Linki

Menu

  • BIEGAJ Z NAMI – BIEGNIJ Z OJCEM DO OJCOWA

    Bieg rodzinny to wspaniała okazja do wspólnego spędzania czasu wolnego. BIEGAJ Z NAMI  - BIEGNIJ Z OJCEMDO OJCOWA, to projekt Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Młodzieży „POZYTYWKA”, który promuje aktywne spędzanie czasu razem z dziećmi.

    Już po raz drugi, w sobotni poranek 20 czerwca 2015 roku,  na placu przy Gimnazjum w Białym Kościele spotkało się grono młodszych i starszych fanów biegania.

    Do startu zagrzewała uczestników pani Dorota Tracz – nauczycielka wychowania fizycznego w gimnazjum. Zwarta grupa 120 zawodników ruszyła malowniczą trasą o długości 5 km, która wiodła z Białego Kościoła, Doliną Prądnika  aż do Bramy Krakowskiej.

    Zawodnicy startowali w czterech kategoriach wiekowych. Wszyscy przy pięknej pogodzie dobiegli do mety przy Bramie Krakowskiej, gdzie czekał na każdego pamiątkowy medal.

    W każdej kategorii wyłoniono zwycięskie pary.

    W kategorii OPEN JUNIOR:

    I miejsce: Księżyc Jakub i Tomasz

    II miejsce: Szklarczyk Szymon i Krzysztof

    III miejsce: Bukowski Dawid i Piotr

     

    Kategoria szkoły podstawowe:

    I miejsce: Fryz Maciej i Lech

    II miejsce: Śliwiński Mieszko i Tomasz

     III miejsce: Rusinek Stanisław i Marcin

     

    Kategoria Gimnazja:

    I miejsce: Mazela Łukasz i Zbigniew

    II miejsce: Maj Mikołaj i Mariusz

    III miejsce: Pietraszek Marta i Piotr

     

    W kategorii OPEN SENIOR:

    I miejsce: Przewoźniak Łukasz i Lesław

    II miejsce: Ścisłowicz Miłosz i Bigaj Jerzy

    III miejsce: Nowak Michał i Edward

     

    Dodatkowo nagrodzono pucharem najmłodszego i najstarszego uczestnika biegu. W kategorii najmłodszy zawodnik – puchar otrzymała Hanna Różalska. Najstarszym uczestnikiem biegu został pan Przewoźniak Lesław. Nagrodzono również rodziny wielopokoleniowe, które startowały w biegu. Podsumowanie biegu i dekoracja zwycięzców odbyły się na placu Szkoły Podstawowej w Białym Kościele, gdzie zawodnicy zostali dowiezieni autokarem. W czasie oczekiwania na wyniki i dekorację wszyscy uczestnicy raczyli się barszczykiem i kiełbaskami z grilla. Drużyna OSP z  Białego Kościoła - na którą zawsze można liczyć – zabezpieczała całą trasę  biegu oraz pomagała w obsłudze imprezy. Zaprzyjaźnione Panie z zespołu „Białokościelanki” zajęły się obsługą uczestników, którzy ukończyli bieg.

    Sponsorem głównym przedsięwzięcia  była Gmina Wielka Wieś. Imprezę wsparły także firmy i osoby prywatne: Centrum Kształcenia EDUKATOR, Hurtownia Napojów BOZBI państwa Bożeny i Zbigniewa Klimek, Zakład piekarniczo-cukierniczy pani Beaty Cader, pan Marek Krasowski  - prezes Gminnego Zakładu Komunalnego w Wielkiej Wsi, państwo Teresa Stochalska i Bogdan Stochalski – właściciele sklepu LEWIATAN, Cukiernia Stochalski  z Wielkiej Wsi, państwo Małgorzata i Piotr Szumiec - właściciele hotelu Margarita, Krakowski Bank Spółdzielczy oddział Wielka Wieś,  Kancelaria Notarialna  s.c. Jerzy Koblański J. M. Koblański W. Koblański, Jan Kosmowski ASO Mercedes Benz oraz Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Białym Kościele. Bez wsparcia sponsorów organizacja tego wydarzenia byłaby niemożliwa.

    Składamy także podziękowania wszystkim osobom, które przyczyniły się do zorganizowania tej imprezy sportowej. W szczególności dziękujemy pracownikom GOKiS-u, którzy poświęcili swój czas na pomoc w  działaniach organizacyjnych, wolontariuszom, uczniom i nauczycielom z Gimnazjum w Białym Kościele, kierowanego przez dyrektor Bożenę Turek. Dziękujemy drużynie OSP w Białym Kościele oraz Paniom z zespołu „Białokościelanki” za wkład w  organizację poczęstunku dla zawodników oraz zabezpieczenie imprezy.

    Dziękujemy za pomoc w organizacji biegu Szkole Podstawowej w Białym Kościele. Podziękowania przekazujemy na ręce pani dyrektor Anny Zajączkowskiej.

