Linki

Menu

 • Rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2016/2017

  Dnia 1 września 2016 r. uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017

  Przyjazd uczniów:

  7:10 - Będkowice;

  7:30 - Czajowice - Bębło szkoła (7:35) - Murownia (7:40);

  7:50 - Wielka Wieś;

  7:50 - Wierzchowie;

  7:30 - Prądnik Korzkiewski.          

  Przebieg uroczystości:

  8:15 - MSZA ŚW. W KOŚCIELE PW. ŚW. MIKOŁAJA W BIAŁYM KOŚCIELE

  9:15 - UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO (SALA GIMNASTYCZNA)

  ORAZ SPOTKANIE Z WYCHOWAWCĄ (SALE LEKCYJNE).

  Odjazd uczniów - około godz. 11:00.

  Serdecznie zapraszamy rodziców uczniów do wzięcia udziału w uroczystości.

 • „Magia matematyki” w Gimnazjum w Białym Kościele

  Fundacja mBanku we współpracy z Fundacją Dobra Sieć rozstrzygnęła III edycję programu grantowego mPotęga. Tegoroczna odsłona była pod wieloma względami wyjątkowa. Po raz pierwszy w historii programu swoje wnioski mogły składać podmioty z całego kraju, co zaowocowało niespotykaną dotąd skalą 880 nadesłanych zgłoszeń. Dzięki temu Fundacja mBanku przeznaczyła na dofinansowanie rekordową kwotę 1,2 mln zł.

  U podstaw „mPotęgi” leży potrzeba kształcenia umiejętności matematycznych młodego pokolenia poprzez inspirowanie pasjonatów matematyki do poszukiwania kreatywnych sposobów poznawania przez młodzież świata liczb.

  Większość nagrodzonych projektów (ponad 140) realizowanych będzie dla dzieci szkół podstawowych. Pozostałe 68 grantów przeznaczonych jest dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

  Wśród nagrodzonych  jest „Magia matematyki” – projekt Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego w Białym Kościele. Zachęcamy gimnazjalistów do udziału w projekcie, by przez zabawę i zdobywanie wiedzy poznać tajemnice Matematyki - Królowej Nauk. Projekt rozpoczyna się we wrześniu 2016 r. Zapraszamy do śledzenia przebiegu programu na stronach internetowych szkoły i gminy: 

  https://gimnazjumtwardowski.edupage.org

  http://www.wielka-wies.pl

     

 • Lista podręczników na nowy rok szkolny 2016/17

  W nowym roku szkolnym 2016/17

  • uczniowie klas pierwszych i drugich wypożyczają bezpłatnie  podręczniki/ materiały edukacyjne do obowiązkowych zajęć edukacyjnych z biblioteki szkolnej zgodnie z regulaminem dostępnym      https://gimnazjumtwardowski.edupage.org/text26/?
  • uczniowie klas trzecich dokonują zakupu podręczników zgodnie z dostępną listą po zalogowaniu się www.synergia.librus.pl

   

 • Zakończenie roku szkolnego 2015/16 w Gimnazjum w Białym Kościele

  Zakończenie roku szkolnego 2015/16 w Gimnazjum w Białym Kościele. Absolwentom życzymy udanego wypoczynku, a po wakacjach powodzenia w nowych szkołach!

  Chwile wspomnień w galerii zdjęć

   

   

 • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016

  Dnia 24 czerwca 2016 r. uroczyste zakończenie roku szkonego 2015/2016.

  Przyjazd uczniów  - według dotychczasowego rozkładu.

  Przebieg uroczystości:

  8:15 -  MSZA ŚW. W KOŚCIELE PW. ŚW. MIKOŁAJA W BIAŁYM KOŚCIELE

  9:30 -  UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2015/2016 (SALA GIMNASTYCZNA)

  11:00 - SPOTKANIE Z WYCHOWAWCĄ (SALE LEKCYJNE).

  Odjazd uczniów - około godz. 12:00.

  Serdecznie zapraszamy rodziców uczniów do wzięcia udziału w uroczystości.

 • 21.06.2016

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Dzień Języków Obcych.

