Linki

Menu

  • Wycieczka do Warszawy

    Wycieczka do Warszawy

     

     

     

     

     

     

     

     

    WARSZAWA DA SIĘ LUBIĆ.....

              W dniach 26, 27 i 28 października 2011uczniowie klas trzecich i drugich pod opieką pani Tracz, pani Kubisiowskiej i pani Sadowskiej wzięli udział w wycieczce do Warszawy.

               Kraków żegnał nas deszczem, lecz stolica powitała nas piękną, jesienną pogodą.

    Pierwszego dnia zaraz po przyjeździe zwiedziliśmy Muzeum Powstania Warszawskiego, a po południu pojechaliśmy do Wilanowa, gdzie wznoszona jest Świątynia Opatrzności Bożej. Zadumaliśmy się chwilę u grobu księdza Jana Twardowskiego i w imieniu społeczności szkolnej złożyliśmy wiązankę kwiatów.

    Chociaż poruszaliśmy się megaszybkim metrem warszawskim, to i tak pokonanie tej odległości

    w godzinach popołudniowego szczytu komunikacyjnego zajęło nam sporo czasu. Wieczorem starczyło nam tylko sił na zakwaterowanie się w schronisku młodzieżowym i przyrządzenie kolacji.

               Czwartek upływał pod znakiem poznawania historii – tej dawnej i nieco nowszej. Zwiedzanie tego dnia zaczęliśmy od Zamku Królewskiego, który choć całkiem zburzony w czasie wojny, odbudowany został w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku i dzięki hojności społeczeństwa polskiego i ofiarodawców zagranicznych doprowadzony do dawnej świetności.

    Idąc Krakowskim Przedmieściem zatrzymywaliśmy się co chwilę, by podziwiać Pałac Prezydencki, Uniwersytet, kolegiatę św. Anny. Zmierzając do Ogrodu Saskiego obejrzeliśmy Grób Nieznanego Żołnierza, przy którym pełniona jest warta, Plac Piłsudskiego wsławiony mszami papieskimi, budynek Zachęty, w którym odbywają się wystawy malarstwa i rzeźby.

    Uwagę naszą przyciągały zagraniczne ekipy filmowe, przygotowujące reportaże dla swych stacji.

    Wiemy już, gdzie stoi pomnik Mickiewicza, a gdzie Kopernika, który  to kościół sióstr wizytek, gdzie rezydował ksiądz Twardowski, a który Św. Krzyża, skąd niedzielną Mszę św  transmituje telewizja. Na całej trasie naszego spaceru obserwowaliśmy „grające ławeczki”, które powstały w ramach Roku Chopina.

    Na Nowym Świecie gęstniał tłum, a w kawiarnianych ogródkach zasiadali goście. Minęliśmy gigantyczną palmę na skrzyżowaniu Nowego Światu i Alej Jerozolimskich i udaliśmy się na Wiejską. Po pobraniu przepustek i kontroli antyterrorystycznej weszliśmy do Sejmu. Sala obrad była pusta, ale w słynnym korytarzu sejmowym już odbywały się konferencje prasowe, do swoich zajęć spieszyli posłowie i dziennikarze, czuło się podniosłą atmosferę najważniejszego miejsca w państwie....

    Później przeszliśmy do Łazienek, obejrzeliśmy Pałac na Wodzie, Pomarańczarnię, Belweder, pomnik Fryderyka Chopina, a naprzeciw parku Urząd Rady Ministrów.

    Wieczorem zwiedzaliśmy z przewodnikiem Stare Miasto i Nowe Miasto. Pięknie iluminowane zabytki, liczni turyści, niepowtarzalna atmosfera wielkiego miasta urzekła nas wszystkich.

                  Piątek poświęciliśmy współczesności – złożyliśmy wizytę w Centrum Nauki Kopernik. Rozpoczęliśmy od seansu w planetarium, a później każdy indywidualnie oddawał się dziesiątkom doświadczeń i eksperymentów według indywidualnych upodobań. A kiedy postanowiliśmy odpocząć od tłumów zwiedzających i gwarnej dzieciarni udaliśmy się w kierunku Biblioteki Uniwersyteckiej. Ten nowoczesny gmach o niepowtarzalnej architekturze pozwala na spacery po ogrodach umieszczonych na jego dachu, pozwala podziwiać Wisłę i przerzucone przez nią mosty, jest najbardziej oryginalnym parkiem dzielnicy Powiśle.

