Linki

Menu

  • PROFILAKTYKA ZAKAŻEŃ WIRUSEM HPV

    W roku szkolnym 2015/2016 gimnazjum aktywnie uczestniczy w  kampanii edukacyjno-informacyjnej na temat profilaktyki zakażeń wirusem HPV w ramach Programu Zdrowotnego profilaktyki zakażeń wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV) w Małopolsce, realizowanej przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

    Program Zdrowotny profilaktyki zakażeń wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV) w Małopolsce

    Czy wiecie Państwo, że nawet 80% kobiet zakaża się wirusem HPV w ciągu swojego życia a najczęstszym powodem występowania raka szyjki macicy jest HPV? Problem zakażeń wirusem brodawczaka ludzkiego nie dotyka wyłącznie kobiet, mężczyźni również są narażeni. W jaki sposób można się przed nim uchronić? Program zdrowotny profilaktyki zakażeń wirusem HPV w Małopolsce dotyczy właśnie ochrony przed zakażeniem HPV. Jest on realizowany przez Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy im. św. Ludwika w Krakowie a finansowany z budżetu Województwa Małopolskiego.

    Skala problemu zakażeń wirusem HPV

    Światowa Organizacja Zdrowia w kwietniu 2009 roku opublikowała stanowisko uznające raka szyjki macicy i inne choroby wywoływane przez wirusa brodawczaka ludzkiego (Human Papilloma Virus - HPV) za problem zdrowia publicznego o zasięgu globalnym. Codziennie na świecie rozpoznaje się raka szyjki macicy u 1300 kobiet – średnio co minutę pada jedna diagnoza. Zakażenie wirusem może wystąpić na skutek kontaktu seksualnego każdego rodzaju. Program zdrowotny profilaktyki zakażeń wirusem HPV w Małopolsce wskazuje profilaktykę poprzez szczepienia ochronne oraz regularne badania cytologiczne w kierunku wczesnego wykrywania chorób nowotworowych - jako szansę na uniknięcie zakażenia. To profilaktyka jest najbardziej efektywnym sposobem walki z zagrożeniem, zapobieganie jest zawsze lepsze od leczenia. W ramach programu zdrowotnego zostanie przeprowadzona kampania edukacyjno-informacyjna skierowana do uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, ich rodziców oraz nauczycieli z Małopolski.

    Źródło: Realizator Programu Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy im. św. Ludwika w Krakowie. Program finansowany ze środków Województwa Małopolskiego.

    Małgorzata Biniek

  • Podsumowanie projektu - „ŻYWNOŚĆ STRAJKUJE”

    Podsumowanie projektu - „ŻYWNOŚĆ STRAJKUJE”  - 27 listopada 2015 r.

    Co roku wyrzucamy 1,3 mld ton jedzenia. Stanowi to 1/3 ilości produkowanej żywności nadającej się do spożycia. W Europie marnuje się 100 mln ton żywności.

    W typowym domu Europejczyka wyrzuca się do kosza 20-30% kupionego jedzenia, 2/3 nadawałoby się jeszcze do spożycia.

    Badania ankietowe prowadzone na temat marnowania żywności jednoznacznie mówią, iż dzieci w Polsce nie szanują jedzenia. To paradoks – milion dzieci żyje w skrajnym ubóstwie w Polsce i nie ma szans na regularne, odżywcze posiłki, skąd zatem brak szacunku do żywności? Efektem braku szacunku jest właśnie marnowanie jedzenia i zanik wrażliwości na osoby żyjące w biedzie.

    Dlatego projekt „Żywność strajkuje”, realizowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Młodzieży POZYTYWKA wraz ze Szkołą Podstawową oraz Gimnazjum w Białym Kościele, został skierowany do młodych odbiorców, by budować ich świadomość problemu.

