone zwycięstwo. Wręczono również nagrody zwycięzcom poszczególnych konkursów.

  Po części konkursowej do naszej szkoły przybył zespół tańca irlandzkiego i szkockiego, Comhlan. Najpierw odbył się krótki pokaz tańca irlandzkiego. Następnie, po krótkiej przerwie technicznej (zmiana strojów tancerek na stroje szkockie), zaprezentowano tańce szkockie oraz przeprowadzono warsztaty, w których uczniowie chętnie uczestniczyli. Odwiedził nas również Kuba Kulisa, student architektury, który bardzo ciekawie opowiadał o studiach w Anglii, przytaczając anegdoty z życia studenckiego, ale również przekazując uczniom praktyczne informacje, jak na studia za granicą się dostać.

  Dzień Języków Obcych zakończyliśmy śpiewając „Panie Janie” po angielsku, niemiecku, włosku i łacinie, oraz piosenką w języku esperanto.

  W trakcie przerw uczniowie mogli skorzystać z działającej herbaciarni „English Tea Time” oraz z punktów malowania twarzy w flagi krajów świata.

  Dziękujemy wszystkim za uczestnictwo, zaangażowanie i dobrą zabawę ;) Do zobaczenia za rok!

  Anna Krzyżan

   

 • ZACZYNAMY GŁOSOWANIE NA ANTYSMOGOWY KOMIKS GMINNY!!!

  W ramach projektu „Wielkowiejska Misja – Niska Emisja!” uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Modlnicy wykonali w grupach pod okiem Michała Jankowskiego i Jędrzeja Chojnackiego antysmogowe plansze komiksowe. Komiks, który otrzyma najwięcej pozytywnych reakcji (lajki, serducha,;))  zostanie namalowany w formie graffiti – namaluje go oczywiście zwycięska grupa!

  Zachęcamy do głosowania, które potrwa do 21 maja br. do godziny 24.00.  

  Głosować można na poszczególne plansze komiksowe na fb Gminnej Biblioteki Publicznej w Wielkiej Wsi, Wielkowiejskiej Misji i Gminy Wielka Wieś.

  https://www.facebook.com/search/top/?init=quick&q=bibioteka%20wielka%20wie%C5%9B&tas=0.5919336343616182

  https://www.facebook.com/wielkowiejskamisja/?hc_ref=PAGES_TIMELINE

 • Zebranie z rodzicami

  Dnia 18 maja 2017 r. (czwartek) odbędzie się spotkanie z rodzicami - dzień otwarty.

  Plan spotkania:

  - godz. 17:00, sala nr 17 - przedstawienie dla Rodziców: "Uśmiechnij się - już wiosna!" - przygotowane przez koło teatralne pod kierownictwem p. Eweliny Doktór;

  - godz. 17:30, sale lekcyjne - wg harmonogramu: spotkanie z wychowawcą, prezentacja wyników ankiet na temat bezpieczeństwa;

  - godz. 18:00, sale lekcyjne - wg harmonogramu: indywidualne spotkania z nauczycielami.

  Serdecznie zapraszamy

 • Wycieczka interaktywna na lotnisko Kraków Airport w Balicach

  Dnia 26 kwietnia br. grupa trzecioklasistów uczestniczyła w wycieczce interaktywnej na lotnisko Kraków Airport  w Balicach.

  Jej celem było zapoznanie się z procedurami lotniskowymi, przyjrzenie się pracy lotniska, w tym z zawodami na lotnisku oraz  słownictwem w języku angielskim przydatnym podczas podróży samolotem.
  Galeria                                                                                                                                   Urszula Kubisiowska
 • Wyjście młodzieży do placówki opiekuńczo - wychowawczej

     Dnia 7 kwietnia br. gimnazjaliści odwiedzili dzieci w Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej przy ul. Rajskiej w Krakowie.
  Oprócz zabaw z dzieciakami i pomocy w przygotowywaniu kanapek na lunch nasza młodzież przywiozła ze sobą zebrane wcześniej w ramach akcji "Zajączek wielkanocny" słodkie podarki dla podopiecznych Placówki.
  Nie widzieliśmy reakcji dzieci z otrzymanych prezentów, gdyż  opiekun dzieci rozdał im je dopiero po śniadaniu wielkanocnym. 
                                                                                       Urszula Kubisiowska
 • Egzamin gimnazjalny 2017 r.

