Linki

Menu

 • Spotkanie informacyjne w sprawie reformy systemu oświaty w naszej gminie

  Wójt Gminy Wielka Wieś zaprasza rodziców uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Białym Kościele  na spotkanie informacyjne w sprawie reformy systemu oświaty w naszej gminie.

  Spotkanie odbędzie się w czwartek 16 lutego 2017 r. o godz. 18:30 na hali GOKiS.

  Zapraszamy!

 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
 • Jest rzeczą łatwą oprzeć ład jakiejś społeczności na zasadzie podporządkowania każdego jej członka ustalonym prawom.
  Jest rzeczą wygodną urobić tak człowieka, by ślepo bez protestu poddawał się władcy lub przepisom Koranu.
  Ale o wiele większe osiągnięcie polega na tym by nauczyć go kierować samym sobą i przez to uczynić wolnym.


  Antoine de Saint-Exupéry, Mały książę

 • Spotkanie z rodzicami

  Spotkanie z rodzicami dnia 26 stycznia 2017 r. o godz. 17:00

  Plan spotkania:

  • "Kolęda płynie z wysokości i uczy miłości" - przegląd kolęd i pastorałek w wykonaniu społeczności gimnazjum;
  • omówienie zakończonego projektu "Magia Matematyki" realizowanego w ramach programu mPotęga finansowanego przez Fundację mBanku;
  • podsumowanie I półrocza 2016/2017 oraz spotkanie z wychowawcą.

   

  Serdecznie zapraszamy

 • "Tajemniczy labirynt" programu mPotęga Fundacji mBanku

  16 grudnia 2016 roku w Gimnazjum w Białym Kościele odbyła się gra terenowa „Tajemniczy labirynt”, będąca zwieńczeniem projektu „Magia matematyki” odbywającego się w ramach programu mPotęga Fundacji mBanku. Uczniowie podzieleni na grupy rozwiązywali zadania związane z wykładami i sesjami projektu, które odbywały się od września 2016 roku. Poza wiedzą i umiejętnościami oceniana była również współpraca między członkami zespołów. Rywalizacja była bardzo wyrówna, a różnice punktowe pomiędzy grupami niewielkie. Zwycięzcami zostali: Damian Janowiak, Kamil Kowalik, Mateusz Kowalski, Sebastian Kwaśny i Wojciech Seweryn.

   

  koordynatorzy projektu

  mgr Joanna Nowakowska - Niemiec

  mgr Grażyna Pogan

 • Wesołych Świąt

  Dlaczego jest święto Bożego Narodzenia?
  Dlaczego wpatrujemy się w gwiazdę na niebie?
  Dlaczego śpiewamy
  kolędy?

  Dlatego, żeby się nauczyć miłości do Pana Jezusa.
  Dlatego, żeby podawać sobie ręce.
  Dlatego, żeby uśmiechać się do siebie.
  Dlatego, żeby sobie przebaczać.

                                        Ks. Jan Twardowski

                            I tego Wam życzymy na nadchodzące świąteczne dni.     

 • "Ofiarom stanu wojennego. Zapal Światło Wolności”

  Zachęcam do włączenia się w akcję organizowana przez Instytut Pamięci Narodowej, której celem jest upamiętnienie ofiar stanu wojennego. W akcji może wziąć udział każdy, zapalając świeczkę w oknie lub wirtualnie na stronie swiatlowolnosci.ipn.gov.pl.

  W wigilię Bożego Narodzenia 1981 roku w oknie Pałacu Watykańskiego zapłonęła świeca zapalona na znak jedności z rodakami  przez papieża Jana Pawła II. Do podobnej akcji wezwał prezydent USA Ronald Reagan, który powiedział: „Polacy zostali zdradzeni przez własny rząd. Ci, którzy nimi rządzą, oraz ich totalitarni sojusznicy obawiają się wolności, którą Polacy tak bardzo umiłowali. (…) Niech płomień milionów świec w amerykańskich domach będzie świadectwem, że światła wolności nie uda się zgasić”.