    W ramach projektu zostało podjętych szereg działań, między innymi:

    • Uczniowie uczestniczyli w warsztatach, na których oprócz wiedzy dotyczącej zapobiegania marnowaniu żywności, przygotowali także plakaty promujące projekt;
    • Odbyły się warsztaty wyjazdowe na wysypisko śmieci, by uzmysłowić skalę problemu – zobrazować ilość wyrzucanego jedzenia;
    • Młodzież wspólnie komponowała posiłek tak, aby nie marnować produktów żywnościowych;
    • Razem z Bankiem Żywności w Krakowie, uczestnicy projektu zorganizowali akcję na terenie krakowskiego hipermarketu, w czasie której przekazywali zdobytą wiedzę na temat marnowania żywności i sposobów zapobiegania temu zjawisku;
    • Uczestnicy projektu przeprowadzili zbiórkę żywności na terenie swoich miejscowości
    • Przeprowadzono konkurs na logo projektu, a zwycięska praca została wydrukowana na ekologicznych torbach zakupowych.

    Te i szereg innych działań podsumowano 27 listopada 2015 r. w czasie piątkowego spotkania, które odbyło się w Gimnazjum w Białym Kościele. Młodzież ze Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjum, która brała udział w projekcie, a także zaproszeni goście, mieli możliwość obejrzenia prezentacji dotyczącej zapobiegania marnowaniu żywności. Wręczono nagrodę dla zwycięzcy konkursu na logo projektu – został nim Arkadiusz Janik, uczeń Szkoły Podstawowej w Białym Kościele.

    Wszystkim uczestnikom i zaproszonym na podsumowanie gościom, wręczono torby z logo projektu.

    Projekt współfinansowany jest ze środków Gminy Wielka Wieś, w ramach realizacji zadania publicznego w zakresie ekologii i ochrony dziedzictwa przyrodniczego.

     

    Małgorzata Biniek

  • Konkurs EC(H)O

    Environmental changes human obligation.

    26 listopada 2015 r. w Zespole Szkół w Zielonkach przedstawiciele 6 gimnazjów rywalizowali w finale konkursu ekologicznego. Nasi gimnazjaliści uplasowali się na piątym miejscu.

    Małgorzata Biniek

  • Spotkanie z panią Magdaleną Walach

    O początkach drogi aktorskiej, wyzwaniach na scenie i pasji zawodowej opowiadała młodzieży gimnazjalnej polska aktorka filmowa i teatralna – p. Magdalena Walach. Aktorka spotkała się z gimnazjalistami 1 grudnia 2015 r. w ramach zajęć z doradztwa zawodowego.

    Małgorzata Biniek

  • Dyskoteka andrzejkowa

    Dyskoteka andrzejkowa

    W gimnazjum nie tylko się uczymy, ale też świetnie bawimy. Idealną okazją do zabawy była dla nas zorganizowana przez Samorząd Uczniowski dyskoteka andrzejkowa. Zabawa odbyła się 25 listopada2015 r. i trwała ponad 4 godziny, a poprowadził ją jak zwykle świetnie nasz szkolny DJ.

    Małgorzata Biniek - opiekun dyskoteki

  • Dzień Patrona - "Twardowski dzieciom"

    Dzień Patrona - "Twardowski dzieciom"

                Dnia  24 listopada 2015 roku społeczność Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiegovw Białym Kościele po raz kolejny spotkała się na uroczystych obchodach Dnia Patrona. W tym roku tematem przewodnim naszej imprezy, przygotowanej przez p. Elżbietę Glanowską, był związek księdza Jana z dziećmi: to, co o nich mówił, pisał, jak wspominał swoją pracę z najmłodszymi.

                Aby zbadać ten temat, reporterzy z klasy III a: Krystian Sroka, Filip Nowakowski, Daniel Piwowarczyk, Adrian Mirek oraz Piotr Dudziak udali się do Przedszkola Samorządowego w Bęble i nakręcili tam arcyciekawy materiał. Dzieci wiedziały bardzo wiele o naszym Patronie i wykonały mnóstwo pięknych rysunków do wiersza księdza Jana o arce Noego. Materiał filmowy, nakręcony w czasie tych zajęć, został wyświetlony na uroczystości. W tym miejscu pragniemy podziękować pani dyrektor Lucynie Kurek za możliwość nakręcenia tego materiału oraz nauczycielce oddziału przedszkolnego - pani Elżbiecie Adamczyk za przygotowanie dzieci do spotkania.