   EGZAMIN GIMNAZJALNY 2017 r.

  W dniach 19.04 - 21.04.2017 r. odbędzie się egzamin gimnazjalny dla uczniów klas trzecich.

  Uczniowie klas pierwszych i drugich mają w tym czasie dni wolne od zajęć szkolnych.

  Przyjazd autobusów do szkoły w dniach egzaminu wg zwykłego harmonogramu;

  powrót (orientacyjnie): około godziny 13:00.

  W sytuacji wcześniejszego zakończenia egzaminów godzina odjazdu może ulec zmianie.

  W dniach egzaminu uczniowie powinni być w szkole o godz. 8:20.

   

  część humanistyczna 19 kwietnia 2017 r. (środa)

  • z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie – godz. 9:00
  • z zakresu języka polskiego – godz. 11:00

     

  część matematyczno - przyrodnicza – 20 kwietnia 2017 r. (czwartek)

  • z zakresu przedmiotów przyrodniczych – godz. 9:00
  • z zakresu matematyki – godz. 11:00

   

  język obcy nowożytny – 21 kwietnia 2017 r. (piątek)

  • na poziomie podstawowym – godz. 9:00
  • na poziomie rozszerzonym – godz. 11:00

  Wszystkim zdającym życzymy POWODZENIA

 • Wesołych Świąt

                                                                                                                  Z okazji Świąt Wielkiej Nocy życzymy:

                                zdrowia, radosnego serca przepełnionego wiarą i nadzieją,  

                         pogody ducha, niezłomności w codziennych trudach życia

                                 oraz smacznego Święconego w gronie najbliższych.

   

   

   

  Wielkanocny pacierz

  Nie umiem być srebrnym aniołem -
  Ni gorejącym krzakiem -
  Tyle Zmartwychwstań już przeszło-
  A serce mam byle jakie.

  Tyle procesji z dzwonami -
  Tyle już alleluja -
  A moja świętość dziurawa
  Na ćwiartce włoska się buja.

  Wiatr gra mi na kościach mych psalmy -
  Jak na koślawej fujarce -
  Żeby choć papież spojrzał
  Na mnie - przez białe swe palce.

  Żeby choć Matka Boska
  Przez chmur zabite wciąż deski -
  Uśmiech mi Swój zesłała
  Jak ptaszka we mgle niebieskiej.

  I wiem, gdy łzę swoją trzymam
  Jak złoty kamyk z procy -
  Zrozumie mnie mały Baranek
  Z najcichszej Wielkiej Nocy.

  Pyszczek położy na ręku -
  Sumienia wywróci podszewkę -
  Serca mojego ocali.

  ksiądz Jan Twardowski

   

 • CYBERZAGROŻENIA

  Szanowni Państwo!

   

  W związku ze stanowiskiem MEN związanym z niepokojącymi doniesieniami dotyczącymi zagrożeń pojawiających się w internecie informujemy, że w naszej szkole zostanie przeprowadzony cykl lekcji wychowawczych dla uczniów oraz spotkań informacyjnych dla Rodziców na temat cyberzagrożeń i bezpieczeństwa w sieci.

  Zajęcia z uczniami zostały zaplanowane na kwiecień i maj, natomiast spotkanie dla Rodziców odbędzie się w ramach dnia otwartego - 18 V.

  W sytuacjach, które wzbudzą Państwa niepokój, prosimy o niezwłoczny kontakt z dyrektorem szkoły, pedagogiem lub wychowawcą klasy.

