Historia szkoły Nasz Patron - ks. Jan Twardowski Nadanie szkole imienia Sztandar szkoły Nasze spotkania z Patronem -foto Gimnazjum w Białym Kościele - nowoczesność i bezpieczeństwo O naszej szkole - prezentacja 10 - cio lecie szkoły Osiągnięcia - wyniki egzaminów Osiągnięcia - laureaci i finaliści konkursów ogólnopolskich i wojewódzkich

Poznaj naszą szkołę

Nadanie szkole imienia

W dniu 24 listopada 2001 r. w naszym gimnazjum odbyła się uroczystość nadania szkole imienia księdza Jana Twardowskiego. O godzinie 9:00 rozpoczęła się Msza Święta, którą wraz z innymi duchownymi koncelebrował  nasz przyszły Patron. W kościele nastąpiło także poświęcenie sztandaru i jego uroczyste przekazanie na ręce pani dyrektor-  mgr Bożeny Turek  i honorowego pocztu sztandarowego.

Po uroczystościach kościelnych zaproszeni goście, rodzice, grono pedagogiczne oraz przedstawiciele uczniów udali się do szkoły.

W drugiej odsłonie obchodów nadania imienia zaprezentowano program artystyczny przygotowany przez kl. III a pod kierunkiem pani mgr Marii Kątniak. Młodym artystom towarzyszył chór gimnazjalny pod dyrekcją pana mgr Dariusza Konieczkowicza.

Po zakończeniu występu wyraźnie wzruszony ksiądz Jan Twardowski podziękował wszystkim uczniom i obiecał modlić się w ich intencji.

W ramach wizyty Patrona w naszym Gimnazjum  23 listopada 2001 odbyło się spotkanie autorskie z księdzem Janem Twardowskim.  Jego Wielebność  opowiadał o sobie, odpowiadał na pytania uczniów oraz podpisywał książki. Spotkanie przy kawie i herbacie z nauczycielami i przedstawicielami społeczności było okazją do kolejnych rozmów, poznania księdza Jana przez licznych wielbicieli jego twórczości.

Zapraszamy do fotogalerii

Z kroniki szkolnej