                Uczniowie zaprezentowali także wiersze i rozważania księdza Jana Twardowskiego, poświęcone najmłodszym. Program uświetniły piosenki zaśpiewane przez zespół muzyczny pod kierownictwem p. Mariusza Wiecha oraz duet wokalny Patryka Jopka i p. Eweliny Doktór.

                W nastrój poetyckiej zadumy wprowadził nas także recital artysty Piwnicy pod Baranami- pana Sergiusza Orłowskiego, który zaprezentował utwory własne oraz pieśni do słów znanych poetów: K.K. Baczyńskiego i L. Staffa oraz barda Wojciecha Bellona.

                Dziękujemy wszystkim Gościom za udział w naszym święcie i zapraszamy za rok.

    Zapraszamy do albumu

     

                                                                                                  Mirosława Szeptycka

               

  • O używkach, dopalaczach, stalkingu, niebezpieczeństwach czyhających w sieci

    23  listopada 2015 r. gimnazjaliści z Białego Kościoła spotkali się z Joanną Czechowską, byłym funkcjonariuszem krakowskiej policji, z wieloletnim stażem m.in. w wydziale ds. narkotyków, a rozgłos zyskała dzięki paradokumentowi telewizyjnemu „W-11 Wydział Śledczy” emitowanemu w TVN.

    Obecnie prowadzi spotkania wykładowe na jednej ze śląskich uczelni. Z uwagi na problemy z jakim spotyka się obecnie młodzież – używki, dopalacze, stalking, niebezpieczeństwa portali internetowych, Pani Joanna Czechowska została zaproszona przez GOPS w Wielkiej Wsi w ramach Gminnego Programu Przeciwdziałania Narkomanii i Gminnego Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie do przeprowadzenia spotkań profilaktycznych z gimnazjalistami.

    Uczniowie z klas III uczestniczyli w spotkaniu dot. profilaktyki narkotykowej „Dlaczego nie warto”, natomiast uczniowie młodszych klas gimnazjalnych wzięli udział w warsztatach dotyczących zagrożeń w sieci.

    Wykłady Pani Joanny jako  osoby z dużym doświadczenie w pracy w obszarze uzależnień, kojarzonej również z serialem telewizyjnym spotkały się z bardzo dużym zainteresowaniem młodzieży.

    Spotkania były bardzo ciekawe, dające do myślenia i z pewnością, zważywszy na dzisiejsze realia, bardzo potrzebne.

    Małgorzata Biniek

  • Projekt: „Czytanie - lubię to!”

    Projekt: „Czytanie - lubię to!”

    Rusza kolejna edycja projektu: „Czytanie- lubię to!”.

    Załączniki:

    Regulamin_konkursu_na_opowiadanie_2015.doc

  • Dzień Patrona - zaproszenie

    Dzień Patrona - zaproszenie

    Już po raz kolejny Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego w Białym Kościele oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Wielkiej Wsi wspólnie zapraszają na Dzień Patrona. Tym razem motywem przewodnim będzie motto „Szczęście zawsze ogromne, gdy lat jeszcze mało".

    Uroczystości rozpoczną się 24.11.2015 r. o godz. 16:00 mszą święta w kościele pw. św. Mikołaja w Białym Kościele. Następnie o godz. 17:00 w budynku gimnazjum rozpocznie się wieczór-literacko muzyczny w trakcie którego  uczniowie zaprezentują krótką inscenizację słowno-muzyczną "Twardowski dzieciom".

    Po występie uczniów odbędzie się koncert Sergiusza Orłowskiego – artysty „Piwnicy pod Baranami”.

    Sergiusz Orłowski -  pieśniarz, poeta, kompozytor, bard. Laureat licznych festiwali piosenki poetyckiej i autorskiej. Przez kilka lat występował w Kabarecie literackim "Błazen" w Częstochowie. Związany z Kabaretem Piwnicy pod Baranami w Krakowie. Wykonuje piosenki autorskie, jak i do tekstów uznanych poetów.