    Jadąc na dworzec szybką kolejką miejską obserwowaliśmy przygotowania do Euro 2012, budowę Stadionu Narodowego, budowę dworca, autostrad, lotniska. Myśleliśmy, a niektórzy nawet mówili o tym na głos, że chcieliby tu kiedyś wrócić – a może nawet zamieszkać......

    No cóż – Warszawa da się lubić !

    Więcej zdjęć tutaj

  • Regulamin

    Regulamin

     

     

     

     

     

     

     

     

    Regulamin konkursu o Unii Europejskiej znajduje się w pliku regulamin_konkursu_UE.doc

  • Konkurs recytatorski

    Konkurs recytatorski

     

     

     

     

     

     

     

     

    Regulamin Konkursu Recytatorskiego znajduje się

    w pliku REGULAMIN_KONKURSU_RECYTATORSKIEGO_2011_2012.doc

     

  • Rajd

    Rajd

     

     

     

     

     

    IX RAJD NEANDERTALA – Gimnazjum w Białym Kościele wywalczyło II miejsce!!!

    Dnia 29 września 2011 r. już po raz dziewiąty odbył się "Rajd Neandertala" - rajd dla uczniów gimnazjów z gmin położonych wokół Ojcowskiego Parku Narodowego.

    9. Rajd Neandertala, podobnie jak poprzednie, łączył elementy rajdu terenowego i konkursu. Wszyscy uczestnicy mieli do pokonania jedną trasę: ze Złotej Góry do Jaskini Nietoperzowej. Na starcie stawiły się aż 24 drużyny z sześciu szkół. W sumie w rajdzie uczestniczyło ok. 100 osób.

    Pierwszy punkt kontrolny, gdzie należało wypełnić test dotyczący historii terenu, na którym znajduje się OPN, znajdował się na parkingu na Złotej Górze. Wielu uczniów uznało, że ta część konkursu sprawiła im najwięcej trudności. Kolejny punkt usytuowany był w ruinach zamku „kazimierzowskiego”, gdzie zadaniem uczestników było rozpoznawanie miejsc i obiektów z terenu Parku na podstawie fragmentu fotografii.  Rozpoznawanie obiektów nie sprawiło uczestnikom większych problemów. Dalej trasa prowadziła do punktu nr 3, znajdującego się przy grupie drzew (kasztanowców) w bezpośrednim otoczeniu budynku Muzeum OPN. Tu młodzi wędrowcy musieli wykazać się wiedzą dotycząca rozpoznawania rodzimych gatunków drzew i krzewów na podstawie ulistnionych pędów. Dalej trasa Rajdu prowadziła do Bramy Krakowskiej, gdzie uczestnicy rozpoznawali gatunki zwierząt występujące na terenie Ojcowskiego Parku Narodowego.

    Zakończenie rajdu odbyło się przy Jaskini Nietoperzowej. Tu uczestnicy mogli zasiąść przy ognisku i posilić się pysznymi kiełbaskami.

    Każda drużyna mogła uzyskać maksymalnie 45 punktów. Gimnazjum w Białym Kościele zdobyło II miejsce wśród startujących szkół. Szkołę reprezentowały cztery drużyny, z których najlepszy wynik uzyskały BAJECZNE BRZOZY.

    Bajeczne Brzozy:

    • Windys Justyna
    • Brzyska Justyna
    • Brandys Magdalena
    • Windys Kinga

    Disco Robaczki:

    • Filipowska Paulina
    • Grzybowska Izabela
    • Szopa Patrycja
    • Kędziora Karolina

    Rosomaki II:

    • Nabagło Ewa
    • Żurek Tomasz
    • Kowalski Szymon
    • Marek Roksana

    Nie Wiem 96:

    • Gofron Karol
    • Włodarczyk Michał
    • Wierzbicki Jakub
    • Przełożny Krystian

     Nagrodę y zwycięzcom wręczył Dyrektor OPN, Pan Rudolf Suchanek.

    Oprócz pucharów i nagród ufundowanych przez Park, zwycięskie drużyny i szkoły otrzymały maskotki.