    Serdecznie dziękujemy również  panu doktorowi Krzysztofowi Kędziorowi, który zapewnił zabezpieczenie medyczne biegu.

    Zapraszamy do foto galerii.

    Organizatorzy: Małgorzata Biniek, Małgorzata Rabczyńska, Dorota Tracz

  • Reforma podręcznikowa

    Zamieszczamy do pobrania informacji na temat reformy podręcznikowej w nowym roku szkolnym 2015/2016:

    Informacja_dotyczaca_harmonogramu_reformy_w_kolejnych_latach.pdf

    Plakat_informacyjny_dla_rodzicow.pdf

      

  • "Lider Samorządu Uczniowskiego"

    Studium Prawa Europejskiego w Warszawie ogłosiło we wrześniu Ogólnopolski Konkurs „Lider Samorządu Uczniowskiego”. Nasza szkoła w okresie od września 2014 r. do kwietnia 2015 r. wykonywała zadania przewidziane regulaminem konkursu.

    Opiekun Samorządu Uczniowskiego przedstawił nam informację o konkursie wspólnie pojęliśmy decyzję, że przystępujemy i podejmujemy wyzwanie. 

    W sprawozdaniu, które należało przesłać do końca kwietnia przedstawiliśmy realizację wykonywanych zadań. Regulamin przewidywał wykonanie 10 zadań. Każde z zadań  należało wykonać, a następnie opisać jak zostało zrealizowane (słownie i potwierdzić zdjęciami), przedstawić wnioski, poddać ocenie.

    Dziękujemy za możliwość wzięcia udziału w konkursie.

    Szczegółowe sprawozdanie znajduje się w zakładce Samorząd Uczniowski. Zapraszamy do lektury.

    Mariola Pogan – zastępca Przewodniczącego SU

     

  • Młodzież stawia czoła wyborom do MRG

    4 maja 2015 r. odbyło się spotkanie Gminnej  Komisji  Wyborczej w wyborach do Młodzieżowej Rady Gminy. Na spotkaniu przez głosowanie przewodniczącym Gminnej Komisji Wyborczej do MRG został wybrany Arkadiusz Jarosz  z  Zespołu Szkół  Ponadgimnazjalnych  w Giebułtowie, natomiast sekretarzem została Mariola Pogan – przedstawicielka Gimnazjum w Białym Kościele.

    Ustalony został terminarz do kiedy można składać wnioski ze swoją kandydaturą oraz kiedy odbędą się wybory do Młodzieżowej Rady Gminy. Zaplanowano, że do 20 maja br. należy zgłosić swoje kandydatury, a 26 maja przeprowadzone zostaną wybory.

    Startujący kandydat musiał zgodnie ze Statutem Młodzieżowej Rady Gminy zebrać poparcie co najmniej dwudziestu kolegów/koleżanek. Listy zawierające podpisy oraz numery legitymacji dwudziestu uczniów należało złożyć do Urzędu Gminy Wielka Wieś do pani Małgorzaty Mrozowskiej.

    W szkołach, na stronie internetowej Gminy Wielka Wieś rozpropagowano wybory poprzez plakaty informacyjne oraz wiadomości.

    20 maja 2015 r. Gminna  Komisja Wyborcza w wyborach do Młodzieżowej Rady ponownie spotkała się i przedstawiona została lista kandydatów do Młodzieżowej Rady Gminy w Wielkiej Wsi. Okazało się, że lista kandydatów jest mniejsza niż ilość mandatów przypadających na okręg wyborczy.

    Zgodnie z § 7 ust. 7 Ordynacji Wyborczej do Młodzieżowej Rady Gminy w Wielkiej Wsi -„Jeżeli liczba kandydatów jest mniejsza lub równa ilości mandatów na okręg, wyborów się nie przeprowadza, zaś mandaty przypadają zgłoszonym kandydatom”- 26 maja 2015 r. nie przeprowadza się wyborów. Zatem podaje się do publicznej wiadomości listę kandydatów, a za razem wybranych do Młodzieżowej Rady Gminy w Wielkiej Wsi:
    1. Adrian Śliwa
    2. Tomasz Bogucki
    3. Łukasz Wiśniewski
    4. Patrycja Wróbel
    5. Aleksandra Borkiewicz
    6. Anna Sałaja
    7. Karol Piwowar
    8. Anna Calik
    9. Kamila Kulczyk
    10. Natalia Sobocińska
    11. Kacper Litewka
    12. Karolina Bubak

     

    Sekretarz Gminnej Komisji Wyborczej - Mariola Pogan

  • Projekt „Zielony Dom czyli spotkania natury ze sztuką"

    Projekt „Zielony Dom czyli spotkania natury ze sztuką"

    W ramach projektu Zielony Dom czyli spotkania natury ze sztuką odbyły się dwa warsztaty integracyjno- zapoznawcze. Uczniowie z Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego w Białym Kościele odwiedzili koleżanki i kolegów uczących się w Specjalnym Ośrodku Szkolno -Wychowawczym dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących w Krakowie.