  13 grudnia w 35 rocznicę tamtych  wydarzeń nie zapomnijcie o tych, którzy Wam tę wolność wywalczyli.

  Magdalena Zięcina

 • Zakończył się kolejny projekt "Anioły" realizowany przy współpracy ze Stowarzyszeniem POZYTYWKA

  Zakończył się kolejny projekt Stowarzyszenie POZYTYWKA, w którym wzięli udział uczniowie ze szkół położonych na terenie gminy Wielka Wieś.

  Podejmowane w ramach tego projektu zadania miały na celu aktywizację dzieci poprzez kreatywne spędzanie czasu wolnego. Działania miały na celu stworzenie warunków do odkrywania w sobie artystycznych form wyrazu, odkrywania talentów. Szczególną uwagę zwracano w projekcie na rozwój społecznych i emocjonalnych kompetencji oraz poszerzenie twórczych horyzontów uczestników. W ramach projektu zorganizowano zajęcia dla dzieci ze środowisk wiejskich, o utrudnionym dostępie do kultury. Podejmowane działania wypełniły lukę w ofercie lokalnej i pozwoliły młodym mieszkańcom aktywnie i twórczo spędzać czas wolny. Zajęcia prowadzone od września do listopada. W ramach zajęć odbyły się warsztaty, w czasie których uczestnicy wykonali anioły. Przeprowadzono zajęcia z ceramiki oraz filcowania. Istotnym elementem zajęć była integracja środowisk lokalnych, w warsztatach wzięły udział dzieci i młodzież, które chętnie dzieliły się własnymi doświadczeniami.

   

 • Warsztaty profilaktyczne – STOP DOPALACZOM

  Uczniowie klas drugich i trzecich wzięli udział w warsztatach profilaktycznych.

  Co jakiś czas media informują  o ofiarach dopalaczy. Środki te są poważnym zagrożeniem dla ludzkiego zdrowia. Są bez przerwy modyfikowane, stosunkowo niedrogie i dla chcących je zdobyć wcale nie tak trudno dostępne. Uczniowie stanowią grupę szczególnie zagrożoną, bo to właśnie w wieku szkolnym pojawia się chęć eksperymentowania.

  Warsztaty miały za zadanie uświadomienie młodzieży niebezpieczeństw, jakie niesie ze sobą kontakt z substancjami psychoaktywnymi.

 • KOŁO CZYSTEGO WOLONTARIATU Z GIMNAZJUM W BIAŁYM KOŚCIELE

  Koło Czystego Wolontariatu oprócz edukacji za pośrednictwem gazetek szkolnych, prowadzi także zbiórkę surowców wtórnych.

  Plastik, makulatura  - to najczęstsze odpady z gospodarstw domowych, które trafiają na wysypiska lub są spalane w piecach.

  NIewielu z nas zdaje sobie sprawę z tego, jak groźna dla nas i dla środowiska jest tzw. „niska emisja” powodowana przez spalanie śmieci w niskich temperaturach! Podczas gdy spalanie odpadów w  profesjonalnych spalarniach śmieci następuje w bardzo wysokich temperaturach, co unieszkodliwia wiele szkodliwych związków chemicznych powstałych w tym procesie, spalanie śmieci w domowych piecach powoduje uwolnienie do powietrza setek trujących, toksycznych substancji tj. metali ciężkich, tlenku węgla, tlenku azotu, dwutlenku siarki, chlorowodoru, cyjanowodoru, dioksyn i furan, których systematyczne wdychanie może nawet doprowadzić do nowotworów układu oddechowego!

      

   

 • Dziś DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

  Dziś DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA - historia maskotki, która 25 listopada skończyła 114 lat.