 • Dzień Języków Obcych

  15 czerwca 2016 roku w naszym gimnazjum odbył się organizowany przez Panią Paulinę Osikę Dzień Języków Obcych, wraz z pomocą Pani Eweliny Doktór i Pani Urszuli Kubisiowskiej. Uroczystość dotyczyła języka angielskiego oraz niemieckiego.
   Gimnazjaliści zebrali się na sali gimnastycznej o godzinie dziewiątej. Pierwszą częścią uroczystości był cudowny pokaz narodowego Tańca Irlandzkiego. Na początku tancerki opowiedziały krótko o tańcu i jego historii. Następnie zatańczyły w specjalnych, tanecznych butach. Wielu uczniom taniec bardzo się spodobał więc gdy jedna z tancerek zaproponowała wspólną zabawę chętnie wzięli w niej udział. Po wesołym rozpoczęciu odbyły się ciekawe konkurencje klasowe. Jury tj. Pan Wójt Krzysztof Wołos, Dyrektor Naszego Gimnazjum Pani Bożena Turek, Dyrektor GOKiSu Pani  Magdalena Szymańska , Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Wielkiej Wsi Pani Joanna Patej -  przyznawało w każdej konkurencji punkty od 0 do 10.

  Najpierw uczniowie przedstawiali piosenki po angielsku i niemiecku. Następnie przedstawiono dwa spektakle pt.  „Czerwony Kapturek ”  pierwsze odegrane po angielsku a drugie po niemiecku. Kolejne konkurencje były również wesołe. Kolejno zaprezentowali się przedstawiciele klas w trzech konkursach: literowanie wyrazów po angielsku, quiz znajomości znanych osób z Wielkiej Brytanii oraz Niemiec, quiz znajomości słówek po angielsku, quiz dotyczący prezentacji o krajach niemieckojęzycznych. Kolejnym elementem dnia języków były prezentacje wierszy zarówno po angielsku jak i po niemiecku. W międzyczasie zaprezentowano dwa krótki filmiki autorstwa klasy 3a. Na pierwszym z nich śpiewali piosenkę po niemiecku, natomiast w drugim uczniowie  przedstawili oryginalne teledyski do znanych piosenek po angielsku. Gimnazjalistom bardzo spodobały się te prezentacje. W dalszej kolejności  przedstawione zostały zwyczaje Brytyjczyków. Podczas całej uroczystości można było podejść do stolika gdzie  częstowano tradycyjną, angielską herbatą. Obok stoiska z herbatą było pokazane codzienne śniadanie Brytyjczyków. Po krótkiej naradzie jury ogłosiło zwycięstwo klasy 3a.

  Po zakończeniu zawodów młodzież skosztowała przygotowany przez ochotników brytyjski poczęstunek. Na stole pojawiły się między innymi: galaretki w kolorach flag: brytyjskiej i niemieckiej, ‘chocolate pudding‘, ‘pancakes’, ‘apple pies’, ‘crumple’ ‘scones’.  
  Zarówno uczniom jak i nauczycielom bardzo spodobał się Dzień Języków organizowany w naszym gimnazjum. Nauczyciele byli zadowoleni z dużego zaangażowania gimnazjalistów. Cała uroczystość prowadzona byłą po angielsku więc można było poszerzyć słownictwo i wiele się nauczyć.  

  A oto galeria zdjęć:

  Magdalena Kowalska

 • Zaproszenie dla rodziców i uczniów dla przyszłych klas pierwszych

  Zaproszenie dla rodziców i uczniów, którzy w roku szkolnym 2016/2017 rozpoczną naukę w klasie pierwszej.

   

  Zapraszamy rodziców i uczniów przyszłych klas pierwszych na spotkanie z wychowawcami klas Małgorzatą Rabczyńską i Dorotą Tracz, które odbędzie się 24 czerwca 2016 r. o godz 18:00 w sali nr 17.

  Serdecznie zapraszamy.

 • Wybory do Samorządu Uczniowskiego rozstrzygnięte!

  13 czerwca 2016 roku  odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Uprawnionych do głosowania było 85 uczniów klas pierwszych oraz drugich. O mandat ubiegało się  8 kandydatów. Poniżej przedstawiamy wyniki wyborów:

  Imię , nazwisko

  Ilość zdobytych głosów

  Paweł Budziak

  44

  Filip Gałczyk

  48

  Rafał Gąska

  37

  Jakub Hojda

  29

  Alicja Kiszka

  46

  Andrzej Kołodziejczyk

  45

  Jadwiga Marschalko

  38

  Aleksandra Wolińska

  19

   

  Wyborcy spośród Grona Pedagogicznego wybierali nowego opiekuna Samorządu Uczniowskiego. Najwięcej głosów uzyskała pani Małgorzata Biniek - 28, tuż za znalazła się pani Ewelina Doktór (25 głosy).

  Oficjalne ogłoszenie wyników oraz przekazanie władzy nowym członkom Samorządu nastąpi 24 czerwca 2016 roku.