    Podczas wizyty uczestnicy projektu zobaczyli i poznali metody oraz  techniki stosowane podczas nauki przez dzieci z dysfunkcją wzroku. Zapoznali się ze specjalnym oprogramowaniem, które umożliwia komunikowanie i korzystanie z telefonów komórkowych oraz komputera i internetu.  Uczniowie dowiedzieli się jak należy zachowywać się w obecności osób niewidomych, jak można im pomóc  a czego nie należy robić. Oglądali podręczniki napisane Brajlem oraz pomoce dydaktyczne dzięki , którym uczniowie z Tynieckiej uczą się biologii. Koleżanki i koledzy z Ośrodka byli przewodnikami uczniów z Gminy Wielka Wieś po ich szczególnym świecie. Bardzo dziękujemy za gościnę i interesujące zajęcia.

    Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
    Partnerzy i patroni medialni projektu:
    Gmina Wielka Wieś
    Szkoła Podstawowa im. ks. S. Konarskiego w Wielkiej Wsi
    Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego w Białym Kościele
    Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących
    Stowarzyszenie Miłośników Doliny Prądnika
    Stowarzyszenie "Ceramika bez granic"
    Platforma Kultury portal Narodowego Centrum Kultury
    Dziennik Polski
    Radio RMF Classic

     

    Małgorzata Biniek

  • Warszawa da się lubić…

    Z okazji Dnia Dziecka uczniowie klasy pierwszej, pod opieką pani Małgorzaty Biniek oraz pani Małgorzaty Rabczyńskiej, wzięli udział w wycieczce do Warszawy.

    Najszybszym pociągiem w naszym kraju przybyliśmy do stolicy, która przywitała nas wspaniałą, słoneczną pogodą.

    Zwiedzanie stolicy rozpoczęliśmy od wizyty w Pałacu Kultury i Nauki, gdzie z tarasu widokowego mogliśmy podziwiać  panoramę tego pięknego miasta. Plan zwiedzania był dość napięty. Przed południem zwiedziliśmy Muzeum Powstania Warszawskiego – jedno z najciekawszych i najliczniej odwiedzanych muzeów warszawskich, a następnie głodni i zmęczeni udaliśmy się do Kancelarii Rady Ministrów.

    Nasze niestrudzone panie nie dawały nam chwili przerwy, byśmy jak najwięcej mogli zobaczyć. Po wizycie w KRM i w Łazienkach Królewskich  udaliśmy się na upragniony posiłek do Złotych Tarasów. Wieczór również był bardzo intensywny, po chwili przerwy i odpoczynku w Hostelu Cocco, udaliśmy się na dość długi spacer po Warszawie i najlepsze w stolicy lody.

    Drugiego dnia chcąc  uczcić pamięć o księdzu Twardowskim – naszym patronie, udaliśmy się do Kościoła Wizytek na Krakowskim Przedmieściu. Tu zatrzymaliśmy się na chwilę zadumy i modlitwy.

    Tego dnia mieliśmy okazję zwiedzenia z przewodnikiem  Zamku Królewskiego, zobaczyliśmy również Pałac Prezydencki, Grób Nieznanego Żołnierza. Poznając architekturę Warszawy przemierzyliśmy całą starówkę.

    Po obiedzie postanowiliśmy zobaczyć także Stadion Narodowy wybudowany w latach 2008 - 2011 w niecce byłego Stadionu Dziesięciolecia. Trzydzieści cztery kilometry, które pokonaliśmy pieszo przez te dwa dni, coraz bardziej dawały nam się we znaki. Dlatego podróż do Centrum Warszawy odbyliśmy metrem.

    Wieczorem opuszczaliśmy to nowoczesne, europejskie miasto i wracaliśmy do równie pięknego Krakowa.