  Mały, duży, bury, kolorowy, milutki, z kokardką czy w kubraczku... Każdy posiada bądź posiadał własnego ulubionego misia pluszowego. Jest to jedna z najpopularniejszych zabawek w Europie już od XIX wieku! Miś pluszowy nieodłącznie kojarzony jest z beztroskim czasem dzieciństwa. Wiele razy, pewnie, dla Was był kumplem do zabawy, kompanem podróży, przyjacielem, któremu można wszystko powiedzieć, antidotum na nocne koszmary. Każdy w Dniu Misia mógł przyjść do szkoły ze swoimi pluszowymi pupilami, które pomogły przeżyć kolejny szkolny dzień.

   Zobacz galerię  

 • Konkursie na logo antysmogowe

  Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie na logo antysmogowe.
  Prace można skladać w sekretariacie szkoły (również od mieszkańców)
  
  Poniżej zamieszczamy regulaminy:
  konkurs_-_logo_antysmogowe.pdf
  
  

  konkurs_na_logo_antysmogowe_-_formularz.pdf

   

 • „Pułapki umysłu” - kolejna część projektu „Magia Matematyki”

  W dniach 29 listopada, 1 i 2 grudnia 2016 roku członkowie koła matematycznego przeprowadzili warsztaty dla koleżanek i kolegów z wszystkich klas Gimnazjum w Białym Kościele p.t. „Pułapki umysłu”. Uczniowie dowiedzieli się czym są sofizmaty arytmetyczne, algebraiczne i geometryczne. Ponadto poznali figury niemożliwe oraz bawili się złudzeniami optycznymi. Na zakończenie gimnazjaliści zobaczyli przykłady paradoksów oraz otrzymali zadanie domowe opierające się o jeden z nich. Drugą częścią zadania domowego jest znalezienie błędu w zadanym sofizmacie arytmetycznym.

  Zajęcia te były częścią projektu „Magia Matematyki” w ramach programu mPotęga.

   

 • Czym jest statystyka i rachunek prawdopodobieństwa - kolejny wykłd "Magia Matematyki"

  W ramach programu mPotęga Fundacji mBanku 28 listopada 2016 roku w naszym Gimnazjum odbył się wykład dr Grzegorza Kosiorowskiego z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Dr Kosiorowski opowiedział gimnazjalistom czym jest statystyka i rachunek prawdopodobieństwa i jak się je wykorzystuje. Ponadto pokazał najczęstsze błędy popełniane zarówno przez nieznajomość statystyki, jak i przez jej niewłaściwe użycie. Na wykładzie uczniowie dowiedzieli się m.in. dlaczego wykonanie pracy zabiera więcej czasu niż pierwotnie na nią przeznaczono, dlaczego sondaże przedwyborcze się mylą, czy też w jaki sposób odkryto, że celem rakiet V2 w 1944 roku był cały Londyn, a nie poszczególne dzielnice.

                     