  Wszystkim kandydatom gratulujemy osiągniętych wyników.

  Patryk Jopek (przewodniczący SU)

  Magdalena Zięcina (opiekun SU)

   

 • Relacja z III BIEGU - BIEGNIJ Z OJCEM DO OJCOWA

  Za nami już trzecia edycja biegu BIEGAJ Z NAMI – BIEGNIJ Z OJCEM DO OJCOWA.  Spośród 132 zgłoszonych osób, na starcie zgłosiło się 120 młodszych i starszych miłośników biegania. Zwarta grupa  zawodników ruszyła malowniczą trasą o długości 5 km, która wiodła z Białego Kościoła, Doliną Prądnika  do Bramy Krakowskiej.

  Zawodnicy startowali w czterech kategoriach wiekowych. Wszyscy przy pięknej pogodzie dobiegli do mety przy Bramie Krakowskiej, gdzie czekał na każdego pamiątkowy medal. 
  W każdej kategorii wyłoniono zwycięskie pary.

  W kategorii: OPEN JUNIOR:
  I miejsce: Szklarczyk Szymon i Krzysztof 
  II miejsce: Księżyc Jakub i Tomasz
  III miejsce: Rusinek Krzysztof i Karoń Piotr 

  Kategoria: Szkoły Podstawowe:
  I miejsce: Marcinek Tomasz i Marek
  II miejsce: Olech Przemysław i Józef
   III miejsce: Rusinek Stanisław i Marcin

  Kategoria: Gimnazja:
  I miejsce: Kawiński Mateusz i Jeleń Dawid
  II miejsce: Maj Mikołaj i Mariusz
  III miejsce: Gałczyk Filip i Grzegorz

  W kategorii OPEN SENIOR:
  I miejsce: Konatowicz Dominika i Grodecki Wacław

  Dodatkowo nagrodzono pucharem najmłodszego i najstarszego uczestnika biegu. W kategorii najmłodszy zawodnik – puchar otrzymała Hanna Różalska. Najwcześniej urodzonym uczestnikiem biegu był pan Grodecki Wacław. Nagrodzono również rodzinę wielopokoleniową oraz zawodnika, który w tym dniu obchodził swoje urodziny.

  Podsumowanie biegu i dekoracja zwycięzców odbyły się na placu Szkoły Podstawowej w Białym Kościele, gdzie zawodnicy zostali dowiezieni autokarem.

  W czasie oczekiwania na wyniki i dekorację wszyscy uczestnicy raczyli się barszczykiem i kiełbaskami z grilla. Drużyna OSP z  Białego Kościoła zabezpieczała całą trasę  biegu oraz pomagała w obsłudze imprezy. Zaprzyjaźnione Panie z zespołu „Białokościelanki” zajęły się obsługą uczestników, którzy ukończyli bieg. 

  Sponsorem głównym przedsięwzięcia  była Gmina Wielka Wieś. Imprezę wsparły także firmy i osoby prywatne:

  • Centrum Kształcenia EDUKATOR,
  • Hurtownia Napojów BOZBI państwa Bożeny i Zbigniewa Klimek,
  • Hotel JURAJSKI – pan Tadeusz Gątkiewicz,
  • Dwór w Tomaszowicach, Krakowskie Centrum Konferencyjne p. Ziyad Raoof,
  • Chochołowy Dwór,
  • Firma Pogrzebowa KRUK, p. Paweł Kruk,
  • Firma Usługowo Budowlana, p. Maciej Rosa,
  • Zakład piekarniczo-cukierniczy pani Beaty Cader,
  • pan Marek Krasowski  - prezes Gminnego Zakładu Komunalnego w Wielkiej Wsi,
  • państwo Teresa Stochalska i Bogdan Stochalski – właściciele sklepu LEWIATAN,
  • Cukiernia Stochalski  z Wielkiej Wsi,
  • Krakowski Bank Spółdzielczy oddział Wielka Wieś, 
  • Jan Kosmowski ASO Mercedes Benz.

   

  Bez wsparcia darczyńców organizacja tego wydarzenia byłaby niemożliwa.

  Składamy także podziękowania wszystkim osobom, które przyczyniły się do zorganizowania tej imprezy sportowej. W szczególności dziękujemy pracownikom GOKiS-u, którzy poświęcili swój czas na pomoc w  działaniach organizacyjnych, wolontariuszom, uczniom i nauczycielom z Gimnazjum w Białym Kościele, kierowanego przez dyrektor Bożenę Turek. Dziękujemy drużynie OSP w Białym Kościele oraz Paniom z zespołu „Białokościelanki” za wkład w  organizację poczęstunku dla zawodników oraz zabezpieczenie imprezy.