    Uczniowie klasy 1a

  • Dzień Dziecka w gimnazjum

    1 czerwca zgodnie z tradycją obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Dziecka zorganizowany przez Samorząd Uczniowski.
    W programie przewidzieliśmy spotkanie z kierownikiem Ośrodka Szkolenia Kierowców Jurex w Krakowie - Panem Jerzym Osiką, debatę ogólnoszkolną, spotkanie z Panią z Irlandii, turnieje piłki nożnej oraz turniej siatkówki.
    Tuż po dzwonku o 8:15 rozpoczęliśmy zajęcia z instruktorem nauki jazdy pod hasłem: BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY. Kierownik OSK Jurex mówił m.in. o przepisach ruchu drogowego, bezpiecznym poruszaniu się po drogach w naszej okolicy, a także sprawdził naszą wiedzę licznymi pytaniami. Aktywne osoby dostały dyplomy i gratulacje. Na koniec spotkania Pan Osika zaprezentował nam  film przedstawiający zachowania  pijanych kierowców i wytłumaczył szkodliwy wpływ używek na zdrowie i zachowanie kierowców i pieszych.
    Na kolejnej lekcji rozpoczęliśmy debatę: ,,Ludzie powinni mieć skrzydła. Marszałkiem debaty była Mariola Pogan; w propozycji zasiedli: Karolina Udziela, Tomek Brożek, Paulina Seweryn, Bartosz Biernat, a w opozycji: Karolina Bubak, Wiktoria Krawiec, Filip Nowakowski, Anna Wieszczecińska. Propozycja i opozycja przedstawiła trafne argumenty, jednak publiczność jednogłośnie zdecydowała, że z wygranej powinna cieszyć się propozycja.
    Po opuszczeniu sali uczniowie podzielili się na trzy grupy. Pierwszy zespół poszedł na spotkanie z Panią z Irlandii, która bardzo dobrze mówi w języku angielskim i nie znała języka polskiego. Opowiadała o swoim życiu, a my dodatkowo zadawaliśmy jej pytania. To była bardzo dobra lekcja języka angielskiego. Druga grupa to nasi dzielni piłkarze. Podzielili się na klasy. Chłopcy dzielnie grali po 15 minut. Po zakończeniu turniejów chłopców dołączyło się trzecie grono  - dziewczyny. Rozegrały one dziesięciominutowy turniej piłki nożnej, oraz  turniej siatkówki. Turniej piłki siatkowej zakończył się wynikiem 25:22. Pozostali uczniowie, którzy nie chcieli brać udziału w rozgrywkach, czekali dzielnie  na swoją kolej  oraz dopingowali swoje klasy lub grupy. Turnieje cieszyły się dużym zainteresowaniem.
    Po zakończeniu wszystkich planowanych atrakcji zadowoleni uczniowie odjechali do domu gimbusem.

    Zdjęcia pojawią sie w najblizszym czasie:)

    Mariola Pogan

  • XV Festiwal Nauki w Krakowie

    XV Festiwal Nauki w Krakowie

    W dniu 22 maja 2015 uczniowie klasy IIa Gimnazjum w Białym Kościele wzięli udział w XV Festiwalu Nauki w Krakowie. To prestiżowe przedsięwzięcie świata akademickiego jest ważną prezentacją osiągnięć nauki, w szczególności krakowskiej. Nasi uczniowie zwiedzali ekspozycje krakowskich uniwersytetów na Rynku Głównym. Brali udział w pokazach, konkursach i doświadczeniach z różnych dziedzin nauki.  KLIKNIJ TUTAJ      Więcej zdjęć: https://plus.google.com/photos/117083402763941316848/albums/6152420866245741585                                                                                                                                      

      Joanna Nowakowska - Niemiec

  • WYRAZY WDZIĘCZNOŚCI PROSTO Z SERCA

    WYRAZY WDZIĘCZNOŚCI PROSTO Z SERCA

    Za to, że zawsze jesteś przy mym boku,
    Za to, że wskazujesz drogę mi w mroku,
    Za to, że dni moje tęczą malujesz,
    dziś Mamo z głębi serca Ci dziękuję.

    Dzień Matki to chyba jedno z najpiękniejszych świąt w ciągu całego roku, wypełnione kwiatami i serdecznymi życzeniami. Święto to jest wyrazem wdzięczności, szacunku i miłości. Obchodzimy je w maju. Może dlatego, by wszystkie najpiękniejsze kwiaty wiosny mogły być ofiarowane kochanej mamie.

    We czwartek, 21 maja, w Gimnazjum obchodziliśmy Dzień Mamy. Uczniowie klas pierwszych przygotowali dla swoich mam program artystyczny oraz słodki poczęstunek.

    Drogie Mamy, z okazji Waszego święta  mamy dla Was piękny prezent - życzenia od Waszych dzieci. Publikujemy niektóre z nich w kąciku przedmiotowym z języka polskiego, ale wierzcie nam - wszystkie były najpiękniejsze…

    KLIKNIJ TUTAJ

  • Udział w POKAZACH KRIOGENICZNYCH

    Udział w POKAZACH KRIOGENICZNYCH

    7 maja 2015 roku uczniowie klas pierwszych  wzięli udział w warsztatach „Pokazy kriogeniczne”, prowadzonych przez dydaktyków Wydziału Chemii UJ.
    Podczas  spotkania młodzież mogła wysłuchać wykładu dr Ryszarda Lehmana na temat historii kriogeniki oraz zastosowania skroplonych gazów w medycynie, transporcie, inżynierii i przemyśle. Najciekawszą częścią zajęć były pokazy doświadczeń obrazujące niezwykłe właściwości substancji w niskich temperaturach, min. powstawanie mgieł, piany; spalanie mieszanin piorunujących; skraplanie i zestalanie argonu, a także skraplanie gazu ziemnego i powietrza.