    Głównym celem rajdu jest zachęcenie uczniów ze szkół lokalnych do poznawania Ojcowskiego Parku Narodowego i pogłębiania wiedzy o przyrodzie i historii tego terenu oraz integracja uczniów z różnych szkół.

    Zdjęcia można oglądnąć tutaj

    Opiekun: Małgorzata Biniek

  • Noc Naukowców

    Noc Naukowców

     

     

     

     

     

     

     

     

    MAŁOPOLSKA NOC NAUKOWCÓW

    23 września 2011roku w Krakowie odbyła się Małopolska Noc Naukowców! Już po raz piąty wszystkich ogarnęła moc naukowych wrażeń!

     Uczniowie Gimnazjum w Białym Kościele wzięli udział w piątej edycji tego przedsięwzięcia. Małopolska Noc Naukowców 2011 to okazja do spotkania naukowców nie tylko w laboratoriach, salach wykładowych, gdzie pracują na co dzień, ale i w nietypowych sytuacjach i fascynujących miejscach. Tej niepowtarzalnej Nocy naukowcy odkrywali przed uczestnikami tajemnice świata, odpowiadali na pytania, które nurtują nas od zawsze, a tak naprawdę dotyczą naszej codzienności, każdej sfery życia – techniki, biologii i zdrowia, energii, fizyki, chemii, rozrywki.!

    Grupa uczniów z gimnazjum uczestniczyła w warsztatach organizowanych przez Uniwersytet Jagielloński  - Instytut Nauk o Środowisku, pt: BIOLOGICZNY ZAWRÓT GŁOWY.

    Młodzi naukowcy mieli możliwość poznania technik zabijania stosowanych przez mordercze piękności, czyli dzbanecznik oraz rosiczkę i muchołówkę. Wszyscy uczestniczyli w grach i zabawach interakcyjnych dla miłośników mocnych wrażeń:  złudzenia optyczne , czy można oszukać zmysły,  zjawiska akustyczne,  test na czucie, węch w odczuwaniu smaków , czy podczas jedzenia najważniejszy jest smak?

    Młodzież mogła także najeść się bakterii – jogurty i sery oraz poznać grzyby, które występują w naszym pożywieniu oraz na nim.

    Na zakończenie młodzi naukowcy mogli zwiedzić laboratorium, w którym przeprowadzane są testy behawioralne i aktywności motorycznej na gryzoniach.

    Główną ideą wydarzenia jest popularyzacja nauki wśród mieszkańców Małopolski, a także przybliżenie dzieciom i młodzieży zawodu naukowca, zachęcenie ich do wybrania kariery naukowej. Podczas tej wyjątkowej Nocy każdy  mógł poznać tajemniczy i na co dzień niedostępny świat naukowców, a nawet samemu poczuć się jednym z nich.

    Więcej zdjęc tu

    Opiekunowie: mgr Dorota Tracz i mgr Małgorzata Biniek

  • Bieg w Dolinie Będkowskiej

    Bieg w Dolinie Będkowskiej

     

     

     

     

     

     

     

     

    Informacje o sukcesach naszych uczniów w biegu znajdziesz tutaj zawody.pdf

  • Spotkanie z rodzicami

    Spotkanie z rodzicami

     

     

     

     

     

     

     

     

    Spotkanie z rodzicami uczniów naszego gimnazjum odbędzie sie 7 września (środa) o godz. 17.00

  • Informacja GOPS o dożywianiu

    Informacja GOPS o dożywianiu

     

     

     

     

     

     

     

     

    Informacja GOPS o dożywianiu uczniów w roku szkolny 2011/2012 znajduje sie tutaj informacja_dozywianie.doc

  • Podręczniki do angielskiego

    Podręczniki do angielskiego

     

     

     

     

     

     

     

     

    Proszę wstrzymać się do rozpoczęcia roku szkolnego z kupnem podręczników do języka angielskiego.