                                              

  • Nasi uczniowie na warsztatach w Instytucie Fizyki UJ

    Warsztaty z fizyki dla uczniów gimnazjów w Instytucie Fizyki UJ.
    Spotkania są adresowane do uczniów zainteresowanych fizyką w wymiarze przekraczającym program szkolny. Podczas zajęć uczniowie będą rozwiązywać zadania teoretyczne, a także przeprowadzać doświadczenia z różnych działów fizyki. Pierwsze spotkanie 13.11.2015r.

    I oto foto galeria:

    https://plus.google.com/photos/117083402763941316848/albums/6217486334355678097?banner=pwa

  • „Wolność- to ta najjaśniejsza z gwiazd …”

    „Wolność-  to ta najjaśniejsza z gwiazd …”

    9 listopada Samorząd Uczniowski przygotował uroczysty apel poświęcony 97 rocznicy odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę.

    W przedstawieniu pt. „Długa droga do wolności” przypomnieliśmy 123 lat walki naszych przodków o suwerenność od powstania kościuszkowskiego aż po I wojnę światową. Walki, która przyniosła wreszcie upragnioną wolność 11 listopada 1918 roku. Młodzi strzelcy i legioniści, którzy o niepodległość tak ofiarnie walczyli , spełnili marzenia kilku pokoleń Polaków. Tą radosną datę uczciliśmy nie tylko strofami wiersza, ale także piosenką. Powstawały  one w okopach, na froncie, w marszu. Pozwalały przetrwać trudy walki, dodawały otuchy, rozweselały.

    Każda klasa wykonała wybraną przez siebie pieśń. Zabrzmiały znane melodie: „Szara piechota”, „Rozkwitały pęki białych róż”, „Wojenko, wojenko”, „My Pierwsza Brygada” oraz „Dziś idę walczyć, mamo”. Apel zakończył utwór z repertuaru Marka Grechuty „Wolność” w wykonaniu nauczycieli, za który zebraliśmy gromkie brawa od publiczności.

    Wspólne śpiewanie to był  hołd, jaki złożyliśmy tym, którzy w wielkim trudzie i poświęceniu wywalczyli nam przed laty wymarzoną niepodległość.

    Msza Św. w  intencji Ojczyzny.

    11 listopada w 97 rocznicę odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę poczet sztandarowy Gimnazjum wziął udział w uroczystej mszy św. odprawionej w kościele parafialnym w Białym Kościele.

                Magdalena  Zięcina

  • Zebranie z rodzicami

    Zebranie z rodzicami

    W dniu 12.11.2015 r. ( czwartek) o godz. 17:00  odbędzie się zebranie z rodzicami uczniów klas I – III.

    Plan zebrania:

    godz. 17:00 -   na sali gimnastycznej - spotkanie z psychoprofilaktykiem Dawidem  Droździkowskim – wykład ekspercki dla rodziców nt. środków psychoaktywnych, w tym dopalaczy

    godz.17.30 – zebrania z wychowawcami w klasach.

    Serdecznie zapraszamy.

  • "SZKOŁA DLA RODZICÓW"

                                                                                     

    Punkt Wsparcia i Pomocy Rodzinie w Wielkiej Wsi

    zaprasza na zajęcia

    SZKOŁY DLA RODZICÓW

    Warsztaty będą się odbywać raz w tygodniu w godzinach 17:30 do 20:30 w Klubie „Pozytywka” w Białym Kościele, ul. Krakowska 172 (budynek Gimnazjum).
     

     Prowadzący warsztaty to certyfikowani realizatorzy programu „Szkoła dla Rodziców”.

    Rozpoczęcie zajęć po zebraniu się grupy, nie wcześniej niż w styczniu 2016 roku. Program Szkoły obejmuje 10 spotkań.