    KLIKNIJ TUTAJ

    M. Biniek

     

  • TYDZIEŃ PROJEKTU COMENIUSA NA WĘGRZECH

    TYDZIEŃ PROJEKTU COMENIUSA NA WĘGRZECH

    W dniach 10 do 15 maja 2015 r. jedenastu gimnazjalistów z Białego Kościoła wzięło udział w drugim wyjeździe zagranicznym w ramach międzynarodowego projektu Comeniusa „W zdrowym ciele zdrowy duch”.  Tym razem partnerzy z pięciu krajów spotkali się na Węgrzech.

    Nasi węgierscy partnerzy z miejscowości Kaposmero znaleźli dla nas zakwaterowanie w pięknym ośrodku wypoczynkowym nad Balatonem. Powitanie uczestników obyło się w szkole w Kaposmero, ale już po wylosowaniu składu grup międzynarodowych udaliśmy się na farmę Lajosa Kassai, gdzie po wielu przygodach czekał nas kociołek gulaszu. Po południu zażywaliśmy kąpieli w Balatonie i poznawaliśmy okolicę.

    Każdy dzień pobytu wypełniony był po brzegi zajęciami sportowymi. Rywalizowaliśmy między sobą w dyscyplinach sportowo – zręcznościowych, uczyliśmy się strzelania z łuku, próbowaliśmy swoich sił w biegu na orientację, uczyliśmy się elementów jogi, równowagę ćwiczyliśmy na szczudłach, a wytrwałośc i kondycję prezentowaliśmy zdobywając czterystumetrowej wysokości  wzgórze wulkaniczne w miejscowości Badacsony.

    Nadzwyczaj szybko minął nasz pobyt w Balatonlelle. Spotkaliśmy starych znajomych – uczniów poznanych ubiegłego roku na spotkaniu w Norymberdze oraz poznaliśmy nowych przyjaciół. Językiem projektu był język niemiecki, ale w grupie uczestników byli uczniowie kilkunastu narodowości. Przyrzekliśmy sobie, ze za pośrednictwem internetu pozostaniemy w kontakcie jeszcze długo po zakończeniu projektu.

    Więcej zdjęć w albumie

     

    M.Sadowska

  • 21.05.2015

    Moduł Kącik przedmiotowy został zmodyfikowany

  • BIEGAJ Z NAMI – BIEGNIJ Z OJCEM DO OJCOWA

    BIEGAJ Z NAMI – BIEGNIJ Z OJCEM DO OJCOWA

    Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Młodzieży  „POZYTYWKA”

    serdecznie zaprasza do udziału w biegu, który odbędzie się

    20 czerwca 2015 roku.

    Dodatkowe informacje o wydarzeniu oraz zgłoszenia u p. Małgorzaty Biniek: 

    tel. 664016766      lub    ralm@poczta.onet.pl

    Ilość miejsc ograniczona.

    Serdecznie zapraszamy.

     

    PROJEKT współfinansowany ze środków Gminy Wielka Wieś                                

    Załączniki:

    Regulamin_BIEGAJ_Z_NAMI_-_BIEGNIJ_Z_OJCEM_DO_OJCOWA.doc

    Formularz_zgloszeniowy_BIEGAJ_Z_NAMI-_BIEGNIJ_Z_OJCEM_DO_OJCOWA.doc

                                     

  • Zebranie z rodzicami

    Zebranie z rodzicami

    Informacja dla rodziców w sprawie zebrania rodzicielskiego.

    W dniu 21.05.2015 r. dbędzie się spotkanie z rodzicami klas I - III.

    Harmonogram spotkania:

    • 17:00 - 17:20 spotkanie w klasie z wychowawcą;
    • 17:30 -19:30 indywidualne rozmowy z nauczycielami na sali gimnastycznej.

                                                       

    WSZYSTKICH RODZICÓW SERDECZNIE ZAPRASZAMY.

  • Dnia 29 kwietnia 2015 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Giebułtowie odbył się konkurs wokalny pt. "Ty też możesz pomóc - Okaż serce". W konkursie udział wzięli uczniowie z przedszkola, szkoły podstawowej, gimnazjum oraz szkół ponadgimnazjalnych.

    Nasze gimnazjum reprezentowali:

    • Natalia Sobocińska, która zajęła II miejsce za piosenkę Birdy - People help the people
    • duet: Wiktoria Bańdo i Patryk Jopek, którzy zajęli III miejsce za utwór Patrycji Goli i Adama Krylika - Jeszcze możesz siebie dać.

    Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

    Mariusz Wiech

  • Zielony Dom czyli spotkania natury ze sztuką

    Zielony Dom czyli spotkania natury ze sztuką

    INFORMACJA O PROJEKCIE:

    Zielony Dom czyli spotkania natury ze sztuką, to projekt skierowany do trzech grup beneficjentów.