  Dziękujemy za pomoc w organizacji biegu Szkole Podstawowej w Białym Kościele. Podziękowania przekazujemy na ręce p. dyrektor Anny Zajączkowskiej. Serdecznie dziękujemy również  panu doktorowi Krzysztofowi Kędziorowi, który zapewnił zabezpieczenie medyczne biegu. 

  BIEGAJ Z NAMI  - BIEGNIJ Z OJCEM DO OJCOWA, to projekt Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Młodzieży „POZYTYWKA”, który promuje aktywne spędzanie czasu razem z dziećmi. Projekt ten jest współfinansowany ze środków Gminy Wielka Wieś.

  A oto i foto galeria:

  Organizatorzy: Małgorzata Biniek, Małgorzata Rabczyńska, Dorota Tracz

   

 • Regulamin zawierający szczegółowe warunki wypożyczania uczniom podręczników oraz materiałów edukacyjnych, a także warunki przekazywania uczniom Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego w Białym Kościele materiałów ćwiczeniowych.

   

  Regulamin i oświadczenie w formie załącznika do pobrania:

   

  Regulamin_zawierajacy_szczegolowe_warunki_wypozyczania_uczniom_podrecznikow_oraz_materialow_eduk.doc

   

  Zalacznik_nr_1_do_Regulaminu.doc

 • Ewaluacja zewnętrzna

  Szanowni Państwo.

  W dniach 7.06 – 17.06.2016 r. w Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego w Białym Kościele pojawi się zespół wizytatorów ds. ewaluacji, którzy przez kilka dni będą się przyglądać naszej placówce. Efektem ich pracy będzie raport, opisujący różne aspekty funkcjonowania szkoły. Ewaluacja zewnętrzna jest ważnym elementem systemu nadzoru pedagogicznego, zatwierdzonego rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z 7 października 2009 r. Ma na celu gromadzenie informacji na temat jakości pracy szkół i funkcjonowania systemu edukacyjnego.

 • Festiwal Nauki w Krakowie

  W dniu 20 maja 2016 roku uczniowie klasy IIIa Gimnazjum w Białym Kościele wzięli udział w Festiwalu Nauki w Krakowie. Hasło przewodnie XVI edycji to „Czas i przestrzeń”, a patronem  znakomity polski twórca literatury fantastyczno-naukowej, filozof i futurolog Stanisław Lem. Celem Festiwalu jest popularyzacja nauki i prezentacja krakowskich wyższych uczelni. Nasi uczniowie zwiedzali ekspozycje krakowskich uniwersytetów na Rynku Głównym. Brali udział w pokazach, konkursach i doświadczeniach z różnych dziedzin nauk.

          

  Joanna Nowakowska - Niemiec

 • Wyjazd uczniów do Wrocławia

  Młodzież z klasy drugiej Gimnazjum w Białym Kościele, w tym roku szkolnym (19-20.05.2016 r.) odwiedziła Wrocław, miasto uważane za centrum kultury i sztuki.

  Pierwszy dzień pobytu poświęcony został na poznawanie architektury Rynku we Wrocławiu – to jedno z najładniejszych miejsc. Otoczony z czterech stron kamienicami tworzy niesamowity klimat spokoju i harmonii. Po odpoczynku przy fontannie, młodzież udała się na zwiedzanie Panoramy Racławickiej. Jest to jedno z niewielu miejsc na świecie, gdzie podziwiać można relikt dziewiętnastowiecznej kultury masowej.

  Drugiego dnia wszyscy udali się do Ogrodu Zoologicznego - jednego z najstarszych ogrodów zoologicznych w Polsce. Dużym zainteresowaniem cieszyło się Afrykarium, w którym każdy mógł podziwiać okazy zwierząt morskich. Kończąc wycieczkę młodzież odwiedziła Pergolę Wrocławską ze słynną Fontanną Multimedialną.

  W doskonałych nastrojach wieczorem wróciliśmy do Krakowa.

  Zapraszamy do galerii:

  Opiekunowie: M. Biniek, M. Duda

 • Nagroda Publiczności VIII Gminnego Konkursu Recytatorskiego

  Samorząd Uczniowski działający przy Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego w Białym Kościele jest fundatorem Nagrody Publiczności przyznawanej corocznie podczas Gminnego Konkursu Recytatorskiego.