  • Klasy I-sze

    Klasy I-sze

     

     

     

     

     

     

     

     

    Listy uczniów klas pierwszych w roku szkolnym 2011/12 znajdują sie tutaj:  rocznik_1998.docx

  • Podręczniki

    Podręczniki

     

     

     

     

     

     

     

     

    Szkolny zestaw podręczników na rok 2011/2012 znajduje się tutaj: Szkolny_zestaw_podrecznikow_2011-2012.pdf

  • Zakończenie roku szkolnego

    Zakończenie roku szkolnego

     

     

     

     

     

     

     

     

    Uroczystości związane z zakończeniem roku szkolnego 2010/2011 w Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego w Białym Kościele rozpoczną się o godz. 8.15

    Przyjazd uczniów do szkoły odbywać się będzie zgodnie z obowiązującym rozkładem. Zakończenie uroczystości planowane jest na godzinę 12.00

  • Wyniki egzaminu

    Wyniki egzaminu

     

     

     

     

     

     

     

     

    Wyniki egzaminu gimnazjalnego znajdują się tutaj: Wyniki_2011.doc


     

  • Samorząd szkolny

    Samorząd szkolny

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    W piątek 3 czerwca 2011 roku, w naszym gimnazjum odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Na szóstej godzinie lekcyjnej klasy pierwsze i drugie oraz nauczyciele zebrali się na sali gimnastycznej  gdzie kandydaci na przewodniczącego szkoły odpowiadali na pytania. Następnie  spośród 17 kandydatów wybraliśmy przewodniczącego Jarka Cyganka, zastępcę Aleksandre Gąskę oraz skarbnika Ewę Nabagło. Uczniowie mieli trudny wybór, ponieważ wszyscy kandydaci godnie reprezentowaliby szkołę.

  • Konkurs piosenki angielskiej

    Konkurs piosenki angielskiej

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    I GMINNY KONKURS PIOSENKI ANGIELSKIEJ

     

    25 maja br. na I Gminnym  Konkursie  Piosenki Angielskiej nasze gimnazjum zajęło:

    - II miejsce- prezentując utwór Erica Claptona „Tears In Heaven”  przez zespół w składzie Alicja Zielonka, Natalia Zawadzka, Justyna Windys i Ola Gąska.

    - III miejsce z piosenką ABBY „Honey,Honey” w wykonaniu : Justyny Windys, Ani Żołnierek, Ani Nabagło,  i Martyny Zgody.

    Wykonawczyniom serdecznie gratulujemy.

                                                                               Urszula Kubisiowska

  • Piłka siatkowa

    Piłka siatkowa

     

     

     

     

     

     

     

     

    20 maja (w piątek) nasi siatkarze pojechali na finał międzygimnazjalnego turnieju piłki siatkowej do XIV LO w Krakowie. Nasza reprezentacja w składzie:

     

    • Filip Oleszek (IIIb)
    • Barbara Janik (IIIa)
    • Dominika Grzybowska (IIIa)
    • Dawid Kowalski (IIIa)
    • Katarzyna Regulska (Ia)
    • Daniel Jopek (IIc)
    • Damian Krawczyk (IIa)
    • Dominika Kozień (Ia)

    na czele z panią Dorotą Tracz odniosła historyczny sukces zdobywając II miejsce wśród dziesięciu krakowskich gimnazjów, ustępując jedynie gimnazjum Pijarów.

    Dodatkowo Barbara Janik została wybrana najlepszym zawodnikiem turnieju. Wszyscy z turnieju wrócili szczęśliwi, choć nie obyło się bez drobnych kontuzji. J

    Więcej zdjęć w albumie fotograficznym

  • Krynica

    Krynica

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    PIERWSZY KROK DO ZDOBYCIA EVERESTU

    Przyszły ciepłe i słoneczne dni a wraz z nimi sezon na szkolne wycieczki.

    W tym roku klasa Ia i IIc oraz uczniowie z Koła Miłośników Gór pod opieką pani Doroty Tracz i pani Małgorzaty Rabczyńskiej udali się na trzydniową wyprawę do Krynicy, penetrować Beskid Sądecki. Młodzież nasza pieszo zdobyła szczyt Jaworzyny Krynickiej /1114 m n.p.m./, przetestowała także swoje umiejętności wspinaczkowe oraz odwagę w parku linowym. Młodzież wesoło bawiła się na zjeżdżalniach Góry Parkowej oraz na torze saneczkowym. W uzdrowisku mogliśmy wzmocnić się pijąc lecznicze wody mineralne, a w pensjonacie Henryk I, gdzie byliśmy zakwaterowani czekały na nas pyszne posiłki i wygodne pokoje. Tam też mogliśmy zrelaksować się przy partyjce bilarda czy meczu tenisa stołowego. Wróciliśmy trochę zmęczeni, ale jakże zadowoleni planują następną wyprawę do ……../propozycji jest wiele/