    Dzieci i młodzież ze Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych i Niedowidzących w Krakowie razem z dziećmi i młodzieżą ze szkół wiejskich z Gminy Wielka Wieś oraz mieszkańcy wsi Prądnik Korzkiewski stworzą wspólnie MOZAIKĘ ceramiczną na Zielonym Domu, obiekcie wybudowanym ze słomy i gliny.

    Realizację w plenerze poprzedzi cykl warsztatów i zajęć podczas, których uczestnicy będą realizować swoje kreacje artystyczne w nowo poznanej technice. Zwieńczeniem zmagań z materią, kolorami i fakturami będzie odsłonięcie wspólnie zrealizowanego dzieła w Prądniku Korzkiewskim. Jednocześnie zaprosimy szkoły głównie z gmin wiejskich na wykłady dotyczące naturalnej architektury i warsztaty z tynkowania gliną aby przekazać uczniom i nauczycielom wiedzę oraz umiejętności związane z bio budownictwem.

    Zapraszamy szkoły z województwa małopolskiego do bezpłatnego udziału w projekcie dotyczącym naturalnej ARCHITEKTURY.

    Dzieci i młodzież będą mogły wziąć udział w wykładzie oraz warsztatach praktycznych.

    Wykłady będą dotyczyły sztuki budowania/projektowania z użyciem naturalnych surowców. Domy ze słomy, tynkowane gliną, które pojawiają się w Polsce to powrót do korzeni i ekologicznego myślenia o współczesnej architekturze. W rezultacie uczestnicy projektu poznają piękną architekturę, pełną urzekającej prostoty, wykorzystującą naturalne surowce. Zdobędą informację o tym jak wyglądały domy budowane na wsi kiedyś i czym różnią się od tych powstających dzisiaj, co to jest ekologiczna ARCHITEKTURA, jakie daje korzyści środowisku i ludziom mieszkającym w zdrowych domach.

    Zapoznają się z przykładami naturalnej architektury na całym świecie. W czasie zajęć praktycznych dzieci i młodzież będą uczyć się tynkować z użyciem gliny i słomy.

    Zajęcia praktyczne będą odbywać się w Prądniku Korzkiewskim, tynkować będziemy domek wybudowany z drewna, słomy i gliny w poprzednich latach.

    Ilość miejsc jest ograniczona, liczy się kolejność zgłoszeń. Pierwszeństwo mają szkoły z gmin wiejskich. Nie pokrywamy kosztów dojazdu na zajęcia.

    Szczegóły pod numerem telefonu  696 861 678 lub fundacja@wyspart.pl

    • CO?- wykład i warsztaty praktyczne z naturalnej architektury
       
    • GDZIE?- w Prądniku Korzkiewskim (ok. 12 km od Krakowa)
       
    • KIEDY? –  maj- październik 2015 oraz maj- październik 2016
       
    • DLA KOGO?- szkoły z województwa małopolskiego
       

    Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

    Partnerzy i patroni medialni projektu:
    Gmina Wielka Wieś
    Szkoła Podstawowa im. ks. S. Konarskiego w Wielkiej Wsi
    Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego w Białym Kościele
    Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących
    Stowarzyszenie Miłośników Doliny Prądnika
    Stowarzyszenie "Ceramika bez granic"
    Platforma Kultury portal Narodowego Centrum Kultury
    Dziennik Polski
    Radio RMF Classic

                      

     

  • Psycholog dla dzieci i młodzieży

    Psycholog dla dzieci i młodzieży

    Od kwietnia br. w Punkcie Wsparcia i Pomocy Rodzinie, działającym w strukturach GOPS, można umówić się na spotkanie z psychologiem, specjalizującym się w pracy z dziećmi i młodzieżą oraz rodziną. Psycholog jest dostępny 2 razy w miesiącu (co drugi czwartek miesiąca). Najbliższe terminy to:

    14 maja br. w godz. 8-10

    28 maja br. w godzinach 14-16

    11 czerwca br. w godz. 8-10

    25 czerwca br. w godz. 14-16

    Grafik na kolejne miesiące będzie aktualizowany na bieżąco, na stronie internetowej GOPS.

    Oferta ma charakter otwarty, bezpłatny. Obejmuje spotkanie konsultacyjne, diagnostyczne i ewentualnie kolejne spotkania o charakterze terapeutycznym, jeśli zajdzie taka potrzeba. Wszystkie osoby chcące zasięgnąć porady mogą zgłosić się w ww. dniach bezpośrednio do Punktu Wsparcia i Pomocy Rodzinie (Szyce 65) lub umówić się telefonicznie: 12 419 00 35, 792 214 001. Przed wizytą prosimy o upewnienie się czy na daną godzinę nikt inny się nie umówił. Można też zgłaszać się poprzez maila, na adres http://m.mroz@wielka-wies.pl

    Konsultacje są prowadzone przez Panią Urszulę Turynę z krakowskiego Ośrodka Psychoterapii „Mały Książę”.