 • Dzień Patrona na wesoło

 • Dzień Patrona na wesoło

  24 listopada 2016 roku już po raz 15. w Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego  w Białym Kościele była obchodzona rocznica nadania imienia szkole. Tegoroczne święto wbrew listopadowej pogodzie miało na celu przekazać zastrzyk pozytywnej energii, dlatego nasz program słowno – muzyczny nosił tytuł „Jan Twardowski – poeta uśmiechnięty”. Pani dyrektor Bożena Turek powitała naszych gości na czele z wójtem gminy Wielka Wieś – Tadeuszem Wójtowiczem. Gimnazjaliści zaprezentowali humorystyczne wiersze oraz anegdoty Jana od biedronki. Program uzupełniała prezentacja multimedialna, w której przedstawiono historię Orderu Uśmiechu. Jednym z kilkuset kawalerów tego tytułu jest ksiądz Jan Twardowski, który otrzymał to odznaczenie od dzieci w 1996 roku. Cenił je sobie najbardziej spośród wszystkich. Zwariowana profesorka Aneta Kutaj z klasy IIIa wygłosiła dla zebranych wykład pt. „Uśmiech to taka krzywa, która wszystko prostuje”. Dzięki niej dowiedzieliśmy się, dlaczego warto się śmiać. Następnie Paweł Budziak z klasy IIa i Jakub Hojda z klasy IIb rozbawili publiczność do łez skeczem o studencie zdającym egzamin z historii. W dalszej części wieczoru z przyjemnością wysłuchaliśmy recitalu poezji śpiewanej w wykonaniu pani Eweliny Doktór, która zaśpiewała kilka utworów z repertuaru Edyty Geppert i Alicji Majewskiej.  W dalszej kolejności swoje humorystyczne filmiki zaprezentowali nasi absolwenci: Mateusz Zięba, Krystian Sroka, Daniel Piwowarczyk oraz Piotr Dudziak. Kolejnym punktem programu było wręczenie nagród uczniom klasy Ib za zwycięstwo w corocznym konkursie „Znam Patrona”. Nagrody dla gimnazjalistów ufundował Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Białym Kościele, za co serdecznie dziękujemy pani dyrektor Magdalenie Szymańskiej. Miłym zakończeniem uroczystości był słodki poczęstunek, na który zaprosiła wszystkich zebranych przewodnicząca Rady Rodziców – pani Agnieszka Sukta – Gałczyk. Wspaniałe domowe wypieki przygotowały mamy uczniów klas drugich, za co składamy im piękne podziękowania. Uśmiechnięte i rozbawione twarze naszych gości potwierdziły, że świetnie się bawili, a tematyka programu ogromnie przypadła im do gustu. Nasi uczniowie wystąpili w pięknych, kolorowych strojach wypożyczonych dzięki uprzejmości partnera przedsięwzięcia -pana Grzegorza Kurala - właściciela Agencji Eventowej "Super Imprezy" oraz Bajkoland.pl. Kolejny Dzień Patrona organizowany we współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną w Wielkiej Wsi przeszedł do historii. Mamy nadzieję, że zostanie na długo zapamiętany przez naszych gości.

  http://gimnazjumtwardowski.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=127

   

  koordynator

  Elżbieta Glanowska

 • Dzień Patrona - zaproszenie

  Społeczność Gimnazjum im. Ks. Jana Twardowskiego wraz z Gminną Biblioteką Publiczną w Wielkiej Wsi zapraszają na spotkanie z poezją ks. Jana Twardowskiego „Jan Twardowski – poeta uśmiechnięty”, które odbędzie się 24 listopada 2016 r. o godzinie 17.00 w Gimnazjum w Białym Kościele (sala nr 17).

  W programie:
  - spektakl słowno-muzyczny w wykonaniu uczniów
  - recital poezji śpiewanej – występ Pani Eweliny Doktór

  Po uroczystości Rada Rodziców Gimnazjum serdecznie zaprasza wszystkich Gości na słodki poczęstunek.

  Partnerem w tym przedsięwzięciu jest Agencja Eventowa "Super Imprezy" Grzegorz Kural oraz
  Bajkoland.pl

          

 • „Niepodległość znaczy wolność, słowa najpiękniejsze...”

  9 listopada uczciliśmy 98 rocznicę odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości śpiewem. Wzorem poprzednich lat Samorząd Uczniowski zorganizował koncert piosenki legionowej. Zabrzmiały dobrze znane utwory „Rozkwitały pąki białych róż”, „Maszerują strzelcy”, „Szara piechota”, „My pierwsza Brygada”. Klasy pierwsze wybrały utwory „Uwięziony ptak” i „Śpiewka 1920 r.” , przypominając jak ważna jest suwerenność oraz pamięć o tych, którzy za nią ginęli. Po raz pierwszy do wspólnego śpiewania zaprosiliśmy rodziców naszych gimnazjalistów.

  11 listopada poczet sztandarowy weźmie udział w uroczystej mszy św. odprawionej za Ojczyznę w kościele parafialnym w Białym Kościele.

   

  Magdalena Zięcina

   

   

   

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego w Białym Kościele
  ul. Krakowska 172
  32-089 Biały Kościół
 • tel: (+12) 419-03-80
  tel/fax: (+12) 419-19-18

Galeria zdjęć