    PROGRAM WARSZTATÓW TO M.IN. ZAGADNIENIA DOTYCZĄCE:

    1. Jak określać dziecku granice?
    2. Jak zachęcać dziecko do współpracy?
    3. Czy powinno się karać dzieci?
    4. Jak zachęcać dziecko do samodzielności?
    5. Jak uwolnić dziecko od narzuconych mu ról?
    6. Jak mądrze chwalić dzieci?

    Osoby zainteresowane wzięciem udziału w warsztatach prosimy o kontakt z prowadzącymi zajęcia, zapisy przyjmujemy do dnia 31.12.2015r.:  Anna Nowak tel. 605-306-630, Małgorzata Mróz tel. 792-214-001.

    Ilość miejsc ograniczona.                                                          

  • GMINNY KONKURS FOTOGRAFICZNY - „Selfie w barwach jesieni”

    GMINNY KONKURS FOTOGRAFICZNY - „Selfie w barwach jesieni”

    Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z terenu gminy Wielka Wieś do udziału w konkursie fotograficznym: „Selfie w barwach jesieni” (ubiegłoroczna edycja „Selfie z pupilem”).

    Jeśli lubisz jesienną przyrodę i robisz fajne  smileysłitfociesmiley   -  ZGŁOŚ SIĘ!

    1. Zrób od 1 do 3 zdjęć w jesiennej scenerii (selfie - czyli zdjęcia wykonane samemu sobie, techniką „z ręki” przy użyciu telefonu).
    2. Wywołaj odbitki w formacie 20x 30 (koszt: ok. 6 zł/szt).
    3. Opisz odbitki i pliki JPEG ze zdjęciami w sposób podany w regulaminie (pkt 6).
    4. Dostarcz prace do Gimnazjum w Białym Kościele wraz z wypełnionym formularzem zgody rodziców/opiekunów, a pliki prześlij na adres biblioteki (regulamin pkt 7).
    5. Wygraj atrakcyjną nagrodę!

     

    Czekamy!!!

    Organizatorzy: Gimnazjum im. Ks. Jana Twardowskiego

     i

    Szkoła Podstawowa im. Św. Jadwigi Królowej w Białym Kościele.

    W załacznikach znajdują się:

    REGULAMIN_konkursu_foto_2015a.doc

    Oswiadczenie_-_wyrazenie_zgody.doc

  • „Krok do Gimnazjum"

    „Krok do Gimnazjum"

    W dniu 27 października 2015 r. w naszym gimnazjum odbył się projekt  „Krok do Gimnazjum", który miał na celu integrację uczniów klas szóstych ze środowiskiem gimnazjalnym. Gimnazjaliści z klas pierwszych rywalizowali ze swoimi młodszymi kolegami i koleżankami w konkurencjach sportowych, umysłowych a nawet i smakowych. Nowością było rozpoznawanie smaków wielu warzyw, owoców i soków owocowych. Zaproszeni goście mieli również okazję pod opieką p. pedagog M. Dyrdy wesoło spędzić czas w Młodzieżowym Klubie Pozytywka.

    Zapraszamy do galerii:

     

    Małgorzata Rabczyńska

  • Projekt "Żywność strajkuje"

    Projekt "Żywność strajkuje"

    16 października -  Światowy Dzień Żywności

    Wydawać  by się mogło, że w dzisiejszych czasach, kiedy w każdym momencie można wejść do sklepu i kupić to, na co ma się ochotę, marnowanie żywności nie powinno mieć miejsca. Tymczasem jest zupełnie inaczej. Do marnowania jedzenia w swoim domu przyznaje się aż 30 % Polaków! Najczęściej wyrzucamy pieczywo, wędliny  i warzywa.  Dla statystycznej polskiej rodziny zakup żywności to aż 25% wszystkich wydatków. Co trzeci Polak przyznaje, że zdarza mu się wyrzucać jedzenie. Średnio w miesiącu każdy z nas marnuje żywność o wartości 50 złotych. Oznacza to, że czteroosobowa rodzina miesięcznie traci 200 złotych, a w skali roku 2400 złotych. Najczęściej żywność wyrzucają osoby pracujące lub mieszkające w dużych miastach.