    Małgorzata Mróz

    Asystent rodziny

    Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wielkiej Wsi

    32-085 Szyce 65

     

  • Pierwszy dzwonek

    Pierwszy dzwonek

    Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wielkiej Wsi informuje, że w dniu 21 kwietnia 2015 r. Zarząd Województwa Małopolskiego podjął uchwałę w sprawie przyjęcia Regulaminu projektu „Pierwszy dzwonek”, polegającego na przyznaniu dotacji dla gmin na udzielenie wsparcia na rok szkolny 2015/2016 dla uczniów z rodzin wielodzietnych 3+ z województwa małopolskiego w zakresie zwiększania ich szans edukacyjnych.

    Regulamin projektu zakłada przyznanie Gminom dotacji celowej na udzielenie wsparcia uczniom szkół podstawowych (od I kl.), gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych z rodzin wielodzietnych, wychowujących przynajmniej 3 dzieci, w których dochód nie może przekraczać 150% kryterium dochodowego na osobę w rodzinie ustalanego zgodnie z przepisami ustawy o pomocy społecznej tj. 684 zł netto.

    Udzielone wsparcie przeznaczone jest na dofinansowanie do zakupu artykułów edukacyjnych oraz pomocy dydaktycznych, w szczególności podręczników wymaganych według programu szkoły podstawowej, gimnazjum lub szkoły ponadgimnazjalnej.

    Osoby zainteresowane udziałem w programie, które kwalifikują się uzyskania pomocy prosimy o zgłoszenie się do GOPS w Wielkiej Wsi, Szyce 65 najpóźniej do dnia 18 maja 2015 r.

    Załączniki:

    Regulamin_programu_Pierwszy_dzwonek_zalacznik.pdf

    Owiadczenie.pdf

    Oswiadczenie2.pdf

    Deklaracja.pdf

    Joanna Zając

    Referat Promocji i Rozwoju

    Inspektor ds. Promocji i Rozwoju Gminy

    Urząd Gminy Wielka Wieś

  • „Żywność strajkuje”

    W piątek, 24 kwietnia br. odbyły się pierwsze warsztaty w ramach projektu  „Żywność strajkuje”, realizowanego przez Stowarzyszenie POZYTYWKA.

    W zajęciach wzięli udział uczniowie klasy piątej ze Szkoły Podstawowej w Białym Kościele oraz uczniowie klasy pierwszej Gimnazjum z Białego Kościoła. Uczestnicy poznawali wpływ marnowania żywności na sytuację społeczną, ekonomiczną oraz środowisko naturalne.  Uczestnicy warsztatów zaprojektowali  i wykonali  plakaty informacyjne, które zostaną zawieszone na terenie gminy. Uczniowie obu szkół mieli możliwość integracji, wymiany doświadczeń oraz wspólnego zaplanowania kolejnych działań. Wszyscy zgromadzeni kreatywnie spędzili to piątkowe popołudnie.

    Warsztaty miały na celu uwrażliwienie dzieci i młodzieży na zjawisko niedożywienia oraz marnowania żywności, uświadomienie uczniom konieczności zapobiegania tym zjawiskom, kształtowanie postawy świadomego i odpowiedzialnego działania w środowisku oraz kreowanie twórczej i aktywnej postawy uczniów.

    Poprzez realizację tego przedsięwzięcia Stowarzyszenie chce  promować w gminie Wielka Wieś dobre  praktyki  zmierzające do ochrony środowiska oraz zwiększania świadomości i wiedzy dotyczącej ekorozwoju wśród dzieci i młodzieży, a także całego środowiska lokalnego.

    Projekt współfinansowany jest ze środków Gminy Wielka Wieś, w ramach realizacji zadania publicznego w zakresie ekologii i ochrony dziedzictwa przyrodniczego.

    Foto galeria:    

    Małgorzata Biniek

  • Wyprawka szkolna 2015/2016

    Wyprawka szkolna 2015/2016

    Ministerstwo Edukacji Narodowej informuje, że do konsultacji publicznych, w tym z partnerami społecznymi, związkami zawodowymi oraz organizacjami pracodawców został skierowany projekt Rządowego programu pomocy uczniom „Wyprawka szkolna” w 2015 r.