  W tym roku to szczególne wyróżnienie zdobyli: Martyna Windys reprezentantka Szkoły Podstawowej w Białym Kościele oraz  Jakub Hojda nasz kolega z klasy Ib. Talent Kuby zauważyła  nie tylko publiczność, ale również  jurorzy Konkursu.

  Laureatom nagrody gratulujemy.

                   Wiktoria Krawiec

 • NA SKRZYDŁACH POEZJI - VIII GMINNY KONKURS RECYTATORSKI

  18 maja 2016 w Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego w Białym Kościele odbył się finał Gminnego Konkursu Recytatorskiego pod hasłem: ”Święci i anioły w poezji”.

  Już po raz ósmy uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu gminy Wielka Wieś mieli okazję stanąć w szranki tej pięknej rywalizacji. Jak zawsze, usłyszeliśmy wiersze naszego Patrona oraz utwory innych znakomitych poetów, m.in.: Zbigniewa Herberta, Jarosława Iwaszkiewicza, Ernesta Brylla, Marii Pawlikowskiej- Jasnorzewskiej i Adama Asnyka.

  Uroczystość umiliły także występy artystyczne szkolnego koła teatralnego oraz recital zespołu muzycznego przygotowane przez panią Ewelinę Doktór – nauczycielkę języka niemieckiego.

  I miejsce w VIII Gminnym Konkursie Recytatorskim w kategorii szkół podstawowych zajęła Julia Jawor ze Szkoły Podstawowej w Modlnicy, II miejsce zdobyła Konstancja Więckowska ze Szkoły Podstawowej w Wielkiej Wsi, a laureatką III miejsca została Martyna Windys ze Szkoły Podstawowej w Białym Kościele.

  W kategorii szkół gimnazjalnych zwyciężył Jakub Hojda z gimnazjum w Białym Kościele, II i III miejsce zajęły: Maja Astapko oraz Aleksandra Borkiewicz z Gimnazjum w Modlnicy.

  Jak podkreślił przewodniczący jury, zastępca wójta gminy Wielka Wieś, pan Krzysztof Wołos - również w tym roku zadanie wyłonienia najlepszych z najlepszych okazało się niezwykle trudne ze względu na wysoki poziom wszystkich uczestników.

  Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy swoim udziałem i wsparciem uświetnili nasze spotkanie z poezją.

  Dziękujemy naszym nieocenionym jurorom: panu Krzysztofowi Wołosowi - zastępcy wójta gminy Wielka Wieś, pani Magdalenie Szymańskiej - dyrektorowi Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu, pani Joannie Patej - dyrektorowi Gminnej Biblioteki Publicznej, pani Stanisławie Szumiec - dyrektorowi ZSP w Giebułtowie.

  Jak co roku konkursowi patronowali: Urząd Gminy Wielka Wieś oraz Gminny Ośrodek Kultury i Sportu - fundator nagród dla uczestników.

  Dziękujemy za wsparcie naszej inicjatywy.

  Na kolejną edycję konkursu zapraszamy wszystkich już za rok!

  http://www.wielka-wies.pl/aktualnosci/viii-gminny-konkurs-recytatorski/

  https://www.youtube.com/playlist?list=PLEIDdhuN7_IoYWMQVGB6qFOV_uPwrLVui

   

  Mirosława Szeptycka

   

   

 • Warsztaty przyrodnicze

  13.05.2016 roku pod opieką Pani Małgorzaty Biniek, Pani Magdaleny Zięciny i Pani Doroty Tracz obie klasy pierwsze udały się na wycieczkę do krakowskiego ZOO. Na miejscu od pani Małgosi otrzymaliśmy kartę z zadaniami do wykonania. Pracę tę wykonywaliśmy w parach  lub trójkach. Naszym zadaniem było wybranie sobie kontynentu lub strefy klimatycznej i odnalezienie mieszkających tam zwierząt. Następnie musieliśmy wybranym zwierzętom przyjrzeć się trochę bliżej tzn. dokładnie określić ich nazwę gatunkową, sposób odżywiania, masę i ciężar ciała itd. Obserwacje dokumentowaliśmy zdjęciami.  Popołudniu szczęśliwi i pełni wrażeń wróciliśmy  do gimnazjum. Wycieczka była bardzo udana, liczymy na więcej takich zajęć w praktyce.

  Zapraszamy do galerii

  Alicja Kołodziejczyk

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego w Białym Kościele
  ul. Krakowska 172
  32-089 Biały Kościół
 • tel: (+12) 419-03-80
  tel/fax: (+12) 419-19-18

Galeria zdjęć