    Można doszukiwać się wielu przyczyn tego zjawiska: zbyt wiele kupujemy, nie wiemy jak przechowywać produkty żywnościowe, kupujemy produkty niskiej jakości, nie mamy pomysłów na powtórne wykorzystanie produktów.

    Młodzież ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Białym Kościele, w ramach Światowego Dnia Żywności, wzięła udział w warsztatach „Marnowanie jedzenia to śmierdząca sprawa”. Uczestnicy warsztatów zdobywali wiedzę dotyczącą zapobiegania zjawisku marnowania jedzenia i przekazywali ją młodszym kolegom i koleżankom. Warsztaty zorganizowane zostały we współpracy z Bankiem Żywności w Krakowie.

    Projekt współfinansowany jest ze środków Gminy Wielka Wieś, w ramach realizacji zadania publicznego w zakresie ekologii i ochrony dziedzictwa przyrodniczego.

    Więcej zdjęć

    Małgorzata Biniek

  • Ślubowanie uczniów klas pierwszych

    Ślubowanie uczniów klas pierwszych

    „Ślubuję Tobie Szkoło- strzec wiernie Twego honoru, pracą i nauką rozsławiać Twoje imię, swym zachowaniem sprawiać radość rodzicom i nauczycielom” -  wraz z wypowiedzeniem słów roty uczniowie klas pierwszych stali się pełnoprawnymi członkami szkolnej braci.

    14 października 2015 roku w Gimnazjum im. ks. J. Twardowskiego odbyła się uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych. W tym szczególnym dniu młodzieży towarzyszyli nauczyciele, rodzice oraz starsi koledzy. Włodarzy naszej Gminy reprezentowała Pani Krystyna Hrabia - kierownik GZEAS. W tym dniu nie zapomnieliśmy również o emerytowanych pedagogach naszego gimnazjum.

    Nauczycielom życzenia z okazji Dnia KEN w imieniu uczniów złożył przewodniczący Samorządu Uczniowskiego - Patryk Jopek, a symbolem wdzięczności za trud i cierpliwość były kwiaty.

    Uczniowie klas pierwszych przygotowali na ten dzień specjalny występ artystyczny, udowadniając wierszem, śpiewem oraz tańcem, iż są godni włączenia do społeczności gimnazjalnej. Zaprezentowany show bardzo podobał się publiczności, która nagrodziła młodych artystów brawami.

     Po części artystycznej głos zabrała Pani dyrektor Bożena Turek, która podziękowała uczniom za chwilę wzruszenia oraz wyraziła nadzieję, że swoją podstawą młodzież przyniesie chlubę rodzicom i szkole.

     Pedagogom, którzy z okazji Dnia KEN zostali nagrodzeni za swoje zaangażowanie oraz wszystkim zgromadzonym piosenką podziękowały pani Ewelina Doktor (nauczycielka języka niemieckiego) oraz Jadwiga Marschalko.

    Uroczystość wspólnie z uczniami przygotowały wychowawczynie klas pierwszych: Ewelina Doktór oraz Magdalena Zięcina. Dziękujemy również rodzicom za pomoc i zaangażowanie, aby ten dzień na długo pozostał w pamięci ich dzieci.

    Zapraszamy do galerii:

    Magdalena Zięcina, Ewelina Doktór

  • Dzień Edukacji Narodowej

    Dzień Edukacji Narodowej

    Dnia 14 października 2015 r. (środa) -  zmiana organizacji planu zajęć.

    8:30 - 10:00 - uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych oraz obchody Dnia Edukacji Narodowej (hala sportowa)

    10:00 - 11:00 - klasy pierwsze poczęstunek od rodziców, klasy drugie i trzecie - lekcja wychowawcza
     

    (Obecność wszystkich uczniów obowiązkowa; obowiązuje strój galowy)

    Przyjazd uczniów wg codziennego harmonogramu

    ok. 11:00     -  odjazdy uczniów

  • Wyjazd integracyjny pierwszoklasistów do Jodłówki Tuchowskiej

    Wyjazd integracyjny pierwszoklasistów do Jodłówki Tuchowskiej

    Pierwszy wyjazd tegorocznych pierwszoklasistów za nami. Na początku października klasy pierwsze wzięły udział w pięciodniowym wyjeździe integracyjnym, którego celem było bliższe zapoznanie oraz integracja z innymi uczniami i ich wychowawcami. Wydarzenie to miało miejsce w Domu Wczasów Dziecięcych w Jodłówce Tuchowskiej.