    Zgodnie z rozwiązaniami zaproponowanymi w programie w 2015 r. pomocą w formie dofinansowania zakupu podręczników do kształcenia ogólnego, w tym podręczników do kształcenia specjalnego lub podręczników do kształcenia w zawodach, dopuszczonych do użytku szkolnego przez ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania, obejmie się:

    1) uczniów uczęszczających w roku szkolnym 2015/2016 do klasy III szkoły podstawowej, klasy III ogólnokształcącej szkoły muzycznej I stopnia i klasy IV technikum;

    2) uczniów:

    a) słabowidzących,

    b) niesłyszących,

    c) słabosłyszących,

    d) z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim,

    e) z niepełnoprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym lub znacznym,

    f) z niepełnosprawnością ruchową, w tym z afazją,

    g) z autyzmem, w tym z zespołem Aspergera,

    h) z niepełnosprawnościami sprzężonymi, w przypadku gdy jedną z niepełnosprawności jest niepełnosprawność wymieniona powyżej:

    – posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, o którym mowa w art. 71b ust. 3 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty, zwanej dalej „ustawą”, uczęszczających w roku szkolnym 2015/2016 do szkół dla dzieci i młodzieży: szkół podstawowych, z wyjątkiem klas I, II i IV, gimnazjów, z wyjątkiem klasy I, szkół ponadgimnazjalnych: zasadniczych szkół zawodowych, liceów ogólnokształcących, techników lub szkół specjalnych przysposabiających do pracy dla uczniów z upośledzeniem umysłowym w stopniu umiarkowanym lub znacznym oraz dla uczniów z niepełnosprawnościami sprzężonymi, lub do ogólnokształcących szkół muzycznych I stopnia, z wyjątkiem klas I, II i IV, ogólnokształcących szkół muzycznych II stopnia, z wyjątkiem klasy I, ogólnokształcących szkół sztuk pięknych, z wyjątkiem klasy I, liceów plastycznych lub ogólnokształcących szkół baletowych, z wyjątkiem klas I i IV.

    W przypadku uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym lub znacznym oraz uczniów z niepełnosprawnościami sprzężonymi, w przypadku gdy jedną z niepełnosprawności jest niepełnosprawność intelektualna w stopniu umiarkowanym lub znacznym, uczęszczających w roku szkolnym 2015/2016 do szkół dla dzieci i młodzieży: szkół podstawowych, z wyjątkiem klasy IV, gimnazjów, z wyjątkiem klasy I, szkół ponadgimnazjalnych, dofinansowanie obejmować będzie również zakup materiałów edukacyjnych, z wyjątkiem uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym lub znacznym oraz uczniów z niepełnosprawnościami sprzężonymi, w przypadku gdy jedną z niepełnosprawności jest niepełnosprawność intelektualna w stopniu umiarkowanym lub znacznym, uczęszczających w roku szkolnym 2015/2016 do klasy I i II szkoły podstawowej, w przypadku gdy uczniowie ci skorzystają z podręcznika do zajęć z zakresu edukacji: polonistycznej, matematycznej, przyrodniczej i społecznej, zapewnionego przez ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania, o którym mowa w art. 22ad ust. 1 ustawy o systemie oświaty.

    Materiały edukacyjne dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym lub znacznym oraz uczniów z niepełnosprawnościami sprzężonymi,
    w przypadku gdy jedną z niepełnosprawności jest niepełnosprawność intelektualna w stopniu umiarkowanym lub znacznym są to, w szczególności, książki pomocnicze, karty pracy, ćwiczenia rewalidacyjne oraz opracowania wykorzystywane w edukacji przedszkolnej, które są wykorzystywane przez nauczycieli w procesie kształcenia tych uczniów.

    Równocześnie uczniowie z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym lub znacznym oraz uczniowie z niepełnosprawnościami sprzężonymi, w przypadku gdy jedną z niepełnosprawności jest niepełnosprawność intelektualna w stopniu umiarkowanym lub znacznym uczęszczający do klasy I szkoły podstawowej będą mieli prawo do otrzymania pomocy w formie pełnego dofinansowania do zakupu materiałów edukacyjnych, w przypadku gdy uczniowie ci nie skorzystają z podręcznika do zajęć z zakresu edukacji: polonistycznej, matematycznej, przyrodniczej i społecznej, zapewnionego przez ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania.

    W przypadku uczniów, którzy będą ubiegać się o pomoc na podstawie kryterium dochodowego w 2015 r. dla uczniów z wszystkich klas objętych programem utrzymano w projekcie programu jednolite kryterium dochodowe, z ustawy o świadczeniach rodzinnych. Oznacza to, że w br. kwota uprawniająca do otrzymania pomocy wynosić będzie 574 zł na osobę w rodzinie.

    Planowana kwota dofinansowania:

    Dofinansowanie zakupu podręczników, a w przypadku uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym lub znacznym oraz uczniów z niepełnosprawnościami sprzężonymi, w przypadku gdy jedną z niepełnosprawności jest niepełnosprawność intelektualna w stopniu umiarkowanym lub znacznym – także zakupu materiałów edukacyjnych, będzie wynosić: zobacz tabelę

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. św. Jadwigi Królowej w Białym Kościele
    ul. Krakowska 172
    32-089 Biały Kościół
  • tel: (+12) 419-03-80
    tel/fax: (+12) 419-19-18

Galeria zdjęć