   

  Poniżej zamieszczamy informacje, które mogą okazać się przydatne dla monitorowania aktywności internetowej młodzieży, zachęcając do przeprowadzenia z dzieckiem rozmów dotyczących bezpieczeństwa w sieci. Wszelkie Państwa spostrzeżenia i obserwacje będą dla nas bardzo cenne.

   

  INFORMACJE DLA RODZICA (wyciąg z pisma MEN)

   

  Gry komputerowe mogą wspierać rozwój poznawczy i emocjonalny dzieci. Wpływają pozytywnie na: spostrzegawczość, reakcje na bodźce, zdolności przestrzenne, procesy myślowe oraz koncentrację, poprawiają refleks, koordynację wzrokowo- ruchową, umiejętności współdziałania w grupie. Jednak niekontrolowane ich użytkowanie może powodować problemy z koncentracją uwagi przez dłuższy czas, zaniedbywanie nauki, aktywności fizycznej, kontaktów z rodziną i kolegami, a w następstwie- prowadzić do uzależnienia. Gry zawierające przemoc powodują wzrost poziomu agresji, uczą wrogich zachowań wobec innych ludzi i wpajają przeświadczenie, że sposobem na rozwiązywanie problemów jest używanie siły.

   

  Zasady zachowania bezpieczeństwa w korzystaniu z gier komputerowych (za MEN):

   

  1. Określ zasady dotyczące czasu, jaki twoje dziecko może grać.

  2. Dbaj, aby dziecko nie grało codziennie i aby taka forma spędzania czasu nie stała się przyzwyczajeniem.

  3. Zainteresuj się, w co gra twoje dziecko i czy gra jest dla niego odpowiednia.

  4. Porozmawiaj z dzieckiem o grach, z których korzysta.

  5. Zanim kupisz swojemu dziecku grę, upewnij się, ze jest odpowiednia do wieku.

  6. Zwróć uwagę, czy w zachowaniu twojego dziecka nie pojawiają się sygnały uzależnienia.

   

  Źródło:

  https://men.gov.pl/ministerstwo/informacje/cyberbezpieczenstwo-w-szkolach-list-minister-edukacji-narodowej.html

  Na szkolnej stronie internetowej zamieszczony został tekst listu w formie pliku pdf. Zawiera on przydatne dla Państwa informacje dotyczące problemu cyberzagrożeń oraz form pomocy.

   

  W razie pytań pozostajemy do dyspozycji.

   

  list_MEN_cyberzagrozenia.pdf

   

  Z upoważnienia Dyrektora:

  Mirosława Szeptycka

   

   

 • Nasze Gimnazjum jest partnerem projektu Wielkowiejska Misja Niska Emisja (patronat: PAWF)

  WARZSZTATY – LABORATORIUM POWIETRZA /4 kwietnia 2017 r./

  Czy powietrze istnieje-skoro go nie widać? Z czego się składa i do czego nam może posłużyć? Jak rozdzielić składniki powietrza? – na te i wiele innych pytań można dziś było uzyskać odpowiedź, w czasie trwających warsztatów „Laboratorium powietrza”.

  Zajęcia prowadzone przez studentów AGH cieszyły się dużym zainteresowanie. Spektakularne doświadczenia z ciekłym azotem spotkały się z aplauzem uczestników. Wiele pozytywnych emocji towarzyszyło całym zajęciom i z niecierpliwością czekamy na następne.

  Działania prowadzone w ramach projektu:  „Wielkomiejska misja – niska emisja”

   

  Członkowie Koła:

   A Kiszka, A. Kołodziejczyk, A. Kutaj, P. Budziak, D. Janowiak.

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Św. Jadwigi Królowej z oddziałami gimnazjalnymi w Białym Kościele
  ul. Krakowska 172
  32-089 Biały Kościół
 • tel: (+12) 419-03-80
  tel/fax: (+12) 419-19-18

Galeria zdjęć