    Na młodzież naszego gimnazjum czekała moc atrakcji. Ośrodek wypoczynkowy posiadał doskonale rozbudowane zaplecze edukacyjno-rekreacyjnie, dzięki czemu uczniowie mogli podejmować różne aktywności, zarówno fizyczne, jak i umysłowe. Sala komputerowa, sprzęt sportowy, duże boisko oraz plac zabaw to tylko niektóre elementy, dzięki którym przyjemnie spędzaliśmy czas. Do najważniejszych punktów programu należały piesze i rowerowe wycieczki po okolicy oraz podchody, które dostarczyły wielu wrażeń zarówno szukającym, jak i ukrywającym zadania.

    Uczniowie szczególnie miło wspominają wieczory w Jodłówce, w czasie których odbywały się dyskoteki, karaoke, pokazy mody i fryzur, ognisko oraz wspólne kibicowanie polskiej drużynie piłkarskiej.

    Obok przyjemności miały miejsce również obowiązki. Codzienne sprzątanie pokoi, nakrywanie do stołów, lekcje matematyki, historii i języka niemieckiego, jak również intensywne próby do ślubowania, to tylko niektóre z nich.

    Zdaniem zarówno wychowawców, jak i samych uczniów pobyt w Jodłówce Tuchowskiej należy uznać za bardzo udany. Dzięki niemu osiągnęliśmy najważniejszy cel - integrację obu zespołów klasowych. Wierzymy, że to bliższe poznanie pozwoli nam w ciągu następnych trzech lat wydać wiele dobrych owoców.

    Galeria zdjęć:

    Ewelina Doktór, Magdalena Zięcina

    - wychowawcy klas pierwszych

     

  • "Dobrane małżeństwo czyli fizyka i muzyka"

    "Dobrane małżeństwo czyli fizyka i muzyka"

    07.10.2015 r. pod opieką Pani Dyrektor Bożeny Turek i Pani Doroty Tracz pojechaliśmy na lekcję fizyki.  W Auli Instytutu Fizyki Jądrowej im. H. Niewodniczańskiego Polskiej Akademii Nauk w Krakowie uczestniczyliśmy w wykładzie i pokazie pt.: „Dobrane małżeństwo Fizyka i Muzyka”. Wykład ten miał na celu uświadomić uczniom, że fizyka jest bardzo podobna do muzyki. Pan prowadzący - Wiktor Niedzicki - pokazywał nam instrumenty z różnych stron świata. Niektóre były naprawdę dziwne. Wszystkie wydawały niesamowite dźwięki. W pewnym momencie Pan zaprosił na środek zgłaszające się osoby, z naszego gimnazjum poszła Natalia Sobocińska i Mateusz Główczyński. Prowadzący rozdał wszystkim uczestnikom zabawy różne instrumenty, po czym liczył do 4 i każdy w odpowiednim momencie zagrał na nim.
    Prowadzący: redaktor Wiktor Niedzicki – popularyzator nauki, dziennikarz, redaktor programów telewizyjnych oraz radiowych, nauczyciel akademicki, pracownik IFJ PAN. Jego życiowym celem jest promocja polskiej nauki i techniki a jego hobby to muzyka klasyczna, zabawki naukowe i podróże.

    Zobacz zdjęcia:tutaj

     

     Paulina Seweryn

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. św. Jadwigi Królowej w Białym Kościele
    ul. Krakowska 172
    32-089 Biały Kościół
  • tel: (+12) 419-03-80
    tel/fax: (+12) 419-19-18

Galeria zdjęć