    Więcej zdjęć w albumie fotograficznym

  • Roksana number one

    Roksana number one

     

     

     

     

     

     

     

     

    Dnia 28 kwietnia 2011 roku w budynku Starostwa Powiatowego w Krakowie odbyło się wręczenie nagród laureatom konkursu „Powódź, pożar, dniem czy nocą strażak przychodzi ci z pomocą”. Uczennica drugiej klasy Gimnazjum w Białym Kościele, Roksana Marek zajęła I miejsce w kategorii wiekowej 13 – 16 lat.

    Nagrody wręczali wicestarosta powiatu krakowskiego Urszula Stochel, radny powiatowy Krzysztof Karczewski, Marian Paszcza, dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego oraz Lidia Pycińska, dyrektor Wydziału Edukacji.
    Roksanie serdecznie gratulujemy za odniesiony sukces!

  • Coca-Cola cup 2011

    Coca-Cola cup 2011

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    Ruszyła kolejna edycja Turnieju Coca-Cola Cup 2011

    Jak co roku męska reprezentacja naszej szkoły przystąpiła do tych rozgrywek i na turnieju w Modlnicy pokonała; Gimnazjum w Skale 6:0 oraz Gimnazjum w Modlnicy 2:0. Tym samym nasza drużyna przeszła do kolejnego etapu rozgrywek do II rundy eliminacyjnej.

    Gratulujemy !

    SD

  • Zawody pływackie

    Zawody pływackie

     

     

     

     

     

     

     

     

    We wtorek 19 kwietnia 2011r nauczyciele w-f z Gimnazjum w Białym Kościele zorganizowali gminne Mistrzostwa Młodzieży w pływaniu „Gimnazjada Pływacka 201”. zawody odbyły się na Pływackim Ośrodku Sportu Rekreacji w Zabierzowie.

    Uczniowie naszego gimnazjum rywalizowali o najlepsze czasy ze swoimi kolegami z Gimnazjum w Modlnicy w czterech stylach pływackich w kategorii dziewcząt i chłopców.

    Oto wyniki

    Kategoria dziewcząt :

    styl grzbietowy

    1. Dojka Angelika – Gimnazjum w Modlnicy
    2. Marek Roksana – Gimnazjum w Białym Kościele
    3. Żołnierek Anna – Gimnazjum w Białym Kościele

    styl dowolny

    1. Flak Daria
    2. Flak Anna
    3. Żołnierek Anna

    styl klasyczny

    1. Dojka Angelika
    2. Zgoda Martyna

     

    Chłopcy

    styl grzbietowy

    1. Bondyra Rafał – Gimnazjum w Białym Kościele
    2. Kowalski Szymon - Gimnazjum w Białym Kościele
    3. Gofrom Karol - Gimnazjum w Białym Kościele

    styl dowolny

    1. Oleszek Filip - Gimnazjum w Białym Kościele
    2. Bondyra Rafał - Gimnazjum w Białym Kościele
    3. Słaboń Maciej - Gimnazjum w Modlnicy

    styl klasyczny

    1. Oleszek Filip
    2. Habuda Marcin

     

    Na koniec zawodów swoimi umiejętnościami pływackimi w stylu motylkowym mogło  popisać się tylko dwoje uczniów Filip Oleszek z Gimnazjum w Białym Kościele i Flak Daria  z Gimnazjum w Modlnicy, którzy zgarnęli złoto w swoich kategoriach a Filip Oleszek okazał się najlepszym pływakiem tych zawodów, który zdobył 3 złote medale. Gratulujemy mu i wszystkim, którzy startując poznali swoje słabości.

                Do zobaczenia na następnej Gimnazjadzie za rok .

     

    Zdjęcia w albumie fotograficznym!


     

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. św. Jadwigi Królowej w Białym Kościele
    ul. Krakowska 172
    32-089 Biały Kościół
  • tel: (+12) 419-03-80
    tel/fax: (+12) 419-19-18

Galeria zdjęć